Nocleh v bývalé věznici, ve vagónu či na stromě. Berlín a okolí skýtá nápadité možnosti

Nocleh ve vagonu u řeky
Už jste někdy přespali ve věznici nebo strávili noc ve vodárenské věži? Podobných příležitostí k nezvyklému noclehu v Berlíně a jeho okolí je čím dál víc. Nápadité a hravé možnosti najdete v Berlíně i přilehlém Braniborsku.

1. Nocleh v historických železničních vozech

130 km od Berlína, směrem k polským hranicím, čekají nejen na milovníky železnic k přenocování železniční vagóny. Jeden vůz je vhodný až pro čtyři osoby, je v něm kuchyňka, koupelna i toaleta. Více informací na Bahnwaggons-vermietung.

U řeky před vagóny je i upravená písečná pláž FOTO: archiv Kulturhafen

2. Baumhaus – dům na stromě v Brandenburgu

Tady se dětské sny stávají skutečností.  Probudí vás bučení či bečení dobytka, anebo o poznání ladnější projev opeřených letců. Oknem hledíte přímo do koruny starého dubu, v dálce pozorujete jeleny. To vše můžete zažít v Baumhaushotelu Uckermark v Braniborsku.

3. V zavěšeném stanu v lesním ráji Borkheide

Spíte rádi v přírodě pod stanem, ale partnerka nebo partner na ten diskomfort moc není? Zhruba 40 km od Berlína se nabízí kompromis v podobě noclehu v zavěšeném stanu mezi stromy, s obsluhou. Cena pro dva je 75 Euro, a snídaní do postele, či přesněji do spacího pytle, vám ve Waldparadies Borkheide za příplatek také donesou.

4. Přenocování u parku Sanssouci

Stará vodárenská věž v Postupimi, která kdysi plnila parní lokomotivy, teď plní úplně jiný účel.  Protože je z této průmyslové stavby z počátku 20. století ležící asi 26 kilometrů od centra Berlína skvělý výhled na jedinečný park Sanssouci, nabízejí v ní teď ubytování. Dochovalo se zde mnoho historických detailů, například klenutý strop v přízemí, staré železné schody a původní nádrž na vodu, v níž je nyní obývací pokoj. Může zde přenocovat až osm osob.

Foto: archiv Oneexperience, Luca Girardini
Foto: archiv Oneexperience, Luca Girardini

5. Hotel Wilmina – noc ve věznici

Rodinný hotel Wilmina v Berlíně-Charlottenburgu vítá své hosty v bývalé ženské věznici. Hotel obklopený kvetoucí zahradou je i díky špičkové restauraci Lovis zajímavou alternativou k ubytování v metropoli. Mimochodem: v objektu najdete i místnost, kde je v původním stavu zachována jedna cela. Dokumenty umožňují návštěvníkům nahlédnout do vskutku mnohovrstevnaté historie tohoto domu.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Děti z KIDS Company Praha objevují umění 

       ·   04.06.2024
🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst Nejdůležitějším posláním KIDS Company Praha je dvojjazyčná výchova. Probíhá během celého dne tzv. imerzní metodou, kdy s dětmi komunikují češti…

Aktuálně na německém webu

Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst

       ·   04.06.2024
Die zweistöckige gelbe Villa in der ruhigen Straße Hradešínská im Prager Stadtteil Vinohrady ist schon von weitem zu sehen. Gerade dort siedelt der tschechisch-deutsche Kindergarten KIDS Company Prag, der vor neunzehn Jahren von Markéta Frank