Čokoláda s příběhem

Kolekce pralinkových bonboniér Alfons Mucha.

Světoznámý český umělec Alfons Mucha (1860–1939) vytvořil secesní styl plný měkkých barev, ladných linií a  éterických žen. Jeho sláva se začala psát roku 1894, kdy jako mladý umělec v Paříži vytvořil plakát v životní velikosti pro Sarah Bernhard ve hře Gismonda. Plakát byl natolik originální, že mu vynesl šestiletou smlouvu s touto obdivovanou umělkyní. Mucha od té doby vytvořil mnoho plakátů, divadelních kulis, kostýmů, šperků, obrazů, ilustrací. I  po více jak sto letech jsou Muchovy obrazy stále inspirativní a  nyní ožívají právě na obalech naší exkluzivní kolekce.

chocoland-mucha

„Každá všední chvíle by měla být krásná a  výjimečná,“ řekl Alfons Mucha, a  proto je i naší základní myšlenkou překvapovat zákazníky těmi nejkvalitnějšími sladkými pochoutkami, vyvíjet každý výrobek, jako by to byl klenot, který je potřeba nikoliv sníst, ale prozkoumat a  vychutnat. Teprve potom je možné ocenit jedinečnou kvalitu sladkostí z Muchovy kolekce.

Základem nabídky jsou kvalitní pralinky – unikátní čokoládové pralinky plněné lahodným lískooříškovým krémem.

To, co naše výrobky odlišuje od ostatních bonboniér, je nejen kvalitní náplň, ale zcela jistě i  originální design. Elegantní obaly vás uchvátí na první pohled — luxusní plechové dózy i  papírové konstrukce zdůrazní unikátnost a  prozradí, že v sobě skrývají skutečné klenoty, které ocení každý, kdo miluje čokoládové potěšení.

„Zodiac“ (Zvěrokruh)
První inspirací pro nás byl Muchův slavný plakát „Zvěrokruh“, také známý jako „La Plume“. Byl navržen v roce 1869 jako tištěný kalendář F. Champenios v Paříži. Krátce poté koupil populární francouzský časopis „La Plume“ práva na Muchovy ilustrace. Obraz byl velmi populární a  stal se pro tento časopis jeho synonymem.

zodiac

Flirt
Plakát Flirt byl primárně marketingovou podporou jedné ze značek sušenek firmy Lefevre-Utile. Tento malý plakát byl určen jako dekorace přímo na prodejních místech. i  přesto, že šlo o produktový vizuál, je z obrazu patrné diskrétní flirtování mezi mladou ženou a  hezkým gentlemanem. Scéna plná horlivých intimních vztahů navzdory svému exteriéru. Jedná se o  jeden z Muchových nejoblíbenějších a  nejromantičtějších obrazů.

chocoland-mucha-3A  příběh kolekce bonboniér pod licencí 
Alfonse Muchy pokračuje dál
První a  také nejoblíbenější Muchova sada čtyř dekorativních panelů Čtyři roční období. Ano, na Muchových obrazech ožívají Jaro, Léto, Podzim a  Zima. Velmi věrně půjčují obrazům své typické nálady ročních období – nevinné jaro, smyslné léto, plodný podzim a  mrazivá zima jsou na obrazech personifikované naprosto dokonale. Již brzy naše kolekce naroste právě o  tyto čtyři nové designy.

chocoland-mucha-2

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,