Objev výrobku české firmy Jain & Kriz

Milým překvapením na jedné z nejuznávanějších výstav tohoto léta v Berlíně byl objev výrobků české firmy Jain & Kriz.Milým překvapením na jedné z nejuznávanějších výstav tohoto léta v Berlíně byl objev výrobků české firmy Jain & Kriz.

Naprosto v srdci Berlína, v galerii Palais Populair, pravě probíhá výstava Summer of Love. Kurátor galerijního design shopu přizpůsobil k probíhajíci výstavě Summer of Love i svůj sortiment. A tak ze zdi na mne kouká barevný a veselý ručně tkaný koberec “Faces”. Rozměrem 120 x 220 cm není k přehlédnutí, cena 1 400 Euro za tuto kvalitu přijatelná. Když řeknu, že jsem z Česka, milá prodavačka hned hlásí, že se všechny výrobky od Jain & Kriz dobře prodávají. To mě nepřekvapuje. Jain&Kriz je ateliér uměleckého designu v Praze, který se specializuje na jedinečné textilie vznikající na základě spontánních skic a hravých náčrtů. Ve výsledné estetice je patrné vzájemné ovlivňování kultur díky indickému původu Anvity Jain a českému původu Kryštofa Kříže. Výrobky jsou vyráběny ve spolupráci se zručnými řemeslníky v Česku a v Indii. A tak není divu, že pro tuto výstavu si PalaisPopulaire vybral právě jejich díla.

jain-kriz-koberce-ceska-znacka-5

jain-kriz-koberce-ceska-znacka-3

ain-kriz-koberce-ceska-znacka-4

jain-kriz-koberce-ceska-znacka-2

jain-kriz-koberce-ceska-znacka

www.jainandkriz.com

Text a Foto Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Symbolem Berlína je borová šiška a jemný nažloutlý písek v nekonečných lesích

Když se mne kdysi kdosi zeptal, co bych po třiatřiceti návštěvách Berlína řekl o tomto městě, co že je pro mne jeho symbolem, odpověděl jsem bez zaváhání, že borová šiška a písek, a pak ještě dodal: nekonečné lesy. Můj oblíbený švýcarský spisovatel Robert Walser, který žil v Berlíně na počátku 20. století, jednou napsal, že Berlín je město procházek. A stále to platí. Vím, že jsem mnohé svými výroky o symbolu města překvapil, ale pro mne je opravdu Berlín a jeho okolí, za těch více jak 23 let co tam pravidelně jezdím, právě toto. Místo pro dlouhé pěší výlety v lesích a kolem jezer a přesto stále na území Velkého Berlína.

Nejčtenější v kategorii Society