Landscape festival Ostrava 2019

Patrik Hábl patří mezi nejviditelnější představitele české velkoformátové malby ve veřejném prostoru.Patrik Hábl patří mezi nejviditelnější představitele české velkoformátové malby ve veřejném prostoru.

Ke Landscape festivalu Ostrava 2019 vytváří dílo, které po zkušenostech na náměstí I.P. Pavlova v Praze uz patří k jeho specialitám — malbu na asfalt na ploše 500 qm! Barevné instalace budou pokrývat „jantarovou stezku“ směřující do oblasti Dolních Vítkovic. Jednotlivé barevné vrstvy můžou asociovat startovací dráhu, háčkovanou šálu či elektromagnetické spektrum. Naše fantazie dostává křídla pouze pomocí světla, našeho oka a mozku, kdy můžeme vidět zvuky a slyšet barvu.

Barevné geologické vrstvy nejsou nikde tolik příznačné jako na Ostravsku, kde se před miliony let střídaly bažiny, rašeliniště, řeky, jezera, moře a uhelné sloje.

Instalace směřující na Colours of Ostrava může být také jakýmsi zátěžovým kobercem komunikačních vrstev všech lidí, kteří se zde můžou protnou bez rozdílu národnosti nebo věku.

patrik-habl-colours-of-ostrava

Po dokončení odprezentujeme hotové dílo. Více info o autorovi: www.patrikhabl.com

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Německý zpěvák a bavič pořádal vánoční večírky pro bezdomovce. Letos za nimi jede s foodtrucky

Franka Zandera v Berlíně znají hlavně jako zpěváka, moderátora a baviče. Asi nejznámější je jeho píseň Nur Nach Hause (geh’n wir nicht), kterou složil v roce 1993 pro berlínský fotbalový klub Hertha BSC, a kterou fanoušci dodnes zpívají snad po každém domácím zápase Herthy. Je majitelem několika zlatých desek a připsal si i několik prvenství v německé hitparádě.

Nejčtenější v kategorii Society