Monday News Berlin: Katharina Grosse, Bye bye Berlin Fashion Week a Martina Barta v A-Trane

Připravili jsme pro vás několik událostí, které nás v posledních dnech zaujaly a které si stihnete přečíst u ranní kávy.

„Katharina Grosse. It Wasn’t Us“, pohled do výstavy v Hamburger Bahnhof © Katharina Grosse.

KATHARINA GROSSE

Kateřina Veliká/Katharina Grosse byla nejznámější ruská carevna; dnes je její jmenovkyně jedna z největších hvězd současného umění. Výběr jejich vynikajících prací najdete v historickém sále Hamburger Bahnhof pod názvem “Katharina Grosse. It wasn’t us.”

Více najdete zde.

CO MÁ FRANKFURT A NEMÁ BERLIN?

Ptá se v těchto dnech každý milovník Berlin Fashion Week. Ten se totiž od léta 2021 přesouvá do Frankfurtu. Berlín má sice velmi živou módní scénu, ale nemá peníze. Frankfurt sice nemá žádnou módu, ale má peníze. Takže… bye bye Berlin Fashion Week. Berlínští politici, berlínští fashionistas, dynamika dnešní doby vyžaduje Vaši kreativitu!!

NĚMECKÁ VLÁDA SCHVÁLILA KONJUNKTURNÍ BALÍČEK

Konečně je na světě. V pátek vláda schválila konjunkturní balíček s 57 body. Mj. zahrnuje: 300 euro jednorázové podpory na dítě, pokles daně z přidané hodnoty z 19 na 16 procent a ze 7 na 5 procent do konce roku 2020, 6 tisíc euro přídavku na E-auta. Překlenovací pomoc bude nabídnuta malým a středním podnikům – připravujeme samostatný článek.

NĚKDY SE SKUTEČNĚ VYPLATÍ PODAT ŽALOBU

Berlínští gastronomové si stěžovali, že musí podle ochranného nařízení zavřít své provozy již ve 23 hodin. Jen jeden z nich proti uzavření podal žalobu, ale výsledek stojí za to! Během pár hodin Senát zrušil zavírací dobu v Berlíně, a tak restaurace, bary i hospody mají opět open end. Zavřeno mají však nadále kluby. DJové pláčou.

MILOVNÍCI JAZZU POZOR

Dnes večer je z legendárního jazzového klubu A-Trane streamován koncert české zpěvačky Martiny Barta a amerického hudebníka Davida Friedmanna.

Odkaz na live stream najdete zde.

Martina Barta a David Friedman

Martina Barta a David Friedman. Foto: Michaela Džurná.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Kávou nejposedlejší metropole – Praha pátá, Berlín jedenáctý

Na světě se vypijí každý den přibližně dvě miliardy šálků kávy. Bez ohledu na společenské postavení, na metodu přípravy, na způsob podávání. Věřili byste tomu, že Praha je podle BrewSmartly.com na žebříčku kávou nejposedlejších měst světa za rok 2021 na pátém místě? Berlín na jedenáctém. Zlato náleží Amsterdamu.
Das Prager Jesulein
Přečtěte si

Pražskému Jezulátku se klaní i ve světě

Stověžatá Praha je uctívána na celém světě. Věží a věžiček je ve skutečnosti na tisíc, v panoramatu města mnohé z nich patří sakrálním stavbám. Ne každý však ví, že právě v jedné z nich se nachází jeden z největších duchovních symbolů. Kult Pražského Jezulátka v zahraničí je mnohem větší než jakékoli jiné české postavy či osobnosti. Od Filipín přes Srí Lanku až po Jižní Ameriku dobylo Jezulátko miliony srdcí; v Indii má svoji vlastní komunitu, v Bangalore je mu zasvěcen kostel Infant Jesus Shrine. Co ale o něm víme my?
Přečtěte si

Kateřina Cajthamlová: Chlap by měl umírat v botách

Lékařka a psychoterapeutka MUDr. Kateřina Cajthamlová už dneska ví, co má dělat, když ji v ordinaci začne pacient svádět. Ale nebylo to tak vždycky. Co ještě na sebe v Salónku Lucie Šilhové, jenž se konal v Art & Gallery Černá labuť 2. listopadu, prozradila populární doktorka a spoluautorka autobiografické knížky Zázraky jsou logické? To zapsala moderátorka večera, publicistka a novinářka Lucie Šilhová.

Nejčtenější v kategorii Society