Co dokáže papír

Od 30. dubna do 3. května 2020 představí berlínský veletrh Paper Positions 2020 celkem 58 mezinárodních vystavovatelů ze 14 zemí s vynikajícími pozicemi současného a moderního umění k tématu kresba a papír.

Bastiaan van Stenis – Jacket Catcher, © RK Contemporary & the artist.

Stále rostoucí zájem o tento mladý veletrh je patrný i ve výrazném nárůstu zahraničních účastníků, avšak v nahlášených vystavovatelích jsme nenašli ani jednu českou galerii či umělce.

Alice Quaresma – Hidden Escape, © Patrick Heide Contemporay Art & the artist.

Joana Buchowska – “s.p.oz.”, © Galerie Martin Mertens & the artist.

V impozantním atriu hlavního sídla Deutsche Telekom se Paper Positions Berlin, zaměřené na tento zvláštní žánr v umění, konají již počtvrté. Dávají tak galeriím a umělcům jedinečnou příležitost prezentace velmi specifického media – ukázat možnosti papíru se všemi jeho specifickými rysy, křehkostí a obrovskou všestranností.

Marion Boehm – LEGACY, © Artco Galerie & the artist.

Hanns Schimansky – o.T., © Galerie Inga Kondeyne & the artist.

Yana Ar – Untitled, © Almacén & the artist.

Guy Vording – How not to live in suburbia #6, © the Curve & the artist.

Více info najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Česko se na rozdíl od bývalé NDR nevylidňuje. Má však podobné problémy jako SRN

Zwickau znal před pár desítkami let každý, kdo uměl najít tehdejší Německou demokratickou republiku na mapě. Tehdy víc než stodvacetitisícové město bylo totiž proslavené jako jedno ze dvou center východoněmeckého automobilového průmyslu. Město, kde se vyráběly slavné trabanty, lidová bakelitová vozítka, která měla sice mnoho odpůrců, ale jež jsou dodnes symbolem své doby.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign