Barbados a Bermudy – Ráj pro digitální nomády

Patříte k digitálním nomádům? A milujete cestování? Potom vás může zaujmout nabídka z Barbadosu a Bermud, která má být odpovědí na stagnující cestovní ruch.

Proč sedět doma, když můžete pracovat na pláži zalité sluncem? Nad tím zaručeně uvažuje hodně lidí, kterým v dnešní době padá strop na hlavu ve vlastních čtyřech stěnách v rámci home officu. Jak na to? Státy Barbados a Bermudy nyní tuto touhu přeměňují v obchodní model a nabízejí speciální víza Welcome Stamp Visum, aby flexibilní digitální pracovníky přilákaly na své ostrovy.

Za poplatek 2 000 USD a s negativním testem Covid-19 v kapse mohou digitální pracovníci s ročním příjmem nejméně 50 000 USD strávit a pracovat rok na Barbadosu a Bermudách a nemusí platit žádné daně z příjmu. Karibské ostrovy inzerují s populární work-life balance, dobrým zdravotním systémem, stabilním připojením k internetu a idylickou přírodou s okouzlujícími plážemi. Na oplátku mají noví “ostrované” svými ekonomickými výdaji stimulovat domácí ekonomiku, která je silně závislá na cestovním ruchu a v době pandemie trpí nejvíce.

Pokud dáváte přednost pobytu v Evropě, podobné digitální vízové ​​programy nabízejí Estonsko a Gruzie. Koneckonců mají také pláže – a menší časový rozdíl, což ulehčuje komunikaci s kolegy v Evropě.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

ONEXPERIENCE v Horní Lužici: Kde se art deco harmonicky snoubí s 19. stoletím

Exkluzivně pro naše čtenáře se nám podařilo zajistit výjimečné cestovatelské nabídky na místa v Německu, kam se běžný turista jen tak nedostane. Cestovní agentura Onexperience je s autentickou jedinečností obchodní značkou nejpozoruhodnějšího partnera pro cestování. Zavede vás na místa, kde se mísí styly způsobem, který překonává běžnou lidskou představivost. V tomto domě z první poloviny 19. století naleznete původní prvky v citlivé harmonii s modernismem a docela současným luxusem.
Přečtěte si

Urbex v Praze aneb sedm opuštěných míst v české metropoli

Máte rádi zašlou historii a přitom i jisté napětí a mrazení v zádech? Tak to už určitě znáte slovo urbex. Je to zkrácená verze anglického sousloví „Urban Exploration“, což lze do češtiny přeložit jako městský průzkum. Přitom nejde o turistické destinace, ale o místa, která lidé vystavěli a později opustili. Nabízíme tipy pro příznivce urbexu v Praze.

Nejčtenější v kategorii Business