Landscape festival Ostrava 2019

Patrik Hábl patří mezi nejviditelnější představitele české velkoformátové malby ve veřejném prostoru.Patrik Hábl patří mezi nejviditelnější představitele české velkoformátové malby ve veřejném prostoru.

Ke Landscape festivalu Ostrava 2019 vytváří dílo, které po zkušenostech na náměstí I.P. Pavlova v Praze uz patří k jeho specialitám — malbu na asfalt na ploše 500 qm! Barevné instalace budou pokrývat „jantarovou stezku“ směřující do oblasti Dolních Vítkovic. Jednotlivé barevné vrstvy můžou asociovat startovací dráhu, háčkovanou šálu či elektromagnetické spektrum. Naše fantazie dostává křídla pouze pomocí světla, našeho oka a mozku, kdy můžeme vidět zvuky a slyšet barvu.

Barevné geologické vrstvy nejsou nikde tolik příznačné jako na Ostravsku, kde se před miliony let střídaly bažiny, rašeliniště, řeky, jezera, moře a uhelné sloje.

Instalace směřující na Colours of Ostrava může být také jakýmsi zátěžovým kobercem komunikačních vrstev všech lidí, kteří se zde můžou protnou bez rozdílu národnosti nebo věku.

patrik-habl-colours-of-ostrava

Po dokončení odprezentujeme hotové dílo. Více info o autorovi: www.patrikhabl.com

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Foto: archiv
Přečtěte si

Před Ruskem jsme varovali, ale Berlín to nechtěl slyšet

Často slýcháme, že jedním z důvodů pro Putinovo rozhodnutí zahájit svou “ruskou válku” byla skutečnost, že Západ ve svém hodnocení Ruska a jeho záměrů zanedbal historické zkušenosti Východu či spíše střední Evropy. Kdyby tomu bylo jinak a Západ by více naslouchal zejména Polsku a Pobaltí, mohla být dnešní situace jak na ukrajinském bojišti, tak i na Západě jiná.
Přečtěte si

7 nejznámějších berlínských bunkrů

Kdysi sloužily jako vojenské objekty a poskytovaly ochranu před bombardováním. I dnes mohou vyprávět o temných kapitolách z historie města. Řada bunkrů dodnes spoluutváří obraz Berlína. Celkem třiadvacet bunkrů je možné využívat i nadále a v případě nouze by poskytly útočiště přibližně osmadvaceti tisícům lidí. Některé bunkry jsou prázdné trvale, v jiných se nacházejí sbírky umění nebo slouží jako připomínky historických událostí, o využití dalších ještě nikdo nerozhodl. Představujeme vám sedm nejznámějších z těchto gigantických staveb i to, k čemu dnes slouží – pakliže neskončily jako ten Hitlerův.

Nejčtenější v kategorii Society