V sudu, v loži tvaru mercedesky nebo nad propastí – pět hotelů v Německu, které nabízejí nejdobrodružnější přenocování

Snad každý nyní touží konečně sbalit kufry a vydat se na cestu! A teď si představte, že vyrazíte na přenocování do neobvyklého hotelu. Existuje mnoho míst, kde můžete zažít i trochu dobrodružství. Hotely jsou tak výjimečné, že se samotný pobyt stává cílem. Představujeme vám TOP 5 nejneobvyklejších ubytovacích zařízení v Německu, jejichž cena za přenocování se pohybuje okolo 100 eur.

Ubytování nad propastí. Zdroj: Cloefhänger.

1. me and all – trochu hipsterský hotel u moře

WOW je napsáno přímo nad barem. A přesně tak působí i celý hotel. Velká vstupní hala je něco jako hřiště pro dospělé se závěsnými křesly, houpacími židlemi a kulečníkem. V hotelu me and all kiel na břehu fjordu v Kielu u Baltského moře se snoubí retro elegance s industriálním šarmem, a to i v pokojích, kde na vás v koupelně čeká dešťová sprcha.

me and all Hotel Kiel. Foto: Nicole Zimmermann.

2. Cloefhänger – noc na stromě nad propastí

Máte rádi extrém, a přitom netrpíte závratěmi? Pak si zamilujete ubytování zavěšené na stromě, přímo u Cloefu, mezi fotografy dobře známé vyhlídky v sárském přírodním parku Saar-Hunsrück. Abyste se do “pokoje“ vůbec dostali, musíte vylézt po provazovém žebříku do výšky tří metrů, kde je lůžko zavěšené na stromě na hraně propasti. Odměnou vám bude přírodní koncert a obloha s miliony hvězd.

Cloefhänger. Zdroj: Entdecke Deutschland.

3. Hüttenpalast – i v Berlíně lze bydlet dobrodružně

Rozhodujete se mezi dovolenou v kempu a ve městě? Potom přijeďte do Berlína a ubytujte se v Hüttenpalastu, ten je ideálním kompromisem. Hotel byl postaven v roce 2010 na zahradě staré továrny v Berlin-Neuköllnu v souladu s heslem “Mír chatrčím, válka palácům“. “Na rozdíl od standardních hotelových bunkrů, které jsou všude stejné, se naši hosté ubytují v láskyplně navržených historických karavanech a prostorných podkrovních pokojích,“ říká Silke Lorenzen, majitelka této nevšední ubytovací lokace.

Karavany Hüttenpalast. Zdroj: Hüttenpalast.

4. Fasshotel – na břehu Rýna se vyspíte v sudu

Porýní je známá vinařská oblast. I to může být důvodem, proč právě zde přišli s nápadem přenocování ve vinařských sudech. Pro jistotu ale majitelé ujišťují, že sudy jsou vybaveny kvalitními matracemi, topením a elektřinou. Otevřete si “sud“ a užijte si venkovní pohodu s přáteli nebo s rodinou. Fasshotel se nachází přímo na břehu Rýna, má jedinečnou atmosféru a ideální polohu pro výlety do okolí.

Sudy Fasshotel. Zdroj: RheingauLinie.

5. V8 Hotel – bez auta neudělám ani krok

Automobilovým závislákům doporučuji hotel ve Stuttgartu, kde se vše točí kolem motoristické historie. Stylově zařízené dvoulůžkové pokoje nebo apartmá jsou nejen tematicky sladěné, ale mají také postele designované podle různých modelů aut. Patří mezi ně Mercedes-Benz, Jaguar nebo BMW. Zaplatíte sice o trošičku více, ale zážitek za to stojí. Nevěříte? Tak si udělejte virtuální prohlídku.

Postel Mercedes-Benz. Zdroj: V8 Hotel.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Z punkové princezny podnikatelkou

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn-Taxis, někdejší punková princezna s natupírovaným účesem a výstředním make-upem, dobývala v 80. letech minulého století titulní stránky nejen německého tisku. Po náhlé smrti manžela Johanna von Thurn-Taxise, s nímž má tři děti,

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač.