Oumi Janta – Berlínská královna kolečkových bruslí

Kolečkové brusle patří k vítězům koronakrize. Kdo měl štěstí a stačil je v létě koupit, proháněl se po nich po Berlíně. A někteří i tancovali, jako například Oumi Janta z Berlína.

Foto: CAROLINE MCKINTOSH c/o SHOTVIEW ARTISTS MANAGEMENT.

Kolečkové brusle zlepšují náladu, dávají nám možnost pohybovat se, nové bruslařské hnutí žije vlastním životem a oslovuje stále více lidí.

Když začne tančit Oumi Janta, můžeme mít pocit, že kolečkové brusle jsou jen optickým doplňkem. Zvlněnými pohyby se vznáší po podlaze, s lehkostí se pohybuje v rytmu elektro hudby. Vše je originální a přirozené, žádné reflektory a perfektní inscenace. Ani toho skateboardera, který se náhodou mihne před kamerou, by režisér lépe nepřipravil.

https://www.youtube.com/watch?v=STMZsfAhxwc

Více než dva miliony lidí doposud vidělo na Instagramu video, kde Oumi Janta tančí v létě na kolečkových bruslích na Tempelhofském poli. Není divu, že se bruslení stalo trendovým koníčkem roku. Ať už na Tempelhofu, v Hyde Parku v Londýně nebo na brownfieldech v Brooklynu.

Oumi Janta se se svými bruslařskými dovednostmi objevila v kampaních pro Adidas (na fotce) a Smart. Založila i vlastní klub “Jam Skate Club Berlin”, kde učí začátečníky jezdit a tančit na kolečkových bruslích. S úspěchem: „Považuji za naprosto ohromující, že poptávka po kurzech a nákupu kolečkových bruslí je tak velká,“ říká Oumi. Musela si ale zvyknout na velkou pozornost, které se jí od té doby dostává.

Foto: Vadmin Photography.

Přihlásit se můžete i Vy, její brány jsou otevřené všem, kteří akceptují její motto: „Pomáháme si a učíme se jeden od druhého. Každého přijmeme takového, jaký je. Scénu kolečkových bruslí nezastaví žádná věková hranice, pohlaví ani původ. Jsme barevní, individuální, svobodní a otevření.”

Více najdete zde.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher