Íránská umělkyně z Berlína a její Maškarní bál

Umění vždy reaguje velmi rychle na aktuální události. Jak se jednou budeme dívat na umění v době koronové krize? První záblesky budoucích vzpomínek poznáme například i v pracích Maskenball – Maškarní bál, od Ladan Rezaeian.

Narodila se před 45 lety v Íránu. V Teheránu studovala grafický design, v Římě umění, v Berlíně fotografii. Zde nakonec i zůstala. V roce 2018 otevřela vlastní fotografické studio, kde také pořádá výstavy. K její nové sérii patří Maškarní bál a s ním i úvaha, jak spolu souvisí zelenina, ovoce a korona. „Moje aktuální fotografie se zabývají tématem nošení masek, které – jak se zdá – zůstanou ještě po dlouhou dobu nedílnou součástí našeho života. Ovoce a zelenina jsou synonymem zdravého života. I po ukončení nutnosti nošení masek nás zdravé jídlo bude chránit před nemocemi.”

Výstavu je možno shlédnout od 18. září v jejím ateliéru v Berlin-Steglitz. Více informací najdete zde.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,