Oumi Janta – Berlínská královna kolečkových bruslí

Kolečkové brusle patří k vítězům koronakrize. Kdo měl štěstí a stačil je v létě koupit, proháněl se po nich po Berlíně. A někteří i tancovali, jako například Oumi Janta z Berlína.

Foto: CAROLINE MCKINTOSH c/o SHOTVIEW ARTISTS MANAGEMENT.

Kolečkové brusle zlepšují náladu, dávají nám možnost pohybovat se, nové bruslařské hnutí žije vlastním životem a oslovuje stále více lidí.

Když začne tančit Oumi Janta, můžeme mít pocit, že kolečkové brusle jsou jen optickým doplňkem. Zvlněnými pohyby se vznáší po podlaze, s lehkostí se pohybuje v rytmu elektro hudby. Vše je originální a přirozené, žádné reflektory a perfektní inscenace. Ani toho skateboardera, který se náhodou mihne před kamerou, by režisér lépe nepřipravil.

https://www.youtube.com/watch?v=STMZsfAhxwc

Více než dva miliony lidí doposud vidělo na Instagramu video, kde Oumi Janta tančí v létě na kolečkových bruslích na Tempelhofském poli. Není divu, že se bruslení stalo trendovým koníčkem roku. Ať už na Tempelhofu, v Hyde Parku v Londýně nebo na brownfieldech v Brooklynu.

Oumi Janta se se svými bruslařskými dovednostmi objevila v kampaních pro Adidas (na fotce) a Smart. Založila i vlastní klub “Jam Skate Club Berlin”, kde učí začátečníky jezdit a tančit na kolečkových bruslích. S úspěchem: „Považuji za naprosto ohromující, že poptávka po kurzech a nákupu kolečkových bruslí je tak velká,“ říká Oumi. Musela si ale zvyknout na velkou pozornost, které se jí od té doby dostává.

Foto: Vadmin Photography.

Přihlásit se můžete i Vy, její brány jsou otevřené všem, kteří akceptují její motto: „Pomáháme si a učíme se jeden od druhého. Každého přijmeme takového, jaký je. Scénu kolečkových bruslí nezastaví žádná věková hranice, pohlaví ani původ. Jsme barevní, individuální, svobodní a otevření.”

Více najdete zde.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,