Nejlepší blešáky a vintage & second hand obchody v Berlíně

Berlín je dobrou destinací pro nadšence a módní fanoušky, kteří nejenže myslí na udržitelnou módu, ale někdy je jejich kapsa trochu hluboká. Ve kterých obchodech můžete získat zvlášť pěkné kousky? Pár z nich vám ukážeme.Berlín je dobrou destinací pro nadšence a módní fanoušky, kteří nejenže myslí na udržitelnou módu, ale někdy je jejich kapsa trochu hluboká. Ve kterých obchodech můžete získat zvlášť pěkné kousky? Pár z nich vám ukážeme.

Ale doporučit ten správný, není lehké. Vždyť těchto obchodů existuje v Berlíně nespočet. Přiznám se, chtěla jsem je všechny pro tento článek spočítat. Nepodařilo se, vzdala jsem to… Narazíte-li při vašem hledání na další zajímavé obchody, dejte vědět prosím 🙂

Mankii

Módní cesta časoprostorem. Ráj pro každého, kdo hledá květinové výšivky, krajky a třpytivé kameny. Najdete zde Chanel, Burberry, Gucci nebo Jil Sander, stejně jako jednoduché džíny a pláště. Pro mnohé fashionistas je to místo „must to see“.
Mankii Vintage, Gormannstraße 16, 10119 Berlín

mankii-vintage-second-hand-berlin

mankii-vintage-second-hand-berlin-2

Made in Berlin

Je už nyní dosti oblíbený u turistů, ale výběr je značný a dobře tříděný. Hodně mladá móda a pozor, i velký výběr pro muže! V úterý  mezi 12—15 h můžete získat další 20% slevu.
Made in Berlin, Neue Schönhauser Straße 19, 10178 Berlin

Garage

Tady špičkovou módu nehledejte. Ale je to jeden z mála obchodů, kde platíte oblečení na váhu. Předem si ale dejte něco na uklidnění, garáž je obrovská, tak ať neztratíte nervy. Ve středu od 11—13 h extra sleva 30 %.
Garage Berlin, Ahornstrasse 2, 10787 Berlin

garage-berlin-second-hand-vintage

Veist Kleidergesichten

Mnoho oděvů a doplňků zde pochází z 80. a 90. let, některé jsou unisex pro ženy i muže. Sem tam najdete něco od Diora nebo od Cavalli. Všechny kousky mají jedno společné — jsou dobře a trvanlivě ušité.
Veist Kleidergeschichten, Selchower Straße 32, 12049 Berlin

First Hand, Second Hand & Vintage

Jestli chcete a můžete utratit hodně peněz, zajeďte na Ludwigkirchplatz. V této jedné z nejdražších částí Západního Berlin najdete výhradně velká jména v té nejlepší kvalitě. Prada, Armani, Lagerfeld, Missoni, Dolce & Gabbana, Escada, Roberto Cavalli, Miu Miu, boty Manolo Blahnik nebo Christian Louboutin, kabelky Chanel a Hermès. Majitel Peter Herbst-Leimbach pracoval jako model a designér pro Karla Lagerfelda a jeho špičkové kontakty v oboru používá dodnes.
First Hand, Second Hand & Vintage, Ludwigkirchstraße 8, 10719 Berlin

firsthand-secondhand-vintage-berlin-2

firsthand-secondhand-vintage-berlin-3

firsthand-secondhand-vintage-berlin

Paul’s Boutique

Já bych si cizí boty asi na nohu nedala, ale pravdou je, že velký sortiment tenisek — prý přes 1 000 — se zde těší velké oblibě. K tomu Nudie Jeans a Used Denim od Wrangler. Specialitou jsou i použité motocyklové přilby nebo ghettoblastery. Prostředí obchodu je trochu výstřední, i proto stojí za návštěvu.
Paul’s Boutique, Oderbergerstraße 47, 10435 Berlin

pauls-boutique-secondhand-vintage-berlin-2

pauls-boutique-secondhand-vintage-berlin-3

pauls-boutique-secondhand-vintage-berlin

pauls-boutique-secondhand-vintage-berlin-5

pauls-boutique-secondhand-vintage-berlin-4

pauls-boutique-secondhand-vintage-berlin-6

pauls-boutique-secondhand-vintage-berlin-7

Trash Schick

Ve Friedrichshainu najdete kvalitní boty a zaplatitelné designerské kousky pro ty, kteří rádi nosí něco neobvyklého. Sortiment oblečení od 80. let až po vojenské bundy. Shop existuje již 30 let a je známy výběrem historických kousků.
Trash Schick, Wühlischstraße 31, 10245 Berlin

Trash-Schick-berlin-vintage-secondhand

Hotel Ellington

Dvakrát do roka se koná Flohmarkt deluxe v hotelu Ellington v Nürnbergerstrasse (nedaleko KaDeWe). Není velký, ale za návštěvu stoji. Příští je v neděli 17. listopadu od 12—16 h. Tak třeba se tam uvidíme!

hotel-ellington-berlin-vintage-secondhand

hotel-ellington-berlin-vintage-secondhand-2

hotel-ellington-berlin-vintage-secondhand-3

hotel-ellington-berlin-vintage-secondhand-4

hotel-ellington-berlin-vintage-secondhand-5

hotel-ellington-berlin-vintage-secondhand-7

hotel-ellington-berlin-vintage-secondhand-6

hotel-ellington-berlin-vintage-secondhand-8

Bleší trh Berliner Trödelmarkt

Samozřejmě v tomto výčtu nesmí chybět ani bleší trhy. Tady je ale seznam nekonečný, přesto pár z nich se vymyká: Ziehmarkt na Breitenbachplatz, Flowmarkt v Kreuzbergu v Prinzessinengärten, Mühlenmarkt v Griessmühle. Těm všem však vévodí jeden: Berliner Trödelmarkt 17. Juni, který se koná každou sobotu a neděli na Strasse des 17. Juni. A to již od roku 1973 bez přerušení! S jejich majiteli, manžely Wewerkovými, připravujeme rozhovor do vánočního vydání našeho magazínu N&N Praha/Berlin. Těšte se, Olga Wewerka je původem z Prahy!

blesi-trhy-berlin-vintage-secondhand

blesi-trhy-berlin-vintage-secondhand-2

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Česko se na rozdíl od bývalé NDR nevylidňuje. Má však podobné problémy jako SRN

Zwickau znal před pár desítkami let každý, kdo uměl najít tehdejší Německou demokratickou republiku na mapě. Tehdy víc než stodvacetitisícové město bylo totiž proslavené jako jedno ze dvou center východoněmeckého automobilového průmyslu. Město, kde se vyráběly slavné trabanty, lidová bakelitová vozítka, která měla sice mnoho odpůrců, ale jež jsou dodnes symbolem své doby.

Nejčtenější v kategorii Society