Zpěvák Bryan Adams se v Berlíně představuje jako proslulý fotograf

Berlínská galerie CAMERA WORK představí od 14. října 2023 výstavu více než 20 velkoformátových fotografií Bryana Adamse.

Všechna díla výstavy pocházejí z autorovy působivé série “In Colour” a budou v Německu vystavena poprvé. Inspirován frází “vidět svět skrze růžové brýle”, začal Adams experimentovat s barevným plexisklem, čímž fotografiím dodává další estetickou a atmosférickou rovinu. Jeho díla “In Colour” vznikají v pěti barevných variantách: červené, oranžové, modré, růžové a béžové.

Tina Turner, Arms Out, London, 2008. Foto: © Bryan Adams / Courtesy of CAMERA WORK Gallery

Bryan Adams (*1959, Kingston, Kanada) se proslavil po celém světě na počátku 80. let 20. století hudební kariérou a zanechal uměleckou stopu na celých generacích. Adams však založil další existenci a v současnosti patří k nejúspěšnějším a nejuznávanějších fotografům na světě. Od té doby byly jeho fotografie zveřejněny v renomovaných časopisch, jako jsou “Vogue”, “Harper’s Bazaar” a “Interview”, a zpracoval také reklamní kampaně pro firmy jako Hugo Boss, Montblanc, Fred Perry, Jaguar a Opel.

Mick Jagger, With Guitar, New York, 2008 Foto: © Bryan Adams / Courtesy of CAMERA WORK Gallery

Jedno z jeho nejznámějších děl vzniklo v roce 2002 u příležitosti 50. výročí královnina nástupu na trůn. Jeho důstojný portrét panovnice ji zobrazuje vtipným a neobvykle blízkým způsobem. Bryan Adams vydal doposud monografie: “American Women” (2004), “Exposed” (2012), “Wounded – The Legacy of War” (2013), “Un[tled” (2015) a “Homeless” (2019). Jeho díla jsou zařazena v renomovaných sbírkách, jako je National Portrait Gallery (Londýn), a jsou vystavena v muzeích po celém světě, včetně Royal Ontario Museum (Toronto), Museum Fotografiska (Stockholm), Musée National des Beaux Arts du Québec (Québec), NRW Forum (Düsseldorf) a Multimedia Art Museum (Moskva).

Amy Winehouse, Spinning records, London, 2010 Foto: © Bryan Adams / Courtesy of CAMERA WORK Gallery

Výstava je k vidění v Camera Work do 18. listopadu 2023. Více info: https://camerawork.de/

Redakce

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Boeckl a Kokoscha: skutečná rivalita?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, stojící naproti ikonické vídeňské secesní stanici metra Karlsplatz Otto Wagnera a Josepha Marii Olbricha, přichází aktuálně s výstavou „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Rivalita”. Nabízí přibližně stovku děl na papíře ze sbírek Albertiny.

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Aktuálně na německém webu

Boeckl und Kokoscha: Eine wahre Rivalität?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, die sich direkt gegenüber der ikonischen Wiener Jugendstil-U-Bahn-Station Karlsplatz von Otto Wagner und Joseph Maria Olbrich befindet, bringt aktuell in ihren Untergeschoss-Sälen die Schau „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Eine Rivalität.“ Darin präsentiert

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka