Online kultura na následující dny

Karanténa pokračuje, online projektů přibývá. Kromě filmů a koncertů pro vás mám tentokrát tipy na divadla, přednášku či diskuzi a řekněme si rovnou, kulturní instituce na svých programech rozhodně nešetří a vykládají na stůl samá esa! Tady je tedy můj výběr online kulturních přenosů na několik následujících večerů.

Čtvrtek 26.3.

Čtvrteční večer můžete začít s architekturou. V 19:00 začíná na Facebooku CAMPu online stream přednášky s Robin Winogrond, spoluzakladatelkou curyšského ateliéru Studio Vulkan Landschaftsarchitektur. Ateliér se zabývá propojováním krajinářské architektury, urbanismu, veřejného prostoru a lokálních tradic, což se odráží i v projektech, které budou během přednášky představeny.

Zdroj: Twitter

Kromě architektury je na programu také divadlo. Projekt NoDFLIX od pražského Divadla NoD nabízí pravidelné livestreamy, ve kterých představí jak repertoár, který by se za normálních okolností právě hrál, tak i projekty, které vznikly ryze pro potřeby této iniciativy. Co nás tedy čeká ve čtvrtek? „Ministerstvo zdravotnictví varuje: loutkaření způsobuje pomalou a bolestivou smrt,“ tak zní úvod synopse hry Loutky a cigára, která nám v 19:30 ukáže temná zákoutí českého loutkářství. Přenos představení je zdarma, chod divadla i herce samotné však můžete podpořit skrze GoOut.

Poslední čtvrteční tip je filmový. Moje kino LIVE hraje i tento týden opravdu dobře, dnes to bude minimalistické a lyrické vyprávění každodenního života s názvem Paterson. Diametrálně odlišné partnery, jejichž vztah a vzájemnou toleranci pozorujeme, ztvárnili Adam Driver a Golshifteh Farahani.

Pátek 27.3.

Dali byste si při pátku klasický český rap? V tom případě vás určitě potěší online koncert kapely, která tento proud definovala – PSH. Peneři Strýčka Homeboye zahrají na MALL.TV v rámci programu #kulturažije a podpoří nadací ŽIVOT90 a Český červený kříž.

Zajímavou věc chystá na pátek i Moje kino LIVE. Jeho hostem bude totiž Vít Klusák, režisér jednoho z nejnavštěvovanějších filmů českých kin V Síti. Od 20:30 si budete s režisérem moct online popovídat o filmu i o natáčení a čekají nás také nezveřejněné záběry a bonusy. 

 Foto: Pavel Hofman

Sobota 28.3.

Divadlo NoD v sobotu představí první inscenaci v novém miniaturním divadelním prostoru μMikro, což je transportní divadelní scéna pro dva herce a jednoho diváka. Hra s názvem μSputnik nás zavede do vesmíru společně s první umělou družicí planety Země. To si nesmíte nechat ujít! Start je v 19:30.

Divadlo nabízí na sobotu i MALL.TV, a sice představení Divadla Vosto5 s názvem Společenstvo vlastníků. Dramatický formát hry stojí na specifickém společenském rozměru klasické schůze společenství vlastníků bytových jednotek a stejně specifických rolích, které na sebe její účastníci vědomě či nevědomě berou. Připomíná vám to něco?

O víkendu nesmí chybět ani filmy. V sobotu navíc skvělý, zábavný a upřímný snímek Pěkně blbě. Chytrá romantická komedie, které nechybí nic, co je v dnešním světě důležité a u které se opravdu upřímně zasmějete a možná si i trochu popláčete. Pro mě je Pěkně blbě rozhodně jeden z nejlepších festivalových filmů poslední doby. Film startuje v Moje kino LIVE opět ve 20:30.

Neděle 29.3.

Nedělní večer otevře v 19:00 discovědec Ventolin. Jeho set si můžete pustit na Facebooku Radia Wave, které takto začíná svůj nový pop-up formát s názvem Karanténa Session. Malý příklad toho, co můžete čekat, je tady:

Pokud máte rádi detektivky, podivné a nevyřešené případy a také skandinávskou kinematografii, potom by vám neměl uniknout poslední z mých tipů – film Složka 64. Příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin vás nenechá jen tak v klidu a zaručuji, že vám nejednou přeběhne mráz po zádech. Milovníci thrillerů tedy povinně ve 20:30 na Moje kino LIVE!

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,