Má Markus Söder šanci stát se nástupcem Angely Merkel?

Éra Merkel se pomalu ale jistě blíží ke konci a je zajímavé pozorovat, jak se chovají, myslí a co říkají potencionální nástupci na nejžhavější pracovní post v Německu.

Markus Söder, foto: ČTK.

Markus Söder z CSU již několikrát dokázal, že je třeba s ním vážně počítat. Vyhledává si právě německé obyvatelstvo kandidáta, který značně snižuje šanci kandidáta z řad CDU? Podívejme se na poslední výroky zatím nejoslavovanějšího favorita.

Söder o boji proti viru:

„Realita nás učí, že korona se může vrátit rychleji a stát se nebezpečnější, než si myslíme. Myslím, že optimismus je dobrý. Stát a vláda však musí věnovat pozornost i dalším scénářům. Když vidíme, jak kolem nás opět explodují čísla ve Francii, Španělsku a České republice, pak si myslím, že bude dobré, když k té zdravé dávce optimismu přistupujeme realisticky a opatrně.”

Jeho nejdůležitější cíl v současné době:

„Musíme se připravit na podzim a zimu, kdy může dojít ke kombinaci korony s dalšími nemocemi, jako je chřipka nebo nachlazení. Musíme zajistit, abychom nedostali druhý lockdown, abychom nadále nezatěžovali ekonomiku a zachovali otevření škol a školek.”

O státní podpoře v krizi:

„Můžeme určité období překlenout pomocí státní podpory, ale musíme také posílit tržní motivační modely a znovu umožnit fungování konkurenčního prostředí. Jsem pevně přesvědčen, že k posílení Německa potřebujeme snížení daní z příjmů právnických osob, ale také snížení cen energií.”

O své současné popularitě v anketách říká:

„Ankety jsou momentky.”

Mohlo by vás zajímat

Shuterstock
Přečtěte si

Mosty přes rozbouřenou vodu

Agrese Kremlu na Ukrajině nebývale otřásla Západem a sjednotila ho. N&N Magazín se zeptal různých společností, jak situaci vnímají ze svého pohledu.
Shutterstock
Přečtěte si

Hospodářský zázrak potřebuje nové impulzy a Češi chtějí být u toho

Když se počátkem 90. let vypravil Zbyněk Frolík do městečka Wickende v německém Porúří, měl jasný cíl: získat místní firmu Wissner-Bosserhoff pro společný plán. Frolík tehdy v Praze rozjížděl výrobu nemocničních lůžek a díky inovativním nápadům a kvalitní produkci se mu začínalo dařit. Pro ambici uspět se svým českým týmem na mezinárodním trhu ale potřeboval něco víc. A to něco měla být světově uznávaná značka „Made in Germany“.
Přečtěte si

Master & Master: Původně chtěli v Praze vyrábět těstoviny. Teď si pro jejich designový nábytek jezdí i Němci

Osobitá česká značka Master & Master přináší originální kousky nábytku, který si zamilujete. Snoubí se v něm svěží design moderní industriality s nádechem starých časů, který dodává pocit klidu, pohody, stability a ukotvenosti. Jednotlivé kusy lze velmi dobře kombinovat, můžete z nich poskládat celý pokoj nebo jimi oživit fádně vyhlížející klasický interiér. Jak značka vznikla, kde berou její zakladatelé inspiraci a v čem jsou jiní než ostatní?

Nejčtenější v kategorii Business