Jedinečný Karl Lagerfeld v ulicích Berlína

Obdivovatelé Karla Lagerfelda se mohou těšit na velmi speciální výstavu. Při příležitosti prvního výročí úmrtí designérské ikony probíhá ode dneška v luxusním hotelu de Rome výstava jeho 20 působivých portrétů zachycených fotografem Danielem Biskupem.

Tento příběh zní pohádkově. Jak známo, mistr se nerad fotil. Když byl Karl Lagerfeld v roce 2002 v Berlíně, fotograf neváhal a zeptal se, zda by jej mohl ve městě vyfotit. S překvapením pro mnohé mistr souhlasil. A tak za doprovodu 15 přátel a dvou bodyguardů vznikla neobvyklá série fotografií v tlumeném pouličním světle Berlína: na stanici metra Rosenthaler Platz, v podzemních garážích nebo také v telefonních automatech…. zde se slovy “ty už dlouho existovat nebudou”

Výstava „Karl Lagerfeld v Berlíně“ je k vidění od 20. února do 20. května 2020. Vstup je zdarma.

Více informací najdete přímo na webových stránkách hotelu.

Foto: Daniel Biskup

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher