Zachraňte vaši oblíbenou památku

Česká republika je pokladnicí památek. Navštívit zámek, zříceninu nebo pamětní místo patří k prvním výletům každého mrňouse, který se právě naučil udělat první kroky. A někdy ještě dříve – v krosně na zádech mnozí poznali svět ještě, než se naučili chodit. Češi mají k památkám vztah a mít zájem o to, v jakém jsou stavu, je jim blízké. Záchraně věnují hodně času, často i peněz. Bez jejich pomoci by mnohá místa dnes už neexistovala.

Záchraně památek je věnována i soutěž Máme vybráno, kterou organizuje Institut pro památky a kulturu. V letošním ročníku prezentuje 289 projektů na obnovu českého kulturního dědictví. Do 5. června můžete v prvním kole podat hlas té památce, jejíž záchrana vám leží na srdci nejvíce – ať už jde o opravu kapličky, navrácení varhan kostelům nebo rekonstrukci historického kina.

Pivovar exteriér zahrada
Pivovar Lobec interiér

Finálové klání se koná v období od 10. – 25. června, kdy vítězové získají vedle finančního příspěvku také mediální podporu. Hlasovat můžete ZDE. O výsledcích budeme informovat.

Varhany v kostele Dobrany

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher