Kam v Praze a Berlíně v říjnu

I přes druhou vlnu opatření proti koronavirové krizi je stále kam vyrazit, stále je co vidět a zažít. Přinášíme vám vybrané akce v Praze a Berlíně, které stojí za to navštívit v říjnu.

PRAHA

Biojarmark 202O

Jediný pražský farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny. Tradiční akce na dvoře Národního zemědělského muzea představí to nejlepší z produkce ekologických farmářů z celé republiky. Chybět nebude ani živá hudba, tančírna, ochutnávky, semináře, workshopy či soutěže.

Kdy: 3.10.2020 v 09:00

Kde: Národní zemědělské muzeum, Kostelní 44, Praha 7

VínoFest v Pražské tržnici

VínoFest přináší příležitost ochutnat víno z několika vinařství, a to nejen z Moravy a Čech, ale i dalších vinic z Evropy. Najdete zde zajímavé značky všech druhů bílého, růžového i červeného vína, včetně vín šumivých a prosecca.

Kdy: 9.-10.10.2020

Kde: Pražská holešovická tržnice, Bubeneské nábř. 306/13, Praha 7

Polívkování 2020

Je tu oblíbené Polívkování, které se uskuteční na Smíchovské náplavce. Zahřejí vás nejen polévky tuzemské, ale také polévky z celého světa. Pro ty z vás, kteří příliš neholdují masu, bude připravený pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. Zajídat se bude křupavými rohlíčky, čerstvým domácím chlebem a jinými druhy slaného pečiva.

Kdy: 17.10.2020 v 10:00

Kde: Smíchovská náplavka, Hořejší nábř., Praha 5

Noc s legendou – Jaromír Jágr

Poprvé bude v rámci show se světovou hvězdou v hlavní roli naše žijící legenda Jaromír Jágr. Muž, který reprezentoval naši zemi po celém světě a člověk, jenž je několikanásobným mistrem světa, olympijským vítězem, držitelem Standley cupu, bude v rámci prémiového večera vyprávět svůj příběh. Součástí show, která bude mnohem větší než kdy před tím, a která bude obsahovat mnohem více multimédií a různých efektů, bude také několik hvězdných i zahraničních hostů. Těšit se můžete na několik emotivních překvapení, o kterých neví ani samotný Jaromír Jágr. 

Kdy: 26.10.2020 v 19:00

Kde: Forum Karlín, Pernerova 55, Praha 8

Víkendové prohlídky Invalidovny

Prohlídková trasa představuje nejzajímavější prostory barokní Invalidovny i to, jak se v nich kdysi invalidům žilo. Budete si moci prohlédnout unikátně řešené prostory od slavného barokního architekta Kiliana Ignáce Dientzenhofera, včetně kaple a dlouhých chodeb. Ty si zahrály v nejednom z filmů a seriálů, včetně slavného Amadea od Miloše Formana.

Foto: Invalidovna Praha.

Kdy: do 31.10. 2020, pá-ne od 10:00 – 16:00, start každou celou hodinu.

Kde: Invalidovna, U Invalidovny, Praha 8

BERLÍN

Berlin Leuchtet

Berlin Leuchtet, jeden ze dvou světelných festivalů, které se odehrávají v říjnu, přetváří důležité stavby ve světelná plátna. Historické budovy, nákupní centra, vlakové stanice a mosty se zahalí do video a 3D projekce. Festival doprovází hudební a umělecké produkce, ohňostroj a komentované prohlídky.

Kdy: do 4.10.2020

Kde: Různé lokality v Berlíně

Evropský měsíc fotografie

Každý druhý rok představuje více než 100 muzeí, galerií a výstavních prostor v Berlíne fotografie na největším foto festivalu v Německu. Evropský měsíc fotografie se datuje od roku 2004 a sdružuje řadu evropských zemí, které vyslaly své umělce vystavovat do Berlína.

Kdy: 1.-31.10.2020

Kde: C/O Berlin, Amerika-Haus, Hardenbergstraße 22, Berlin

O výstavě fotografií Marie Tomanové v Českém centru v Berlíně si můžete přečíst zde.

Deep Purple

Legendární anglická rocková skupina Deep Purpe přijíždí do Berlína. Fanoušci se můžou těšit na plnou sestavu, kterou tvoří Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse a Don Airey. Nenechte si ujít tuto podívanou.

Kdy: 15.10.2020, 20:00

Kde: Max-Schmeling-Halle, Falkplatz 1, Berlin

Venus Berlin

Berlín hostí přední světový veletrh erotické zábavy a životního stylu. Prostor je otevřen jak pro profesionály, tak pro širokou veřejnost. Okolo 30 tisíc návštěvníků každý rok zavítá na tuto akci, na které prezentuje 250 vystavovatelů své produkty a služby.

Kdy: 21.-24.10.2020

Kde: Messe Berlin trade fair grounds, Hammarskjöldplatz, Berlin

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,