Íránská umělkyně z Berlína a její Maškarní bál

Umění vždy reaguje velmi rychle na aktuální události. Jak se jednou budeme dívat na umění v době koronové krize? První záblesky budoucích vzpomínek poznáme například i v pracích Maskenball – Maškarní bál, od Ladan Rezaeian.

Narodila se před 45 lety v Íránu. V Teheránu studovala grafický design, v Římě umění, v Berlíně fotografii. Zde nakonec i zůstala. V roce 2018 otevřela vlastní fotografické studio, kde také pořádá výstavy. K její nové sérii patří Maškarní bál a s ním i úvaha, jak spolu souvisí zelenina, ovoce a korona. „Moje aktuální fotografie se zabývají tématem nošení masek, které – jak se zdá – zůstanou ještě po dlouhou dobu nedílnou součástí našeho života. Ovoce a zelenina jsou synonymem zdravého života. I po ukončení nutnosti nošení masek nás zdravé jídlo bude chránit před nemocemi.”

Výstavu je možno shlédnout od 18. září v jejím ateliéru v Berlin-Steglitz. Více informací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Do Brna za současným designem a svítícím mrakem

Co všechno je možné udělat pro design? Na to hledá odpověď Moravská galerie v Brně, která po téměř tříleté rekonstrukci znovuotevřela budovu Uměleckoprůmyslového muzea. Nové prostory provází i nový koncept, který napoví, co přesně v expozicích najdete – Art Design Fashion, tedy jména jako je Maxim Velčovský, Liběna Rochová, Jíří Pelcl a mnoho dalších významných současných designérů.
Přečtěte si

Jak omladit génia

Přední pražský architekt Marek Tichý hovořil s německým kolegou Martinem Reichertem z renomované kanceláře David Chipperfield Architects o renovaci Nové národní galerie v Berlíně.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign