Oumi Janta – Berlínská královna kolečkových bruslí

Kolečkové brusle patří k vítězům koronakrize. Kdo měl štěstí a stačil je v létě koupit, proháněl se po nich po Berlíně. A někteří i tancovali, jako například Oumi Janta z Berlína.

Foto: CAROLINE MCKINTOSH c/o SHOTVIEW ARTISTS MANAGEMENT.

Kolečkové brusle zlepšují náladu, dávají nám možnost pohybovat se, nové bruslařské hnutí žije vlastním životem a oslovuje stále více lidí.

Když začne tančit Oumi Janta, můžeme mít pocit, že kolečkové brusle jsou jen optickým doplňkem. Zvlněnými pohyby se vznáší po podlaze, s lehkostí se pohybuje v rytmu elektro hudby. Vše je originální a přirozené, žádné reflektory a perfektní inscenace. Ani toho skateboardera, který se náhodou mihne před kamerou, by režisér lépe nepřipravil.

https://www.youtube.com/watch?v=STMZsfAhxwc

Více než dva miliony lidí doposud vidělo na Instagramu video, kde Oumi Janta tančí v létě na kolečkových bruslích na Tempelhofském poli. Není divu, že se bruslení stalo trendovým koníčkem roku. Ať už na Tempelhofu, v Hyde Parku v Londýně nebo na brownfieldech v Brooklynu.

Oumi Janta se se svými bruslařskými dovednostmi objevila v kampaních pro Adidas (na fotce) a Smart. Založila i vlastní klub “Jam Skate Club Berlin”, kde učí začátečníky jezdit a tančit na kolečkových bruslích. S úspěchem: „Považuji za naprosto ohromující, že poptávka po kurzech a nákupu kolečkových bruslí je tak velká,“ říká Oumi. Musela si ale zvyknout na velkou pozornost, které se jí od té doby dostává.

Foto: Vadmin Photography.

Přihlásit se můžete i Vy, její brány jsou otevřené všem, kteří akceptují její motto: „Pomáháme si a učíme se jeden od druhého. Každého přijmeme takového, jaký je. Scénu kolečkových bruslí nezastaví žádná věková hranice, pohlaví ani původ. Jsme barevní, individuální, svobodní a otevření.”

Více najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

David Mareček: Ten majestát mě vždycky dostane. Ředitel České filharmonie se ohlíží za dějinami národního orchestru

Nemá cenu opakovat, že všechno bylo poslední rok jinak. Důležitý je fakt, že v jubilejní 125. sezóně byla Česká filharmonie přes všechna protivenství slyšet a vidět. A v té nejvyšší kvalitě profesní i technické. Milovníci klasické hudby nepřišli o parádní vystoupení národního orchestru také díky tomu, že v Berlíně vyšli generálnímu řediteli Davidu Marečkovi vstříc a pomohli mu vybudovat digitální televizní studio (tzv. Digital Concert Hall).
Přečtěte si

Umění, které najdete jen v Berlíně: The opium-smoking white elephant

Přemýšlíte o nákupu uměleckého díla? A co takhle nákup uměleckých fotografií? V Berlíně a možná v celém Německu k tomu nenajdete lepší místo než PHOTO EDITION BERLIN, kam nyní můžete zajít na výstavu digitálních obrazů thajského umělce, jehož díla zatím v Evropě vystavena nikdy nebyla. A jeho jméno? V překladu Bílý slon kouřící opium.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign