Do art kina Delphi Lux se nechodí jen za filmy

Přímo na Bahnohof ZOO najdeš designově nejmodernější kino v Berlíně — arthouse kino Delphi Lux.

Sem se nechodí jen kvůli filmům, ale také kvůli rozmanitým interiérům, kde si každý může vybrat sál nejen podle druhu filmu, ale i podle oblíbených barev a stylu. Sedm individuálně navržených projekčních sálů s cca 600 sedadly nabízí atmosféru v červené, modré, zelené nebo růžové barvě, jeden je kompletně zařízen černě. Nejmenším sálem je Lux Box s pouhými 37 místy. Je vybaven stylovými lampami z bývalého kina Gloria Palast. Autorem návrhů je berlínské archtektonické studio Batek Architekten.

delphi-lux-kino-berlin-3

delphi-lux-kino-4

delphi-lux-kino-berlin

delphi-lux-kino-berlin-5

delphi-lux-kino-berlin-7

delphi-lux-kino-berlin-6

www.yorck.de/kinos/delphi-lux

Text Danuše Siering Foto Delphi Lux, Marcus Wend

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Berlín – kosmopolitní metropole milionářů i vězněných černých pasažérů

Pohled do statistické ročenky pro Berlín a Braniborsko odhaluje některá zajímavá fakta o životě v německé metropoli. O uvažování i finanční situaci jejích sociálně slabých obyvatel vypovídá dobrovolný pobyt ve vězení mnohých dlužníků, kteří než by uhradili pokutu za jízdu načerno, raději obětují vlastní svobodu. Na druhou stranu má Berlín – nikterak překvapivě – i mnohé až pohádkově bohaté obyvatele, kteří tu nachází veškerý myslitelný servis nejen pro vlastní pohodlný život, ale i pro svá domácí zvířata.
Přečtěte si

Architekt Adam Gebrian: Praha je město s obrovským potenciálem, který ještě zdaleka není využitý

Město s velikým množstvím veřejného prostoru, který ale mnozí lidé neumí ocenit a tím pádem není ani využívaný, to je Praha podle Adama Gebriana. Architekt zabývající se kvalitou života ve městě vidí příčinu tohoto stavu do značné míry ve vnímání obyvatel české metropole, kteří většinou městské prostředí považují spíše za prostor pro přesun mezi prací a bydlením a své víkendy tráví raději mimo město. V Praze tak nevzniká poptávka po kvalitním veřejném prostoru, kde by člověk mohl strávit klidně celý den. Není přitom vždy potřeba obrovských investic, mnohdy k příjemnějšímu fungování místa stačí vyřešit detail, ať už je to pítko, pohodlný průchod, nebo třeba přechod přes silnici.

Nejčtenější v kategorii Society