Íránská umělkyně z Berlína a její Maškarní bál

Umění vždy reaguje velmi rychle na aktuální události. Jak se jednou budeme dívat na umění v době koronové krize? První záblesky budoucích vzpomínek poznáme například i v pracích Maskenball – Maškarní bál, od Ladan Rezaeian.

Narodila se před 45 lety v Íránu. V Teheránu studovala grafický design, v Římě umění, v Berlíně fotografii. Zde nakonec i zůstala. V roce 2018 otevřela vlastní fotografické studio, kde také pořádá výstavy. K její nové sérii patří Maškarní bál a s ním i úvaha, jak spolu souvisí zelenina, ovoce a korona. „Moje aktuální fotografie se zabývají tématem nošení masek, které – jak se zdá – zůstanou ještě po dlouhou dobu nedílnou součástí našeho života. Ovoce a zelenina jsou synonymem zdravého života. I po ukončení nutnosti nošení masek nás zdravé jídlo bude chránit před nemocemi.”

Výstavu je možno shlédnout od 18. září v jejím ateliéru v Berlin-Steglitz. Více informací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Archiv Martina Janeckého
Přečtěte si

Martin Janecký: Foukat sklo tři dny je věčnost

Tvoří plastiky, které odporují všedním představám o práci se sklem, a svou techniku zdokonalil tak, že se mu vyrovná jen málokdo. I přes to z Martina Janeckého cítíte respekt k řemeslu i samotnému materiálu, který se podle svých slov snaží zkrotit.
Dušan Martinček
Přečtěte si

Ivo Kahánek: Ticho má mnoho podob

Hostem Salónku Lucie Šilhové byl v pražské Art&Event Gallery klavírista a hudební pedagog Ivo Kahánek. Veselý interpret vážné hudby kromě jiného prozradil, že s Dvořákovým klavírním dílem je třeba zacházet jako s dobrým parfémem. Dvě tři kapky stačí.…

Nejčtenější v kategorii ArtDesign