Jedinečný Karl Lagerfeld v ulicích Berlína

Obdivovatelé Karla Lagerfelda se mohou těšit na velmi speciální výstavu. Při příležitosti prvního výročí úmrtí designérské ikony probíhá ode dneška v luxusním hotelu de Rome výstava jeho 20 působivých portrétů zachycených fotografem Danielem Biskupem.

Tento příběh zní pohádkově. Jak známo, mistr se nerad fotil. Když byl Karl Lagerfeld v roce 2002 v Berlíně, fotograf neváhal a zeptal se, zda by jej mohl ve městě vyfotit. S překvapením pro mnohé mistr souhlasil. A tak za doprovodu 15 přátel a dvou bodyguardů vznikla neobvyklá série fotografií v tlumeném pouličním světle Berlína: na stanici metra Rosenthaler Platz, v podzemních garážích nebo také v telefonních automatech…. zde se slovy “ty už dlouho existovat nebudou”

Výstava „Karl Lagerfeld v Berlíně“ je k vidění od 20. února do 20. května 2020. Vstup je zdarma.

Více informací najdete přímo na webových stránkách hotelu.

Foto: Daniel Biskup

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Řezbářským uměním českých betlémářů se chlubil i komunistický režim

Betlémy zdobí v čase vánočním domácnosti a svatostánky po celém světě. Ve světě se tento fenomén datuje do osmého století. Jejich rozšíření přišlo do českých zemí o tisíc let později, sahá až na přelom 17. a 18. století. Které betlémy jsou tedy v Čechách a na Moravě, nejstarší, technicky nejdokonalejší a také největší?

Nejčtenější v kategorii ArtDesign