Zpěvák Bryan Adams se v Berlíně představuje jako proslulý fotograf

Berlínská galerie CAMERA WORK představí od 14. října 2023 výstavu více než 20 velkoformátových fotografií Bryana Adamse.

Všechna díla výstavy pocházejí z autorovy působivé série “In Colour” a budou v Německu vystavena poprvé. Inspirován frází “vidět svět skrze růžové brýle”, začal Adams experimentovat s barevným plexisklem, čímž fotografiím dodává další estetickou a atmosférickou rovinu. Jeho díla “In Colour” vznikají v pěti barevných variantách: červené, oranžové, modré, růžové a béžové.

Tina Turner, Arms Out, London, 2008. Foto: © Bryan Adams / Courtesy of CAMERA WORK Gallery

Bryan Adams (*1959, Kingston, Kanada) se proslavil po celém světě na počátku 80. let 20. století hudební kariérou a zanechal uměleckou stopu na celých generacích. Adams však založil další existenci a v současnosti patří k nejúspěšnějším a nejuznávanějších fotografům na světě. Od té doby byly jeho fotografie zveřejněny v renomovaných časopisch, jako jsou “Vogue”, “Harper’s Bazaar” a “Interview”, a zpracoval také reklamní kampaně pro firmy jako Hugo Boss, Montblanc, Fred Perry, Jaguar a Opel.

Mick Jagger, With Guitar, New York, 2008 Foto: © Bryan Adams / Courtesy of CAMERA WORK Gallery

Jedno z jeho nejznámějších děl vzniklo v roce 2002 u příležitosti 50. výročí královnina nástupu na trůn. Jeho důstojný portrét panovnice ji zobrazuje vtipným a neobvykle blízkým způsobem. Bryan Adams vydal doposud monografie: “American Women” (2004), “Exposed” (2012), “Wounded – The Legacy of War” (2013), “Un[tled” (2015) a “Homeless” (2019). Jeho díla jsou zařazena v renomovaných sbírkách, jako je National Portrait Gallery (Londýn), a jsou vystavena v muzeích po celém světě, včetně Royal Ontario Museum (Toronto), Museum Fotografiska (Stockholm), Musée National des Beaux Arts du Québec (Québec), NRW Forum (Düsseldorf) a Multimedia Art Museum (Moskva).

Amy Winehouse, Spinning records, London, 2010 Foto: © Bryan Adams / Courtesy of CAMERA WORK Gallery

Výstava je k vidění v Camera Work do 18. listopadu 2023. Více info: https://camerawork.de/

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher