Berlinale bez Audi

Že to filmová branže teď nemá lehké, právě silně pocítil i berlínský filmový festival Berlinale. Dnes bylo oznámeno, že Berlinale ztratilo jednoho ze svých hlavních sponzorů.

Výrobce automobilů Audi po sedmi letech ukončil spolupráci, potvrdila mluvčí společnosti Brigitte Urban: „Audi neustále proměňuje svoji značku, a proto také reviduje svá partnerství. V budoucnu se chceme více zaměřit na témata digitalizace, udržitelnosti a designu.”  

Spolu s Cannes a Benátkami je Berlinale jedním z nejdůležitějších filmových festivalů na světě, s celkovým rozpočtem téměř 28 milionu euro. Zpráva o ukončení sponzorství je šokující obzvláště poté, co před pěti měsíci ze sponzorství Berlinale vystoupila i německá tradiční značka Glashütte a čínský luxusní koncern Tesiro.

Další Berlinale je plánováno na únor 2021. Jak přesně vzhledem k pandemii koronaviru proběhne zatím není známo.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi