Zpěvák Bryan Adams se v Berlíně představuje jako proslulý fotograf

Berlínská galerie CAMERA WORK představí od 14. října 2023 výstavu více než 20 velkoformátových fotografií Bryana Adamse.

Všechna díla výstavy pocházejí z autorovy působivé série “In Colour” a budou v Německu vystavena poprvé. Inspirován frází “vidět svět skrze růžové brýle”, začal Adams experimentovat s barevným plexisklem, čímž fotografiím dodává další estetickou a atmosférickou rovinu. Jeho díla “In Colour” vznikají v pěti barevných variantách: červené, oranžové, modré, růžové a béžové.

Tina Turner, Arms Out, London, 2008. Foto: © Bryan Adams / Courtesy of CAMERA WORK Gallery

Bryan Adams (*1959, Kingston, Kanada) se proslavil po celém světě na počátku 80. let 20. století hudební kariérou a zanechal uměleckou stopu na celých generacích. Adams však založil další existenci a v současnosti patří k nejúspěšnějším a nejuznávanějších fotografům na světě. Od té doby byly jeho fotografie zveřejněny v renomovaných časopisch, jako jsou “Vogue”, “Harper’s Bazaar” a “Interview”, a zpracoval také reklamní kampaně pro firmy jako Hugo Boss, Montblanc, Fred Perry, Jaguar a Opel.

Mick Jagger, With Guitar, New York, 2008 Foto: © Bryan Adams / Courtesy of CAMERA WORK Gallery

Jedno z jeho nejznámějších děl vzniklo v roce 2002 u příležitosti 50. výročí královnina nástupu na trůn. Jeho důstojný portrét panovnice ji zobrazuje vtipným a neobvykle blízkým způsobem. Bryan Adams vydal doposud monografie: “American Women” (2004), “Exposed” (2012), “Wounded – The Legacy of War” (2013), “Un[tled” (2015) a “Homeless” (2019). Jeho díla jsou zařazena v renomovaných sbírkách, jako je National Portrait Gallery (Londýn), a jsou vystavena v muzeích po celém světě, včetně Royal Ontario Museum (Toronto), Museum Fotografiska (Stockholm), Musée National des Beaux Arts du Québec (Québec), NRW Forum (Düsseldorf) a Multimedia Art Museum (Moskva).

Amy Winehouse, Spinning records, London, 2010 Foto: © Bryan Adams / Courtesy of CAMERA WORK Gallery

Výstava je k vidění v Camera Work do 18. listopadu 2023. Více info: https://camerawork.de/

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,