Zažijte v Berlíně opravdové Japonsko

Japonsko, pro mnohé ještě stále tajemná říše spoutána s císaři, bohy, bojovníky, tradicemi a mnohými klišé. Zbavit se předsudků o Japonsku můžete už tento víkend přímo v berlínském Kreuzbergu.

Je pravda, že Japonci:

– jsou zdvořilí, slušní a disciplinovaní? Ano

– mluví velmi dobře anglicky? Ne

– mají nejlepší vlaky na světě? Ano

– jedí hodně sushi? Ne tak moc, jak si myslíme…

– velmi hodně a tvrdě pracují? Ano

– patří k nejzdravějším a nejstarším lidem na světě? Ano

Přesto se ne každému podaří tuto zemi navštívit. Proto může být zajímavá nabídka, od Prahy vzdálena jen tři hodiny autem. 16. srpna se v Berlíně uskuteční třetí japonský trh, který je věnován barevnému a kreativnímu japonskému designu. Ať už kimona, šperky, keramika nebo origami: umělci a kreativci z Berlína a Japonska zde nabízejí všechny druhy designérských pokladů. Nebudou chybět ani produkty Kintsugi, vyrobené starou japonskou technikou ze střípků a zlomků vytvořit něco vzácného.

Event je doplněn pestrým kulturní program, který zahrnuje kaligrafický workshop nebo taneční představení Chihoco Yanagiho. Nechybí ani japonské kulinářské speciality, ochutnat můžete například produkt mladého výrobce z Berlína KAKUZO Tea Infused Vodka, nebo veganský asijský street food toctoc. Jejich japonské vafle Taiyaki jsou vyrobeny z kokosového mléka a prášku matcha, plněné s anko, tradiční pastou z červených fazolí. Anebo raději ochutnáte kaligrafický cheesecake?

Festsaal Kreuzberg, neděle 16. srpna od 12 do 20 hodin.

Více najdete zde.

Foto: Facebook / Japanmarkt Berlin

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Německo pro vůbec první ročník festivalu Open House vybralo město Essen. Praha své budovy v létě otevře už posedmé

Do jaké míry ovlivňuje urbanistický návrh města naše životy? A jak vlastně architektuře správně porozumět? S těmito otázkami pracuje už od roku 1992 festival Open House Worldwide, který návštěvníkům otevírá dveře do prostor, kam by se běžně jen těžko dostávali. K festivalu se připojilo už více než čtyřicet měst z různých zemí světa včetně Prahy, která své budovy letos zpřístupní posedmé. Je trochu s podivem, že v seznamu měst dlouho chyběl jakýkoliv zástupce Německa. To se ale v září změní, Open House se totiž poprvé uskuteční také v Essenu.
Přečtěte si

Do Brna za současným designem a svítícím mrakem

Co všechno je možné udělat pro design? Na to hledá odpověď Moravská galerie v Brně, která po téměř tříleté rekonstrukci znovuotevřela budovu Uměleckoprůmyslového muzea. Nové prostory provází i nový koncept, který napoví, co přesně v expozicích najdete – Art Design Fashion, tedy jména jako je Maxim Velčovský, Liběna Rochová, Jíří Pelcl a mnoho dalších významných současných designérů.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign