Monday News Berlin: Katharina Grosse, Bye bye Berlin Fashion Week a Martina Barta v A-Trane

Připravili jsme pro vás několik událostí, které nás v posledních dnech zaujaly a které si stihnete přečíst u ranní kávy.

„Katharina Grosse. It Wasn’t Us“, pohled do výstavy v Hamburger Bahnhof © Katharina Grosse.

KATHARINA GROSSE

Kateřina Veliká/Katharina Grosse byla nejznámější ruská carevna; dnes je její jmenovkyně jedna z největších hvězd současného umění. Výběr jejich vynikajících prací najdete v historickém sále Hamburger Bahnhof pod názvem “Katharina Grosse. It wasn’t us.”

Více najdete zde.

CO MÁ FRANKFURT A NEMÁ BERLIN?

Ptá se v těchto dnech každý milovník Berlin Fashion Week. Ten se totiž od léta 2021 přesouvá do Frankfurtu. Berlín má sice velmi živou módní scénu, ale nemá peníze. Frankfurt sice nemá žádnou módu, ale má peníze. Takže… bye bye Berlin Fashion Week. Berlínští politici, berlínští fashionistas, dynamika dnešní doby vyžaduje Vaši kreativitu!!

NĚMECKÁ VLÁDA SCHVÁLILA KONJUNKTURNÍ BALÍČEK

Konečně je na světě. V pátek vláda schválila konjunkturní balíček s 57 body. Mj. zahrnuje: 300 euro jednorázové podpory na dítě, pokles daně z přidané hodnoty z 19 na 16 procent a ze 7 na 5 procent do konce roku 2020, 6 tisíc euro přídavku na E-auta. Překlenovací pomoc bude nabídnuta malým a středním podnikům – připravujeme samostatný článek.

NĚKDY SE SKUTEČNĚ VYPLATÍ PODAT ŽALOBU

Berlínští gastronomové si stěžovali, že musí podle ochranného nařízení zavřít své provozy již ve 23 hodin. Jen jeden z nich proti uzavření podal žalobu, ale výsledek stojí za to! Během pár hodin Senát zrušil zavírací dobu v Berlíně, a tak restaurace, bary i hospody mají opět open end. Zavřeno mají však nadále kluby. DJové pláčou.

MILOVNÍCI JAZZU POZOR

Dnes večer je z legendárního jazzového klubu A-Trane streamován koncert české zpěvačky Martiny Barta a amerického hudebníka Davida Friedmanna.

Odkaz na live stream najdete zde.

Martina Barta a David Friedman

Martina Barta a David Friedman. Foto: Michaela Džurná.

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Východ Německa po dekády ozdravuje zemědělskou krajinu, Česko s tím teprve začíná

Na mnoha místech vysychají studny a přibývají celé obce či chatové osady bez vody. Krajina ji kvůli devastaci z minulého století dodnes nedokáže v dostatečné míře zadržovat. Porovnání s východem Německa, jejž poznamenaly podobné dramatické zásahy do krajiny jako u nás, však ukazuje na poměrně rozdílný přístup v obou zemích. Zatímco v Česku se k citlivému hospodaření teprve odhodláváme, v Německu už někdejší velkopodniky rozdělují na menší hospodářství , čímž urychlují návrat k rozmanité zemědělské krajině.
Přečtěte si

Probublejte se závěrem roku

Šampaňské, prosecco, sekt, cava, franciacorta, crémant nebo pet-nat. Co mají společného? Bubliny. V čem se liší? To vám prozradíme v následujícím článku, abyste si mohli pro slavnostní chvíle vybrat to, které je vám nejsympatičtější.

Nejčtenější v kategorii Society