I v interiéru se můžeš cítit jako v lese

Ekologické zařízení bytu mělo doposud jediného společného jmenovatele — dřevo. Existuje ale mnohem více možností, jak se přírodě přiblížit i doma.

Z bylinek a mechu se dají vyrobit zajímavé zelené doplňky, jako například lampy nebo dokonce i stěny. Berlínská firma Freund má nyní v nabídce stěnové panely z islandského mechu, které nepotřebují ani hnojivo, ani závlahu, dokonce ani světlo. Zpracovávají také kůru z dubů a bříz a dokonce umí integrovat celé stromy do domácího či pracovního prostředí.

mechovy-interier-3

mechovy-interier-2

Lesní materiál má nejen uklidňující vzhled, ale také pozitivní účinky na akustiku v místnosti — mechové stěny absorbují mezi 500–3 000 hertzy zvukových vlny a jsou tedy účinnými tlumiči zvuku. Tento fakt jim otevírá dveře nejen do lékařských praxí a hotelů, ale také do moderních otevřených interiérů.

mechovy-interier-6

mechovy-interier-5
mechovy-interier-7
mechovy-interier-4

www.freundgmbh.com

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Básníkům ve Vídni chutná život

Projekt Wiener Alltagspoeten, Vídeňští básníci všedního dne, který zveřejňuje na sociálních sítích útržky rozhovorů odposlechnutých na vídeňských ulicích, v hromadné dopravě či v lokálech, má už čtvrt milionu sledujících.
Wikimedia, Simsalabimbam
Přečtěte si

Oceňovaná švýcarská autorka Dorothee Elmiger: Je na čtenářích, jak naloží s mými texty

Prožitek, konzum, peníze, sny, loterie, cukr. Nejúspěšnější švýcarská autorka současnosti Dorothee Elmiger je oceňována především pro experimentální formu svých knih, v nichž nachází překvapivé souvislosti mezi společenskými a politickými tématy. Rodačce z Wetzikonu vyšly již tři knihy, za každou z nich obdržela nominaci na prestižní Švýcarskou knižní cenu. Její texty se dočkaly překladu do mnoha jazyků, ten do češtiny však chybí. Pro N&N Magazín se rozpovídala o svém nejnovějším díle ‚Z továrny na cukr‘, o inspiraci i o tom, jak vnímá kritiku.

Nejčtenější v kategorii Society