Rozhovor k poslednímu turné Kiss

Kiss se vydává na turné. Poslední. Bude trvat tři roky a navštíví při něm i Prahu a Berlín. Rozhovor s frontmanem Gene Simmonsem uveřejnily berlínské noviny Berliner Morgenpost.

Proč je rozumné nyní skončit? Vždyť vám ještě není ani 70 let?
Dobrý čas je skončit, když je človek na špici. A ne, když tě lidé začnou litovat. Buďme upřímní, existuje dost kolegů, kteří vystupují, aniž by mohli na pódiu rovně stát.

 Není normální vystupovat klidně do 80 let?
Podívejte, já chrlím oheň, létám vzduchem, nosím boty s 18 cm podpatky, naše obleky váží 20 kilo. Kdyby jsi nasadil do našeho obleku Micka Jaggera, nejpozději po půl hodině by z mých bot vypadnul.

Vy jste nikdy nebral drogy a právě vy jste nyní tváří jedné firmy na podporu konopí.
Žádný opilec ještě neřekl něco chytrého a chová se jako idiot. Já jsem nebyl v životě opilý, nevykouřil ani jednu cigaretu, ani nebral drogy. Konopí podporuji vyloženě z medicínského aspektu, pomáhá léčit epilepsii.

Co jste si předsevzali na vaše rozlučkové turné?
Budeme hrát písně ze všech pěti desetiletí, co už zpíváme. A také z našeho posledního alba „Monster“. Máme uplně novou show s efekty, které ještě nikdy nebyly vidět. A budeme také hrát na místech, kde jsme nebyli nikdy předtím. Také v mé rodné zemi — v Izraeli.

Berlín — 4. června 2019 ve Waldbühne, lístky na stání od 95 Euro

Praha — 19. června 2019 v Eden Arena, lístky na stání od 2 799 Kč

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jak omladit génia

Přední pražský architekt Marek Tichý hovořil s německým kolegou Martinem Reichertem z renomované kanceláře David Chipperfield Architects o renovaci Nové národní galerie v Berlíně.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign