Objev výrobku české firmy Jain & Kriz

Milým překvapením na jedné z nejuznávanějších výstav tohoto léta v Berlíně byl objev výrobků české firmy Jain & Kriz.Milým překvapením na jedné z nejuznávanějších výstav tohoto léta v Berlíně byl objev výrobků české firmy Jain & Kriz.

Naprosto v srdci Berlína, v galerii Palais Populair, pravě probíhá výstava Summer of Love. Kurátor galerijního design shopu přizpůsobil k probíhajíci výstavě Summer of Love i svůj sortiment. A tak ze zdi na mne kouká barevný a veselý ručně tkaný koberec “Faces”. Rozměrem 120 x 220 cm není k přehlédnutí, cena 1 400 Euro za tuto kvalitu přijatelná. Když řeknu, že jsem z Česka, milá prodavačka hned hlásí, že se všechny výrobky od Jain & Kriz dobře prodávají. To mě nepřekvapuje. Jain&Kriz je ateliér uměleckého designu v Praze, který se specializuje na jedinečné textilie vznikající na základě spontánních skic a hravých náčrtů. Ve výsledné estetice je patrné vzájemné ovlivňování kultur díky indickému původu Anvity Jain a českému původu Kryštofa Kříže. Výrobky jsou vyráběny ve spolupráci se zručnými řemeslníky v Česku a v Indii. A tak není divu, že pro tuto výstavu si PalaisPopulaire vybral právě jejich díla.

jain-kriz-koberce-ceska-znacka-5

jain-kriz-koberce-ceska-znacka-3

ain-kriz-koberce-ceska-znacka-4

jain-kriz-koberce-ceska-znacka-2

jain-kriz-koberce-ceska-znacka

www.jainandkriz.com

Text a Foto Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,