Berlinale bez Audi

Že to filmová branže teď nemá lehké, právě silně pocítil i berlínský filmový festival Berlinale. Dnes bylo oznámeno, že Berlinale ztratilo jednoho ze svých hlavních sponzorů.

Výrobce automobilů Audi po sedmi letech ukončil spolupráci, potvrdila mluvčí společnosti Brigitte Urban: „Audi neustále proměňuje svoji značku, a proto také reviduje svá partnerství. V budoucnu se chceme více zaměřit na témata digitalizace, udržitelnosti a designu.”  

Spolu s Cannes a Benátkami je Berlinale jedním z nejdůležitějších filmových festivalů na světě, s celkovým rozpočtem téměř 28 milionu euro. Zpráva o ukončení sponzorství je šokující obzvláště poté, co před pěti měsíci ze sponzorství Berlinale vystoupila i německá tradiční značka Glashütte a čínský luxusní koncern Tesiro.

Další Berlinale je plánováno na únor 2021. Jak přesně vzhledem k pandemii koronaviru proběhne zatím není známo.

Mohlo by vás zajímat

Dušan Martinček
Přečtěte si

Ivo Kahánek: Ticho má mnoho podob

Hostem Salónku Lucie Šilhové byl v pražské Art&Event Gallery klavírista a hudební pedagog Ivo Kahánek. Veselý interpret vážné hudby kromě jiného prozradil, že s Dvořákovým klavírním dílem je třeba zacházet jako s dobrým parfémem. Dvě tři kapky stačí.…

Nejčtenější v kategorii ArtDesign