Slavnostní otevření malby na asfalt

V ramci Landscape festivalu proběhne ve čtvrtek v Ostravě slavnostní otevření malby na asfalt od pražského umělce Patrika Hábla, který patří v Česku k předním představitelům velkoformátové malby ve veřejném prostoru.V ramci Landscape festivalu proběhne ve čtvrtek v Ostravě slavnostní otevření malby na asfalt od pražského umělce Patrika Hábla, který patří v Česku k předním představitelům velkoformátové malby ve veřejném prostoru.

Malba se nachází na tzv. Jantarové stezce, na cestě o délce 200 metrů a šířce 3 metry. Tvoří přístupovou cestu ke čtyrdennímu koncertnímu marathonu Colours of Ostrava, který se bude konat od 17.—20. července.

Připravili jsme pro vás dokumentaci vzniku tohoto jedinečného uměleckého díla.

Text Danuše Siering Foto Patrik Hábl

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

7 nejznámějších berlínských bunkrů

Kdysi sloužily jako vojenské objekty a poskytovaly ochranu před bombardováním. I dnes mohou vyprávět o temných kapitolách z historie města. Řada bunkrů dodnes spoluutváří obraz Berlína. Celkem třiadvacet bunkrů je možné využívat i nadále a v případě nouze by poskytly útočiště přibližně osmadvaceti tisícům lidí. Některé bunkry jsou prázdné trvale, v jiných se nacházejí sbírky umění nebo slouží jako připomínky historických událostí, o využití dalších ještě nikdo nerozhodl. Představujeme vám sedm nejznámějších z těchto gigantických staveb i to, k čemu dnes slouží – pakliže neskončily jako ten Hitlerův.
Shutterstock
Přečtěte si

Východ Německa po dekády ozdravuje zemědělskou krajinu, Česko s tím teprve začíná

Na mnoha místech vysychají studny a přibývají celé obce či chatové osady bez vody. Krajina ji kvůli devastaci z minulého století dodnes nedokáže v dostatečné míře zadržovat. Porovnání s východem Německa, jejž poznamenaly podobné dramatické zásahy do krajiny jako u nás, však ukazuje na poměrně rozdílný přístup v obou zemích. Zatímco v Česku se k citlivému hospodaření teprve odhodláváme, v Německu už někdejší velkopodniky rozdělují na menší hospodářství , čímž urychlují návrat k rozmanité zemědělské krajině.

Nejčtenější v kategorii Society