Jedinečný Karl Lagerfeld v ulicích Berlína

Obdivovatelé Karla Lagerfelda se mohou těšit na velmi speciální výstavu. Při příležitosti prvního výročí úmrtí designérské ikony probíhá ode dneška v luxusním hotelu de Rome výstava jeho 20 působivých portrétů zachycených fotografem Danielem Biskupem.

Tento příběh zní pohádkově. Jak známo, mistr se nerad fotil. Když byl Karl Lagerfeld v roce 2002 v Berlíně, fotograf neváhal a zeptal se, zda by jej mohl ve městě vyfotit. S překvapením pro mnohé mistr souhlasil. A tak za doprovodu 15 přátel a dvou bodyguardů vznikla neobvyklá série fotografií v tlumeném pouličním světle Berlína: na stanici metra Rosenthaler Platz, v podzemních garážích nebo také v telefonních automatech…. zde se slovy “ty už dlouho existovat nebudou”

Výstava „Karl Lagerfeld v Berlíně“ je k vidění od 20. února do 20. května 2020. Vstup je zdarma.

Více informací najdete přímo na webových stránkách hotelu.

Foto: Daniel Biskup

Mohlo by vás zajímat

Das Prager Jesulein
Přečtěte si

Pražskému Jezulátku se klaní i ve světě

Stověžatá Praha je uctívána na celém světě. Věží a věžiček je ve skutečnosti na tisíc, v panoramatu města mnohé z nich patří sakrálním stavbám. Ne každý však ví, že právě v jedné z nich se nachází jeden z největších duchovních symbolů. Kult Pražského Jezulátka v zahraničí je mnohem větší než jakékoli jiné české postavy či osobnosti. Od Filipín přes Srí Lanku až po Jižní Ameriku dobylo Jezulátko miliony srdcí; v Indii má svoji vlastní komunitu, v Bangalore je mu zasvěcen kostel Infant Jesus Shrine. Co ale o něm víme my?
Přečtěte si

Nová umělecká galerie Kunsthalle Praha přinese nejen přeshraniční dialogy

„Chtěli bychom přispívat k objevování nových pohledů na umění 20. a 21. století, na svět, ve kterém žijeme, a vytvořit tak živé místo pro setkání s uměním pro co nejrozmanitější publikum,“ říká o Kunsthalle Praha její ředitelka Ivana Goossen. Nové místo pro umění z bývalé Zengerovy trafostanice otevře své prostory 22. 2. 2022.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign