V sudu, v loži tvaru mercedesky nebo nad propastí – pět hotelů v Německu, které nabízejí nejdobrodružnější přenocování

Snad každý nyní touží konečně sbalit kufry a vydat se na cestu! A teď si představte, že vyrazíte na přenocování do neobvyklého hotelu. Existuje mnoho míst, kde můžete zažít i trochu dobrodružství. Hotely jsou tak výjimečné, že se samotný pobyt stává cílem. Představujeme vám TOP 5 nejneobvyklejších ubytovacích zařízení v Německu, jejichž cena za přenocování se pohybuje okolo 100 eur.

Ubytování nad propastí. Zdroj: Cloefhänger.

1. me and all – trochu hipsterský hotel u moře

WOW je napsáno přímo nad barem. A přesně tak působí i celý hotel. Velká vstupní hala je něco jako hřiště pro dospělé se závěsnými křesly, houpacími židlemi a kulečníkem. V hotelu me and all kiel na břehu fjordu v Kielu u Baltského moře se snoubí retro elegance s industriálním šarmem, a to i v pokojích, kde na vás v koupelně čeká dešťová sprcha.

me and all Hotel Kiel. Foto: Nicole Zimmermann.

2. Cloefhänger – noc na stromě nad propastí

Máte rádi extrém, a přitom netrpíte závratěmi? Pak si zamilujete ubytování zavěšené na stromě, přímo u Cloefu, mezi fotografy dobře známé vyhlídky v sárském přírodním parku Saar-Hunsrück. Abyste se do “pokoje“ vůbec dostali, musíte vylézt po provazovém žebříku do výšky tří metrů, kde je lůžko zavěšené na stromě na hraně propasti. Odměnou vám bude přírodní koncert a obloha s miliony hvězd.

Cloefhänger. Zdroj: Entdecke Deutschland.

3. Hüttenpalast – i v Berlíně lze bydlet dobrodružně

Rozhodujete se mezi dovolenou v kempu a ve městě? Potom přijeďte do Berlína a ubytujte se v Hüttenpalastu, ten je ideálním kompromisem. Hotel byl postaven v roce 2010 na zahradě staré továrny v Berlin-Neuköllnu v souladu s heslem “Mír chatrčím, válka palácům“. “Na rozdíl od standardních hotelových bunkrů, které jsou všude stejné, se naši hosté ubytují v láskyplně navržených historických karavanech a prostorných podkrovních pokojích,“ říká Silke Lorenzen, majitelka této nevšední ubytovací lokace.

Karavany Hüttenpalast. Zdroj: Hüttenpalast.

4. Fasshotel – na břehu Rýna se vyspíte v sudu

Porýní je známá vinařská oblast. I to může být důvodem, proč právě zde přišli s nápadem přenocování ve vinařských sudech. Pro jistotu ale majitelé ujišťují, že sudy jsou vybaveny kvalitními matracemi, topením a elektřinou. Otevřete si “sud“ a užijte si venkovní pohodu s přáteli nebo s rodinou. Fasshotel se nachází přímo na břehu Rýna, má jedinečnou atmosféru a ideální polohu pro výlety do okolí.

Sudy Fasshotel. Zdroj: RheingauLinie.

5. V8 Hotel – bez auta neudělám ani krok

Automobilovým závislákům doporučuji hotel ve Stuttgartu, kde se vše točí kolem motoristické historie. Stylově zařízené dvoulůžkové pokoje nebo apartmá jsou nejen tematicky sladěné, ale mají také postele designované podle různých modelů aut. Patří mezi ně Mercedes-Benz, Jaguar nebo BMW. Zaplatíte sice o trošičku více, ale zážitek za to stojí. Nevěříte? Tak si udělejte virtuální prohlídku.

Postel Mercedes-Benz. Zdroj: V8 Hotel.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

48 hodin v Augšpurku

Augšpurk (Augsburg) je třetí nejlidnatější sídlo Bavorska a živé univerzitní město plné obchůdků. Leží na soutoku řek Wertach a Lech – v jehož blízkosti se odehrála v roce 955 slavná bitva na Lechu. Český kníže Boleslav I. a jeho družina pomáhali prvnímu císaři Svaté říše římské Otovi I. Velikému odrazit vpád maďarských kmenů. Později byl Augšpurk jedním z největších finančních center v Evropě, což je na něm dodnes znát, a také sídlem reformace. Narodili se tu Mozart i Bertold Brecht, Rudolf Diesel zde v roce 1892 sestrojil svůj slavný motor. Dnes je Augšpurk (pojmenovaný po římském císaři Augustovi) sídlem univerzitních studentů a odpočinku – italský punc křivolakých uliček láká bloudění a znovunalézání se.
Přečtěte si

Usedom – baltský ostrovní poklad, kde je slunce nejvěrnějším hostem

Brzy ráno vystupuje jako zářící ohnivá koule z Baltského moře, večer klesá nad lesy a louky. Slunce je na druhém největším ostrově Německa věrným hostem; průměrně zde svítí více než 1900 hodin ročně. Blízkost lesů, které sahají až k moři, je jedním z mnoha lákadel ostrova. Na prvním místě je to ale pláž, kterou ocení každý, kdo chce ležet svobodně a sám a jen počítat obláčky na obloze.
Přečtěte si

Stylová i surová krása německého Baltu – tip na dovolenou v kovidovém létě

Vydat se na Balt? Do bývalého NDR ke studenému moři? Kdepak… Sny každého, komu teče v žilách cestovatelská krev, vypadají jinak. Chceme objevovat krásy exotiky, žádná vzdálenost nám není překážkou. Dnešní situace však cestování moc nepřeje a právě blízké cestovatelské cíle, kam můžeme dojet autem, se dostávají do hledáčku mnohých. Vydejte se s námi na Baltské pobřeží, které může být jedním ze žhavých tipů na kovidové léto. 

Nejčtenější v kategorii Travel