Monday News Berlin: Katharina Grosse, Bye bye Berlin Fashion Week a Martina Barta v A-Trane

Připravili jsme pro vás několik událostí, které nás v posledních dnech zaujaly a které si stihnete přečíst u ranní kávy.

„Katharina Grosse. It Wasn’t Us“, pohled do výstavy v Hamburger Bahnhof © Katharina Grosse.

KATHARINA GROSSE

Kateřina Veliká/Katharina Grosse byla nejznámější ruská carevna; dnes je její jmenovkyně jedna z největších hvězd současného umění. Výběr jejich vynikajících prací najdete v historickém sále Hamburger Bahnhof pod názvem “Katharina Grosse. It wasn’t us.”

Více najdete zde.

CO MÁ FRANKFURT A NEMÁ BERLIN?

Ptá se v těchto dnech každý milovník Berlin Fashion Week. Ten se totiž od léta 2021 přesouvá do Frankfurtu. Berlín má sice velmi živou módní scénu, ale nemá peníze. Frankfurt sice nemá žádnou módu, ale má peníze. Takže… bye bye Berlin Fashion Week. Berlínští politici, berlínští fashionistas, dynamika dnešní doby vyžaduje Vaši kreativitu!!

NĚMECKÁ VLÁDA SCHVÁLILA KONJUNKTURNÍ BALÍČEK

Konečně je na světě. V pátek vláda schválila konjunkturní balíček s 57 body. Mj. zahrnuje: 300 euro jednorázové podpory na dítě, pokles daně z přidané hodnoty z 19 na 16 procent a ze 7 na 5 procent do konce roku 2020, 6 tisíc euro přídavku na E-auta. Překlenovací pomoc bude nabídnuta malým a středním podnikům – připravujeme samostatný článek.

NĚKDY SE SKUTEČNĚ VYPLATÍ PODAT ŽALOBU

Berlínští gastronomové si stěžovali, že musí podle ochranného nařízení zavřít své provozy již ve 23 hodin. Jen jeden z nich proti uzavření podal žalobu, ale výsledek stojí za to! Během pár hodin Senát zrušil zavírací dobu v Berlíně, a tak restaurace, bary i hospody mají opět open end. Zavřeno mají však nadále kluby. DJové pláčou.

MILOVNÍCI JAZZU POZOR

Dnes večer je z legendárního jazzového klubu A-Trane streamován koncert české zpěvačky Martiny Barta a amerického hudebníka Davida Friedmanna.

Odkaz na live stream najdete zde.

Martina Barta a David Friedman

Martina Barta a David Friedman. Foto: Michaela Džurná.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Bývalý berlínský primátor Michael Müller: Starostové hrají v politice čím dál větší roli

Rozrůstající se města mají stále větší národní a mezinárodní význam. Vyvíjejí se mocné sítě vztahů mezi starosty, a města si tím získávají čím dál větší pozornost. „Neudivuje mě, že jsou starostové vnímáni též na mezinárodní úrovni, když se vůči něčemu vyjadřují kriticky,“ reaguje v rozhovoru pro  N&N Czech-German Bookmag berlínský primátor Michael Müller na připomínku situace, kdy se jeho pražský protějšek Zdeněk Hřib na stránkách světových deníků vymezoval vůči nátlaku čínského režimu. Z komunálních témat Müller kromě jiného zdůrazňuje, že síť cyklostezek nelze rozšiřovat na úkor chodců, či například vysvětluje, proč v Berlíně na rozdíl od Prahy nehoukají sirény. Michael Müller vedl německou metropoli 7 let, mandát mu vypršel krátce před Vánoci 2021.

Nejčtenější v kategorii Society