Výstava pro silné nervy

Velká podzimní výstava v düsseldorfském Kunstpalastu není pro slabé povahy: smrt a ďábel zde šíří strach a hrůzu.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Ausstellung für starke Nerven

Znepokojení, které jsou některé exponáty schopny vyvolat, však vyvažuje příjemné okouzlení, někdy dokonce humorný přístup. Žánr hororu, často odmítaný jako povrchní, je na této výstavě přehodnocen, jeho historický původ je osvětlen stejně jako současné využití jeho symbolů v módě, hudbě, filmu a výtvarném umění.

Děs a hrůza zaměstnávají lidstvo od nepaměti. Výstava “Smrt a ďábel” překračuje epochy a žánry a zkoumá tuto nepřetržitou přitažlivost. Spektrum 120 vystavených děl sahá od klasického malířství a sochařství až po propracované instalace.

Výstava v Kunstpalastu kombinuje exponáty z oblasti módy, umění, hudby a filmu. Představena jsou díla tak rozdílných umělců, jako jsou Rei Kawakubo, Chapman Brothers, Billie Eilish, Lars von Trier, Berlinde de Bruyckere, Mary Sibande a mnoho dalších. Death metal a trenéři MSCHF plní krve se setkávají s příspěvky Andrese Serrana a Elizy Douglas. Společným rysem těchto děl je kanonizované porušování pravidel, které překračuje hranice společnosti, dostává se pod kůži a rozněcuje představivost.

Výstava se koná od 14. 9. 2023 – 21. 1. 2024.

Fantich & Young, Apex Predator, Darwinian Voodoo Collection, 2014, © Fantich & Young
Dmitry Smirnov, Zombie Boy (Rick Genest), 2011, © Dmitry Smirnov
Erasmus Schröter, Contest 54, 2017, soukromá sbírka, © Erasmus Schröter
(Ernestine Friderica von Stockhausen), 1766, © Museum für Sepulkralkultur, © Frank Hellwig

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher