Zachraňte vaši oblíbenou památku

Česká republika je pokladnicí památek. Navštívit zámek, zříceninu nebo pamětní místo patří k prvním výletům každého mrňouse, který se právě naučil udělat první kroky. A někdy ještě dříve – v krosně na zádech mnozí poznali svět ještě, než se naučili chodit. Češi mají k památkám vztah a mít zájem o to, v jakém jsou stavu, je jim blízké. Záchraně věnují hodně času, často i peněz. Bez jejich pomoci by mnohá místa dnes už neexistovala.

Záchraně památek je věnována i soutěž Máme vybráno, kterou organizuje Institut pro památky a kulturu. V letošním ročníku prezentuje 289 projektů na obnovu českého kulturního dědictví. Do 5. června můžete v prvním kole podat hlas té památce, jejíž záchrana vám leží na srdci nejvíce – ať už jde o opravu kapličky, navrácení varhan kostelům nebo rekonstrukci historického kina.

Pivovar exteriér zahrada
Pivovar Lobec interiér

Finálové klání se koná v období od 10. – 25. června, kdy vítězové získají vedle finančního příspěvku také mediální podporu. Hlasovat můžete ZDE. O výsledcích budeme informovat.

Varhany v kostele Dobrany

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,