Co dokáže papír

Od 30. dubna do 3. května 2020 představí berlínský veletrh Paper Positions 2020 celkem 58 mezinárodních vystavovatelů ze 14 zemí s vynikajícími pozicemi současného a moderního umění k tématu kresba a papír.

Bastiaan van Stenis – Jacket Catcher, © RK Contemporary & the artist.

Stále rostoucí zájem o tento mladý veletrh je patrný i ve výrazném nárůstu zahraničních účastníků, avšak v nahlášených vystavovatelích jsme nenašli ani jednu českou galerii či umělce.

Alice Quaresma – Hidden Escape, © Patrick Heide Contemporay Art & the artist.

Joana Buchowska – “s.p.oz.”, © Galerie Martin Mertens & the artist.

V impozantním atriu hlavního sídla Deutsche Telekom se Paper Positions Berlin, zaměřené na tento zvláštní žánr v umění, konají již počtvrté. Dávají tak galeriím a umělcům jedinečnou příležitost prezentace velmi specifického media – ukázat možnosti papíru se všemi jeho specifickými rysy, křehkostí a obrovskou všestranností.

Marion Boehm – LEGACY, © Artco Galerie & the artist.

Hanns Schimansky – o.T., © Galerie Inga Kondeyne & the artist.

Yana Ar – Untitled, © Almacén & the artist.

Guy Vording – How not to live in suburbia #6, © the Curve & the artist.

Více info najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Řezbářským uměním českých betlémářů se chlubil i komunistický režim

Betlémy zdobí v čase vánočním domácnosti a svatostánky po celém světě. Ve světě se tento fenomén datuje do osmého století. Jejich rozšíření přišlo do českých zemí o tisíc let později, sahá až na přelom 17. a 18. století. Které betlémy jsou tedy v Čechách a na Moravě, nejstarší, technicky nejdokonalejší a také největší?

Nejčtenější v kategorii ArtDesign