Tipy We Travel – Dolce vita se probouzí

O málokteré zemi se v posledních měsících psalo, mluvilo, streamovalo a spekulovalo jako o Itálii. Minulý týden padla všechna omezení cestování a země je opět otevřena turistům.

Na ulicích jako by se život vrátil do normálu. Lidé posedávají v kavárničkách, popíjejí espresso, diskutují, gestikulují, i když některé z nich ještě vidíme v maskách. Obchody již postupně otevírají, zdaleka však ne všechny; a kdo ví, kdy a jestli vůbec otevřou. Přes hospodářská odvětví Itálie se přehnala ničící bouře, která po sobě zanechala dalekosáhlé škody; přičemž luxusní branže a cestování trpí nejvíce. Více než kdy jindy zde platí slavný citát z filmu Leopard: “Když chceme, aby vše zůstalo, jak je, musí se všechno změnit.”

Začátkem června vyšlo italské Vanity Fair, jehož titulku navrhnul oscarový režisér Paolo Sorrentino, jeden z největších kritiků moderní Itálie. Jsou vidět Španělské schody v Římě, na které Sorrentino “posadil” růžové plameňáky. Šéfredaktor píše o italské kultuře jako o “oceánu excelence”, ze které se dá čerpat naděje na znovuzrození. Kéž by! 

Pro ty, kteří si na cesty do zahraničí ještě netroufají, máme dvě pralinky. Přiznám se, že na streamování po posledních měsících už ani chuť nemám. Ale tady jsem udělala výjimku a oplatilo se. Muzeum Peggy Guggenheim v Benátkách patří k nejzajímavějším kulturním institucím na světě. Palác okořeněn pikantními historkami vášnivé sběratelky nyní skutečně existuje online, a v angličtině (na to si jinak Italové moc nehrají): 

Přes 40 milionu lidí shlédlo koncert Andrey Bocelliho v Milánské katedrále během karantény. Při té vzpomínce ještě dnes mrazí…

Podívejte se na milánskou katedrálu z nevšedního místa – z vašeho gauče, ale s průvodcem. Dozvíte se vše o historii jednoho z nejznámějších kostelů, který je nejdůležitějším dílem gotické architektury v Itálii. Majestátní budova z bílého mramoru se rozprostírá na neuvěřitelné délce 157 metrů, celkově jej tvoří 5 chrámů: 

Zajímá Vás, co se děje v okolí Milánské katedrály právě TEĎ? I tady máme odpověď – v podobě živé kamery. Najdete ji zde.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,