Česko-německá umělkyně Lisa Halada v pražském VNITROBLOCKU

Berlín, město bohaté historie, kultury a inspirace, stojí v pozadí jedinečné umělecké zkušenosti, kterou přináší umělkyně Lisa Halada. Lisa, pocházející z Kielu a žijící v Berlíně vnáší do svých děl inspiraci z těchto měst a jejich různorodých kultur. Nyní se její německá cesta umění přesouvá do srdce Česka.

Po absolvování studií v oboru Bachelor of Arts Integrated Design se rozhodla svůj talent rozvinout ještě více. Začala pracovat v filmovém průmyslu, kde stále působí. Práce v této oblasti jí umožňuje potkávat inspirativní jedince z různých oborů a sledovat, jak pracují s vlastním talentem.

Inspirace 

Pro Lisu jsou hlavním zdrojem inspirace zvířata. Jejich krása, věrnost a jedinečnost se odrážejí v jejích obrazech. Miluje psy a tento cit se projevuje v její tvorbě. Ale nejen to, v poslední době ji inspiruje ilustrátor Mateo Dineen z Berlína, který tvoří příšerky v různých životních situacích.

Umělkyně Lisa Halada při práci.

Malování je pro ni nejen způsobem vyjádření, ale také způsobem, jak najít únik od hektického světa. Jak sama říká, “Na světě je tolik stresu, a my potřebujeme odstup.” A odstup a inspiraci pro její tvorbu nachází v jednoduchých radostech života a v zvířatech, která miluje.“Když vidím, že se lidé usmívají při pohledu na mé obrazy, mám pocit, že jsem svým způsobem přinesla trochu radosti.”

Unikátní styl

Unikátní styl Lisy spojuje abstraktní acryl-malování s charakter-designem, což jí umožňuje tvořit něco nového a originálního. Tento přístup k umění reflektuje otevřenost a inovativní atmosféru samotného Berlína.

“Existuje mnoho vynikajících umělců, ale snažím se být výjimečná tím, že spojuji různé prvky a tvořím něco nového,”říká Lisa.

“Jdeme na prochajdu!” – Název výstavy

Název výstavy “Jdeme na prochajdu!” není náhodný. Je to jednoduchá věta, kterou každý majitel psa zná. Je to výraz pro radost a očekávání, když vezmete svého mazlíčka na procházku.

Mr.Edison

“Tato výstava je pro mě jako procházka se všemi svými zvířátky,” vysvětluje Lisa. “A těším se, že ji budu moci sdílet v prostoru Vnitroblocku v Praze.”

Celá tato umělecká cesta, od Berlína přes Prahu, je dokonalým příkladem toho, jak umění spojuje lidi a kultury a jak jedinečný pohled na svět může přinést radost a inspiraci. Těšíme se na setkání s vámi na výstavě “Jdeme na prochajdu!” od 19. října do 22. listopadu 2023 v prostorách Vnitroblocku v Praze, kde můžete zažít umění, emoce a radost s Lisou Haladou.

www.vnitroblock.cz

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Tajemnosti Mily Fürstové v Hradci Králové

       ·   07.05.2024
Pochází z Čech, ale žije ve Velké Británii. Je nejmladší členkou umělecké akademie The Royal West of England Academy v Bristolu. Její práce se nacházejí ve sbírkách královny Alžběty II. a V&A Musea v Londýně:

Aktuálně na německém webu

Geheimnisse von Míla Fürstová in Hradec Králové

       ·   07.05.2024
Sie ist eine der bedeutendsten zeitgenössischen Künstlerpersönlichkeiten. Sie stammt aus Tschechien, lebt seit dreißig Jahren in Großbritannien. Ihre Werke befinden sich in den Sammlungen von Königin Elisabeth II. und dem V&A Museum in London: die

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und