Špatné zprávy od Continental AG

Continental AG je druhý největší dodavatel do automobilového průmyslu v Německu. Společnost zaměstnává téměř 250 000 lidí na 430 místech v 60 zemích. A ani jemu se špatné zprávy nevyhýbají.

Continental AG včera oznámil, že na konci roku 2021 uzavře závod na výrobu pneumatik v Cáchách a do konce roku 2024 závod pro automobilovou elektroniku v Karbenu v Hesensku. Celkem bude postiženo 30 000 pracovních míst, z toho 13 000 v Německu. Jak uveřejnil Morning Briefing, na kritiku o “chladném kapitalismu” připisuje předseda dozorčí rady Wolfgang Reitzle velkou chybu politikům: 

„Politika ničí automobilový průmysl, který ještě stále generuje 99 procent svých hodnot z automobilů se spalovacími motory. Výrobci a zákazníci jsou příliš brzy tlačeni k elektronické mobilitě, která není pro trh zatím dostatečně připravena. Výsledkem je, že musíme zavřít továrny a zrušit pracovní místa.”

Wolfgang Reitzle, zdroj: CTE Publications.

Důvody vysvětluje následovně:

1. Deset let jsme měli boom. V polovině roku 2018 to už začalo jít šlo z kopce a v roce 2019 nastala v globálním automobilovém průmyslu vážná recese. Vyráběli jsme 95 milionů automobilů, letos to bude 70 milionů. To je téměř o 30 procent mně a žádná průmyslová společnost se s tím nedokáže vyrovnat bez úpravy nákladů. 
2. Korona přišla v březnu a k tomu máme emisní legislativu, která prakticky vynucuje break. A pak přijdou politici, a navíc zbytečně hanobí spalovací motor, a my nemáme čas se přizpůsobit. 

Na otázku, zda vidí pozitivně budoucnost společnosti Continental, Reitzle odpověděl: „Musíme učinit tato těžká rozhodnutí a připravujeme ofenzivní program. Abychom to vše mohli ufinancovat, nemůžeme si dovolit táhnout sebou balast zbytečných nákladů. Abychom mohli hrát útočnou hru, musíme provést zmíněné úpravy kapacity.”

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher