Tipy We Travel – Dolce vita se probouzí

O málokteré zemi se v posledních měsících psalo, mluvilo, streamovalo a spekulovalo jako o Itálii. Minulý týden padla všechna omezení cestování a země je opět otevřena turistům.

Na ulicích jako by se život vrátil do normálu. Lidé posedávají v kavárničkách, popíjejí espresso, diskutují, gestikulují, i když některé z nich ještě vidíme v maskách. Obchody již postupně otevírají, zdaleka však ne všechny; a kdo ví, kdy a jestli vůbec otevřou. Přes hospodářská odvětví Itálie se přehnala ničící bouře, která po sobě zanechala dalekosáhlé škody; přičemž luxusní branže a cestování trpí nejvíce. Více než kdy jindy zde platí slavný citát z filmu Leopard: “Když chceme, aby vše zůstalo, jak je, musí se všechno změnit.”

Začátkem června vyšlo italské Vanity Fair, jehož titulku navrhnul oscarový režisér Paolo Sorrentino, jeden z největších kritiků moderní Itálie. Jsou vidět Španělské schody v Římě, na které Sorrentino “posadil” růžové plameňáky. Šéfredaktor píše o italské kultuře jako o “oceánu excelence”, ze které se dá čerpat naděje na znovuzrození. Kéž by! 

Pro ty, kteří si na cesty do zahraničí ještě netroufají, máme dvě pralinky. Přiznám se, že na streamování po posledních měsících už ani chuť nemám. Ale tady jsem udělala výjimku a oplatilo se. Muzeum Peggy Guggenheim v Benátkách patří k nejzajímavějším kulturním institucím na světě. Palác okořeněn pikantními historkami vášnivé sběratelky nyní skutečně existuje online, a v angličtině (na to si jinak Italové moc nehrají): 

Přes 40 milionu lidí shlédlo koncert Andrey Bocelliho v Milánské katedrále během karantény. Při té vzpomínce ještě dnes mrazí…

Podívejte se na milánskou katedrálu z nevšedního místa – z vašeho gauče, ale s průvodcem. Dozvíte se vše o historii jednoho z nejznámějších kostelů, který je nejdůležitějším dílem gotické architektury v Itálii. Majestátní budova z bílého mramoru se rozprostírá na neuvěřitelné délce 157 metrů, celkově jej tvoří 5 chrámů: 

Zajímá Vás, co se děje v okolí Milánské katedrály právě TEĎ? I tady máme odpověď – v podobě živé kamery. Najdete ji zde.

Mohlo by vás zajímat

spreepark-berlin-opustene-misto-zabavny-park-pout
Přečtěte si

Urbex v Berlíně aneb sedm opuštěných míst v německé metropoli

Už jste slyšeli někdy slovo Urban Exploring, ve zkratce Urbex? A víte přesně, co znamená? Tento pojem je relativně novým koníčkem převážně mladých lidí, kteří mají rádi dobrodružství, napětí a neznámo. Staré opuštěné budovy a prostory jsou pro ně ideálním místem. Ta místa mají samozřejmě v sobě i něco strašidelného a právě to je na tom vzrušující. Na těchto cestách za poznáním lidé objevují nedávnou historii a často také příběhy o opuštění a zapomnění, o velkých plánech a jejich smutném osudu.
Přečtěte si

ONEXPERIENCE v Horní Lužici: Kde se art deco harmonicky snoubí s 19. stoletím

Exkluzivně pro naše čtenáře se nám podařilo zajistit výjimečné cestovatelské nabídky na místa v Německu, kam se běžný turista jen tak nedostane. Cestovní agentura Onexperience je s autentickou jedinečností obchodní značkou nejpozoruhodnějšího partnera pro cestování. Zavede vás na místa, kde se mísí styly způsobem, který překonává běžnou lidskou představivost. V tomto domě z první poloviny 19. století naleznete původní prvky v citlivé harmonii s modernismem a docela současným luxusem.

Nejčtenější v kategorii Travel