Vanguard — ležérní elegance

Pro Ivanku Kowalski je design vysněnou prací i zálibou. Její čistý, moderní a přitom velmi příjemný styl nyní najdete i v unikátním projektu VANGUARD.Pro Ivanku Kowalski je design vysněnou prací i zálibou. Její čistý, moderní a přitom velmi příjemný styl nyní najdete i v unikátním projektu VANGUARD.

Vaše realizace jsou velmi rafinovaně a nenásilně propracované do nejmenšího detailu. Co je pro vás při tvorbě nejdůležitější?
Mám to štěstí, že si mohu zakázky vybírat. V první řadě se mi projekt musí líbit a důležité je, abychom byli také s klientem na jedné vlně. Mám ráda ležérní eleganci a nadčasovost, používám kvalitní klasické materiály jako dřevo, přírodní kámen a beton. Pokud je to možné, vyladím vše do posledního detailu tak, aby vše spolu souviselo barevně i materiálově.

vanguard-kowalski-rozhovor

Podílíte se na unikátním projektu luxusních loftových bytů Vanguard. Čím je unikátní bývalá Microna, která původně sloužila jako továrna na letecké přístroje?
Celý prostor je naddimenzovaný, dnes už by nikdo takovým způsobem nestavěl. Díky těmto původním dispozicím továrny je možné realizovat takové nápady, jako je například výtah na auta. To skutečně nevidíte často ani ve světě. Velkorysý industriální základ, munumentální výška stropů a svoboda v řešení dispozic interiéru, to je unikátní. Je to již má druhá zakázka pro PSN a jsem ráda, že jsem se na ní mohla podílet.

vanguard-kowalski-rozhovor-2

Co vám dalo nejvíce práce?
Navrhovala jsem dispozice pro tři typy bytů, z toho ty největší s dvěma ložnicemi, to byl opravdu složitý úkol. Budou to nádherné světlé byty a pokud bych si měla osobně vybrat ve Vanguard bydlení, tak by to byl právě některý z nich.

vanguard-kowalski-rozhovor-3

V jaké fázi se projekt momentálně nachází a pro jaký typ lidí je takové bydlení určeno?
Po velké a důsledné přípravě se tento projekt od začátku září staví. Byty by měly být dokončeny v roce 2021. Myslím, že se budou líbit lidem, kteří mají rádi prostor – tady si kromě plochy kupujete také objem. Řekla bych, že se budou líbit lidem mladým duchem se vztahem k designu a umění. A navíc je to skvělé řešení pro všechny, co vyhledávají ruch velkoměsta a přírodu zároveň.

vanguard-kowalski-rozhovor-4

Vanguard

Největší proměna industriálních prostor na bydlení v Česku. Čtrnáctipatrová naddimenzovaná konstrukce s mimořádnou nosností nabídne luxusní loftové bydlení, které je unikátem v celoevropském měřítku. Vysokonosný výtah, který vede středem budovy, umožní zaparkovat vůz přímo u vchodových dveří. V rámci společných prostor budou dispozici také velkolepé střešní terasy.

Ivanka Kowalski

Vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a poté získala titul Master of Science v aplikované matematice na Oxfordské univerzitě v Anglii. Po kariéře v bankovnictví u Morgan Stanley a v Evropské bance pro rozvoj se vrátila ke své první lásce – designu.

kowalski-rozhovor

Text Kateřina Černá Foto archiv

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Business

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher