Dodávka jako domov na cesty

Cestování pro mě nikdy nebylo o drahých hotelích, all inclusive ani o průvodcích z cestovních agentur. Preferuji autenticitu dané lokality a cestovní tipy místních. Díky tomu si vždy odvážím jedinečný zážitek a vzpomínky.Cestování pro mě nikdy nebylo o drahých hotelích, all inclusive ani o průvodcích z cestovních agentur. Preferuji autenticitu dané lokality a cestovní tipy místních. Díky tomu si vždy odvážím jedinečný zážitek a vzpomínky.

V poslední době se v mém okolí rozvinul trend obytných dodávek, cestování po vlastní ose bez pevného plánu a naprosto soběstačně. Zadní sedačky nahradí prostor na spaní, část je věnována třeba malé verzi kuchyňky. Zní to skvěle, a proto jsem nabídku na takový výlet nemohla odmítnout. Jsem v tomto směru zatím začátečník a k dnešnímu dni mám za sebou teprve dva takové výlety. Vím ale, že určitě nebyly poslední.

camper-van-dodavka-cestovani-tipy-5

camper-van-dodavka-cestovani-tipy-2

S camper vanem můžete vyjet kamkoliv. Ať už je to festival, kemp v přírodě nebo město, vždy s sebou budete mít to nejnutnější, nebudete muset řešit check-in na čas ani stavění stanu. A to nejlepší? Vždy se můžete rozhodnout podle aktuální situace, nálady a počasí; zkrátka svoboda v pravém slova smyslu.

camper-van-dodavka-cestovani-tipy-3

camper-van-dodavka-cestovani-tipy-4

Jediné, co je potřeba si před odjezdem zjistit, jsou možnosti parkování a kempování ve vybrané zemi. Například Francie, cíl mého prvního dodávkového roadtripu, je v tomto ohledu celkem přátelská. Téměř v každém městě najdete parkoviště určená pro velká auta, která bývají vybavená sociálním zařízením, a navíc jsou zdarma. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit krásné Annecy nebo malinkaté městečko Dole.

Pokud preferujete spíše přírodu, pak dejte šanci Slovinsku. Malá země, která má však úplně všechno od národních parků přes historická města až k přímořským plážím, je ideální i pro kempování. Jen nezapomeňte na to, že kempování mimo oficiální kempy je přísně zakázané. A moje doporučení? Chcete-li se každý den probouzet u průzračného ledovcového jezera, pak rozhodně zkuste kemp Zlatorog u jezera Bohinj. To je jedno z míst, kam bych se chtěla v budoucnu vrátit.

Už máte chuť někam vyrazit? Mně k častějším výletům chybí jen to auto. Pokud doma také nemáte dodávku navíc, kterou byste si ve volné chvíli přestavěli na camper van, podívejte se třeba na stránky Toyota. Nabízejí model Proace Nomad v kempingovém vybavení se vším všudy, takže se budete moci rovnou vydat na cestu.

camper-van-dodavka-cestovani-tipy-6

Text Tereza Vacková

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,