N&N Podcast: Dj Roxtar

S předním českým djem o korona krizi v hudebním průmyslu
N&N Podcast
N&N Podcast
N&N Podcast: Dj Roxtar
/

Hostem podcastu Noviny&Novinky je známý dj a hudební producent Dj Roxtar. Svému řemeslu se na plný úvazek věnuje více než 17 let, hraje v předních pražských klubech, po celé republice a na festivalech, jako jsou například Colors of Ostrava, Beats for Love, Metronom, KVIFF, Otvírák, Mácháč a další. V zahraničí předvedl několikrát své djské umění v nejslavnějším barcelonském klubu Carpe Diem. Je také 6 let hostujícím členem legendární skupiny Pražský výběr a český šapion světové soutěže RedBull 3Style. Jeho djské sety a hudební produkci můžete slyšet na Evropě 2 nebo Spin radiu.

Dj Roxtar na Facebooku
Dj Roxtar na Instagramu

Momentální situace donutila vládu uzavřít mimo jiné také všechny podniky, do kterých se lidé chodí bavit. O práci v současnosti přichází tisíce lidí z hudebního průmyslu od djů, umělců, obsluhy, techniků i tanečnic. Kluby ztrácí na tržbě miliony korun a nikdo neví, jak dlouho tato situace potrvá. Jak to osobně vidí Dj Roxtar, čeho se obává a jak mohou umělci i v této krizi fungovat? Rozhovor najdete v podcastu výše.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Fenomén DEFA: Filmový vhled do témat, o nichž se v NDR mluvilo jen šeptem

Homosexualita, krize bydlení, kriminalita ani další problémy v socialistickém světě oficiálně neexistovaly. Jejich veřejná kritika i pouhá diskuze o nich byla nejen ve východním Německu tabu a systém se všechny problematické společenské otázky snažil zamést pod koberec. I přesto se však řada tvůrců z východoněmeckého filmového studia DEFA (Deutsche Film-Aktiengesenschaft) snažila tato témata ve svých filmech zpracovávat, samozřejmě s rizikem postihů jako je vyloučení z vývozu nebo zákaz projekce v kinech.
Přečtěte si

Nová umělecká galerie Kunsthalle Praha přinese nejen přeshraniční dialogy

„Chtěli bychom přispívat k objevování nových pohledů na umění 20. a 21. století, na svět, ve kterém žijeme, a vytvořit tak živé místo pro setkání s uměním pro co nejrozmanitější publikum,“ říká o Kunsthalle Praha její ředitelka Ivana Goossen. Nové místo pro umění z bývalé Zengerovy trafostanice otevře své prostory 22. 2. 2022.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign