Co dokáže papír

Od 30. dubna do 3. května 2020 představí berlínský veletrh Paper Positions 2020 celkem 58 mezinárodních vystavovatelů ze 14 zemí s vynikajícími pozicemi současného a moderního umění k tématu kresba a papír.

Bastiaan van Stenis – Jacket Catcher, © RK Contemporary & the artist.

Stále rostoucí zájem o tento mladý veletrh je patrný i ve výrazném nárůstu zahraničních účastníků, avšak v nahlášených vystavovatelích jsme nenašli ani jednu českou galerii či umělce.

Alice Quaresma – Hidden Escape, © Patrick Heide Contemporay Art & the artist.

Joana Buchowska – “s.p.oz.”, © Galerie Martin Mertens & the artist.

V impozantním atriu hlavního sídla Deutsche Telekom se Paper Positions Berlin, zaměřené na tento zvláštní žánr v umění, konají již počtvrté. Dávají tak galeriím a umělcům jedinečnou příležitost prezentace velmi specifického media – ukázat možnosti papíru se všemi jeho specifickými rysy, křehkostí a obrovskou všestranností.

Marion Boehm – LEGACY, © Artco Galerie & the artist.

Hanns Schimansky – o.T., © Galerie Inga Kondeyne & the artist.

Yana Ar – Untitled, © Almacén & the artist.

Guy Vording – How not to live in suburbia #6, © the Curve & the artist.

Více info najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Wim Wenders: Dvě nebo tři věci, které vím o Edwardu Hopperovi

Wim Wenders je jedním z nejlepších a nejslavnějších německých režisérů současné světové kinematografie. Jeho celovečerní filmy “Americký přítel”, “Paris Texas” a “Nebe nad Berlínem” z roku 1987 jsou kultovní, dokumenty “Buena Vista Social Club”, “PINA” a “Sůl země” jsou příkladným svědectvím naší kulturní paměti.
FB Alexandry Koláčkové
Přečtěte si

Kulturní průvodce na léto do Prahy i Berlína

Sculpture Line 2022 – sochy opět vyrazí do ulic Vše plyne a vše se mění. Další ročník sochařského festivalu Sculpture line se uvelebil na náměstích, prostranstvích a zákoutích českých, moravských a evropských měst, aby i…

Nejčtenější v kategorii ArtDesign