Zažijte v Berlíně opravdové Japonsko

Japonsko, pro mnohé ještě stále tajemná říše spoutána s císaři, bohy, bojovníky, tradicemi a mnohými klišé. Zbavit se předsudků o Japonsku můžete už tento víkend přímo v berlínském Kreuzbergu.

Je pravda, že Japonci:

– jsou zdvořilí, slušní a disciplinovaní? Ano

– mluví velmi dobře anglicky? Ne

– mají nejlepší vlaky na světě? Ano

– jedí hodně sushi? Ne tak moc, jak si myslíme…

– velmi hodně a tvrdě pracují? Ano

– patří k nejzdravějším a nejstarším lidem na světě? Ano

Přesto se ne každému podaří tuto zemi navštívit. Proto může být zajímavá nabídka, od Prahy vzdálena jen tři hodiny autem. 16. srpna se v Berlíně uskuteční třetí japonský trh, který je věnován barevnému a kreativnímu japonskému designu. Ať už kimona, šperky, keramika nebo origami: umělci a kreativci z Berlína a Japonska zde nabízejí všechny druhy designérských pokladů. Nebudou chybět ani produkty Kintsugi, vyrobené starou japonskou technikou ze střípků a zlomků vytvořit něco vzácného.

Event je doplněn pestrým kulturní program, který zahrnuje kaligrafický workshop nebo taneční představení Chihoco Yanagiho. Nechybí ani japonské kulinářské speciality, ochutnat můžete například produkt mladého výrobce z Berlína KAKUZO Tea Infused Vodka, nebo veganský asijský street food toctoc. Jejich japonské vafle Taiyaki jsou vyrobeny z kokosového mléka a prášku matcha, plněné s anko, tradiční pastou z červených fazolí. Anebo raději ochutnáte kaligrafický cheesecake?

Festsaal Kreuzberg, neděle 16. srpna od 12 do 20 hodin.

Více najdete zde.

Foto: Facebook / Japanmarkt Berlin

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,