Labuť propojuje expaty

Černá labuť začne pravidelně brát pod svá pomyslná propojovací křídla oficiální pražskou komunitu InterNations.Černá labuť začne pravidelně brát pod svá pomyslná propojovací křídla oficiální pražskou komunitu InterNations.

Konkrétně poskytne zázemí událostem, na kterých se budou setkávat členové této největší expat komunity. InterNations spojuje cizince, kteří žijí v zahraničních městech po celém světě a v současnosti vykazuje více než tři miliony členů ve čtyři sta dvaceti metropolích. Z nich se nachází 23 500 právě v Česku. První akce se uskuteční v pátek 9. srpna. Komunita byla založena v německém Mnichově v roce 2007 a postarali se o to Malte Zeeck, Philipp von Plato a Christian Leifeld. První dva jsou dodnes jejími řediteli.

internation-dum-cerna-labut-praha-2

internation-dum-cerna-labut-praha-3

internation-dum-cerna-labut-praha-4

www.internations.org

Text Barbora Vojtová

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Život v hausbótu je trendy v Berlíně i Praze. Úřady mu ale vstříc úplně nejdou

Stále více obyvatel německé a české metropole přichází na chuť svobodě a klidu, které i v jinak rušných městech poskytuje bydlení na lodi. Moderní hausbóty si v ničem nezadají s klasickým bytem, oproti němu však nabízejí každodenní pohled na vodní hladinu, volnost a ticho. Z dobrodružství, které jsme v minulosti mohli závidět „šífařům“ všeho druhu, kteří si před cestou z Prahy do Hamburku nechtěli zbytečně zvykat na „pevnou půdu pod nohama“, se stal v Praze a Berlíně, kde je nedostatek bytů, zajímavý trend. Ovšem úřady z tohoto trendu úplně nadšené nejsou.
Přečtěte si

Jaroslav Rudiš: Spojují nás dějiny, vlaky, pivo, ale i samota

Jaroslav Rudiš je jedním z nejúspěšnějších českých spisovatelů v tomto tisíciletí. Úspěšné byly i filmy podle jeho knih, k nimž napsal scénář (Alois Nebel, Grandhotel), zároveň je i autorem divadelních a rozhlasových her. Nyní dlouhodobě žije v Berlíně a svoji poslední vysoce oceňovanou knihu Winterbergova poslední cesta napsal v němčině. Po třech letech vyšla letos na podzim v češtině krátce poté, co ho německý prezident vyznamenal Záslužným řádem Spolkové republiky Německo.

Nejčtenější v kategorii Society