Má Markus Söder šanci stát se nástupcem Angely Merkel?

Éra Merkel se pomalu ale jistě blíží ke konci a je zajímavé pozorovat, jak se chovají, myslí a co říkají potencionální nástupci na nejžhavější pracovní post v Německu.

Markus Söder, foto: ČTK.

Markus Söder z CSU již několikrát dokázal, že je třeba s ním vážně počítat. Vyhledává si právě německé obyvatelstvo kandidáta, který značně snižuje šanci kandidáta z řad CDU? Podívejme se na poslední výroky zatím nejoslavovanějšího favorita.

Söder o boji proti viru:

„Realita nás učí, že korona se může vrátit rychleji a stát se nebezpečnější, než si myslíme. Myslím, že optimismus je dobrý. Stát a vláda však musí věnovat pozornost i dalším scénářům. Když vidíme, jak kolem nás opět explodují čísla ve Francii, Španělsku a České republice, pak si myslím, že bude dobré, když k té zdravé dávce optimismu přistupujeme realisticky a opatrně.”

Jeho nejdůležitější cíl v současné době:

„Musíme se připravit na podzim a zimu, kdy může dojít ke kombinaci korony s dalšími nemocemi, jako je chřipka nebo nachlazení. Musíme zajistit, abychom nedostali druhý lockdown, abychom nadále nezatěžovali ekonomiku a zachovali otevření škol a školek.”

O státní podpoře v krizi:

„Můžeme určité období překlenout pomocí státní podpory, ale musíme také posílit tržní motivační modely a znovu umožnit fungování konkurenčního prostředí. Jsem pevně přesvědčen, že k posílení Německa potřebujeme snížení daní z příjmů právnických osob, ale také snížení cen energií.”

O své současné popularitě v anketách říká:

„Ankety jsou momentky.”

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Na zastropování nájemného a vyvlastnění bytů v Berlíně by doplatili především nájemníci

Při pohledu na mapu českých investorů do nemovitostí v Berlíně je zjevné, že se tam do investic nijak nehrnou. Výjimkou byl Petr Kellner, který na břehu Sprévy postavil budovu Trigon. Tento berlínský developerský pionýr však má jen hrstku následovníků a jako vysvětlení se nabízí, že české investory odrazují zprávy z nájemního trhu v Berlíně. Příchylnost Berlíňanů k radikálním levicovým zásahům do trhu má své specifické důvody v nedávné historii, k vytouženému efektu však téměř jistě nepovedou.
Přečtěte si

Česko-německá konference: Životní prostředí dostává zabrat a snaha o nápravu se prodraží už i středním vrstvám

Ani „neviditelná ruka trhu“ dosud neodradila evropské firmy od toho, aby si nechávaly vyrábět ocel neekologicky v Číně nebo v Indii. Podobná rozhodnutí se ale napříště prodraží na dani za CO2, která se zle promítne do rozpočtů domácností. I toto varování zaznělo na Česko-německé konferenci Pathways into a Sustainable Future v Praze

Nejčtenější v kategorii Business