Pražské sochy, které nás baví a ohromí i vás

Milujeme umění v ulicích naší krásné Prahy. Proto jsme pro vás natočili zajímavé sochy a pomníky nejen v jejím centru. A je z čeho vybírat. Ať už realistické, nebo abstraktní, každé dílo v sobě skrývá silné emoce, nadsázku a někdy i humor.

Za zmínku určitě stojí několik soch od kontroverzního umělce Davida Černého, jehož instalace vždy nesou zajímavý názor na současné společenské dění. Jeho obrácený kůň sv. Václava, rozpohybovaný automobil Brouk nebo London Booster autobus nenechají nikoho chladným. Praha je plná sochařských skvostů, které vzdávají hold událostem či slavným osobnostem naší historie. Podívejte se, jaké pražské sochy zaujaly nás. A až se příště budete procházet ulicemi hlavního města, nezapomeňte se pořádně rozhlížet. Umění je na každém kroku.

Na video se můžete podívat tady:

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Praha je pro digitální nomády nejlepším městem v Evropě

Podle globálního žebříčku „Cities Best Facilitating Remote Work“ vydaného platformou WorkMotion činnou na trhu práce, je Praha pro práci na dálku nejvhodnějším městem Evropy a pátým nejlepším na světě. Cizinci pracující v Praze si užívají kvalitní dopravu, veřejné vzdělávání a dostupné bydlení.
Přečtěte si

Zdeněk Lukeš: Developeři se zlatými záchody už jsou pryč

Třicet let po pádu komunismu Češi už velice dobře stavějí komerční budovy, architektonickou hodnotu svých prvorepublikových i starších bytových domů ale dál pomíjejí a neteční často zůstávají i k regionální architektuře. Cenné fasády zohavují křiklavými barvami, kabely i plastovými okny. Podle historika architektury Zdeňka Lukeše se přístup Čechů zlepšuje jen pozvolna. Mimo města je pak situace nesrovnatelně lepší v regionech s původními obyvateli. Naopak beznaděj pociťuje v poválečně osídleném pohraničí, jehož současní obyvatelé nemají k danému místu historický vztah.

Nejčtenější v kategorii Society