Zažijte v Berlíně opravdové Japonsko

Japonsko, pro mnohé ještě stále tajemná říše spoutána s císaři, bohy, bojovníky, tradicemi a mnohými klišé. Zbavit se předsudků o Japonsku můžete už tento víkend přímo v berlínském Kreuzbergu.

Je pravda, že Japonci:

– jsou zdvořilí, slušní a disciplinovaní? Ano

– mluví velmi dobře anglicky? Ne

– mají nejlepší vlaky na světě? Ano

– jedí hodně sushi? Ne tak moc, jak si myslíme…

– velmi hodně a tvrdě pracují? Ano

– patří k nejzdravějším a nejstarším lidem na světě? Ano

Přesto se ne každému podaří tuto zemi navštívit. Proto může být zajímavá nabídka, od Prahy vzdálena jen tři hodiny autem. 16. srpna se v Berlíně uskuteční třetí japonský trh, který je věnován barevnému a kreativnímu japonskému designu. Ať už kimona, šperky, keramika nebo origami: umělci a kreativci z Berlína a Japonska zde nabízejí všechny druhy designérských pokladů. Nebudou chybět ani produkty Kintsugi, vyrobené starou japonskou technikou ze střípků a zlomků vytvořit něco vzácného.

Event je doplněn pestrým kulturní program, který zahrnuje kaligrafický workshop nebo taneční představení Chihoco Yanagiho. Nechybí ani japonské kulinářské speciality, ochutnat můžete například produkt mladého výrobce z Berlína KAKUZO Tea Infused Vodka, nebo veganský asijský street food toctoc. Jejich japonské vafle Taiyaki jsou vyrobeny z kokosového mléka a prášku matcha, plněné s anko, tradiční pastou z červených fazolí. Anebo raději ochutnáte kaligrafický cheesecake?

Festsaal Kreuzberg, neděle 16. srpna od 12 do 20 hodin.

Více najdete zde.

Foto: Facebook / Japanmarkt Berlin

Nejčtenější v kategorii ArtDesign