Nocleh v bývalé věznici, ve vagónu či na stromě. Berlín a okolí skýtá nápadité možnosti

Nocleh ve vagonu u řeky
Už jste někdy přespali ve věznici nebo strávili noc ve vodárenské věži? Podobných příležitostí k nezvyklému noclehu v Berlíně a jeho okolí je čím dál víc. Nápadité a hravé možnosti najdete v Berlíně i přilehlém Braniborsku.

1. Nocleh v historických železničních vozech

130 km od Berlína, směrem k polským hranicím, čekají nejen na milovníky železnic k přenocování železniční vagóny. Jeden vůz je vhodný až pro čtyři osoby, je v něm kuchyňka, koupelna i toaleta. Více informací na Bahnwaggons-vermietung.

U řeky před vagóny je i upravená písečná pláž FOTO: archiv Kulturhafen

2. Baumhaus – dům na stromě v Brandenburgu

Tady se dětské sny stávají skutečností.  Probudí vás bučení či bečení dobytka, anebo o poznání ladnější projev opeřených letců. Oknem hledíte přímo do koruny starého dubu, v dálce pozorujete jeleny. To vše můžete zažít v Baumhaushotelu Uckermark v Braniborsku.

3. V zavěšeném stanu v lesním ráji Borkheide

Spíte rádi v přírodě pod stanem, ale partnerka nebo partner na ten diskomfort moc není? Zhruba 40 km od Berlína se nabízí kompromis v podobě noclehu v zavěšeném stanu mezi stromy, s obsluhou. Cena pro dva je 75 Euro, a snídaní do postele, či přesněji do spacího pytle, vám ve Waldparadies Borkheide za příplatek také donesou.

4. Přenocování u parku Sanssouci

Stará vodárenská věž v Postupimi, která kdysi plnila parní lokomotivy, teď plní úplně jiný účel.  Protože je z této průmyslové stavby z počátku 20. století ležící asi 26 kilometrů od centra Berlína skvělý výhled na jedinečný park Sanssouci, nabízejí v ní teď ubytování. Dochovalo se zde mnoho historických detailů, například klenutý strop v přízemí, staré železné schody a původní nádrž na vodu, v níž je nyní obývací pokoj. Může zde přenocovat až osm osob.

Foto: archiv Oneexperience, Luca Girardini
Foto: archiv Oneexperience, Luca Girardini

5. Hotel Wilmina – noc ve věznici

Rodinný hotel Wilmina v Berlíně-Charlottenburgu vítá své hosty v bývalé ženské věznici. Hotel obklopený kvetoucí zahradou je i díky špičkové restauraci Lovis zajímavou alternativou k ubytování v metropoli. Mimochodem: v objektu najdete i místnost, kde je v původním stavu zachována jedna cela. Dokumenty umožňují návštěvníkům nahlédnout do vskutku mnohovrstevnaté historie tohoto domu.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Vlakem po Labi přes Českou republiku

Labe můžete “kopírovat” vlakem z Německa přes Českou republiku až k jeho pramenu v Krkonoších. Bez přestupu to nejde, ale na kolejích zažijete tuto pouť opravdu originálním způsobem.
Přečtěte si

Udělali jsme test překladačů z němčiny. Nezval by se asi divil.

Německo-český a česko-německý překladač: Výběr je velký, jasným lídrem je německý DeepL. Ale ani ten si (naštěstí) zatím moc neumí poradit s poezií, takže slavná Loreley od Heinricha Heineho vypadá v překladu od automatů neslavně. Ovšem s běžnými texty si aplikace umí poradit velice dobře.

Nejčtenější v kategorii Travel