Barbados a Bermudy – Ráj pro digitální nomády

Patříte k digitálním nomádům? A milujete cestování? Potom vás může zaujmout nabídka z Barbadosu a Bermud, která má být odpovědí na stagnující cestovní ruch.

Proč sedět doma, když můžete pracovat na pláži zalité sluncem? Nad tím zaručeně uvažuje hodně lidí, kterým v dnešní době padá strop na hlavu ve vlastních čtyřech stěnách v rámci home officu. Jak na to? Státy Barbados a Bermudy nyní tuto touhu přeměňují v obchodní model a nabízejí speciální víza Welcome Stamp Visum, aby flexibilní digitální pracovníky přilákaly na své ostrovy.

Za poplatek 2 000 USD a s negativním testem Covid-19 v kapse mohou digitální pracovníci s ročním příjmem nejméně 50 000 USD strávit a pracovat rok na Barbadosu a Bermudách a nemusí platit žádné daně z příjmu. Karibské ostrovy inzerují s populární work-life balance, dobrým zdravotním systémem, stabilním připojením k internetu a idylickou přírodou s okouzlujícími plážemi. Na oplátku mají noví “ostrované” svými ekonomickými výdaji stimulovat domácí ekonomiku, která je silně závislá na cestovním ruchu a v době pandemie trpí nejvíce.

Pokud dáváte přednost pobytu v Evropě, podobné digitální vízové ​​programy nabízejí Estonsko a Gruzie. Koneckonců mají také pláže – a menší časový rozdíl, což ulehčuje komunikaci s kolegy v Evropě.

Nejčtenější v kategorii Business

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu