Street style z Berlin Fashion Week

Berlínský Mercedes-Benz Fashion Week se přesunul ze své obvyklé lokace před Braniborskou bránou do prostoru E-werku bývalé elektrické rozvodny, která během 20. let byla jedním z tamních nejproslulejších techno klubů.

Nově zvolená industriální lokace snoubila staré tradice a nový moderní přístup.

 

foto1
Essi Tesfom, Foto Kuba Feranec

Ta se také odrážela ve zdejším street stylu. A dala vyniknout i zdejšímu urban streetwear. I přes nepřízeň počasí Berlíňané obhájí svůj cit pro detail a autentický styl, který klade důraz na kvalitu a neustálou inovaci.

foto2
Carolin Lauffenburger, Foto Kuba Feranec

Fotografie pro Noviny&Novinky nafotil Kuba Feranec — autor knihy Because of Fashion.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

25 let partnerství Prahy a Berlína

Praha a Berlín oslavili 25 let partnerství podpisem smlouvy o založení Nadace Komenského zahrady/Stiftung Comenius-Garden. Této události, která se konala na Českém Velvyslanectví ve Wilhelmstrasse za účasti velvyslance Tomáše Kafky, se média příliš nevěnovala, přesto má hluboký význam pro obě země.
Přečtěte si

Finále Plzeň opět nabídne i výběr festivalových německých filmů

Česká republika není jen Praha a Plzeň neznamená nutně jen pivo. Přesvědčit se o tom můžete už v září na filmovém festivalu Finále Plzeň, který německým hostům nabízí balíčky se slevou na ubytování a vedle pivovaru i prohlídky interiérů slavného architekta. Na konci článku se skrývá soutěžní otázka, po jejímž správném zodpovězení můžete získat volnou vstupenku na libovolný film během festivalu.
Přečtěte si

Jak české sklářské řemeslo okouzlilo královnu. O berlínské výstavě se Zdeňkem Lhotským

Do Berlína se s více než ročním zpožděním chystá výstava o unikátním skleněném projektu, který pro dánský královský pár vytvořilo studio Lhotský z Železného Brodu. Jedinečný sarkofág měl už dávno zdobit kapli v katedrále v Roskilde, zatím na své odhalení však stále čeká. Kromě sarkofágu představí České centrum v Berlíně také velmi široký kreativní záběr umělce a majitele sklářského studia Zdeňka Lhotského, s nímž jsme si povídali o konceptu výstavy, sarkofágu i jeho vlastní sklářské technice Vitrucell.

Nejčtenější v kategorii Society