Berlinale bez Audi

Že to filmová branže teď nemá lehké, právě silně pocítil i berlínský filmový festival Berlinale. Dnes bylo oznámeno, že Berlinale ztratilo jednoho ze svých hlavních sponzorů.

Výrobce automobilů Audi po sedmi letech ukončil spolupráci, potvrdila mluvčí společnosti Brigitte Urban: „Audi neustále proměňuje svoji značku, a proto také reviduje svá partnerství. V budoucnu se chceme více zaměřit na témata digitalizace, udržitelnosti a designu.”  

Spolu s Cannes a Benátkami je Berlinale jedním z nejdůležitějších filmových festivalů na světě, s celkovým rozpočtem téměř 28 milionu euro. Zpráva o ukončení sponzorství je šokující obzvláště poté, co před pěti měsíci ze sponzorství Berlinale vystoupila i německá tradiční značka Glashütte a čínský luxusní koncern Tesiro.

Další Berlinale je plánováno na únor 2021. Jak přesně vzhledem k pandemii koronaviru proběhne zatím není známo.

Mohlo by vás zajímat

Das Prager Jesulein
Přečtěte si

Pražskému Jezulátku se klaní i ve světě

Stověžatá Praha je uctívána na celém světě. Věží a věžiček je ve skutečnosti na tisíc, v panoramatu města mnohé z nich patří sakrálním stavbám. Ne každý však ví, že právě v jedné z nich se nachází jeden z největších duchovních symbolů. Kult Pražského Jezulátka v zahraničí je mnohem větší než jakékoli jiné české postavy či osobnosti. Od Filipín přes Srí Lanku až po Jižní Ameriku dobylo Jezulátko miliony srdcí; v Indii má svoji vlastní komunitu, v Bangalore je mu zasvěcen kostel Infant Jesus Shrine. Co ale o něm víme my?
Přečtěte si

Jak omladit génia

Přední pražský architekt Marek Tichý hovořil s německým kolegou Martinem Reichertem z renomované kanceláře David Chipperfield Architects o renovaci Nové národní galerie v Berlíně.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign