Pražské sochy, které nás baví a ohromí i vás

Milujeme umění v ulicích naší krásné Prahy. Proto jsme pro vás natočili zajímavé sochy a pomníky nejen v jejím centru. A je z čeho vybírat. Ať už realistické, nebo abstraktní, každé dílo v sobě skrývá silné emoce, nadsázku a někdy i humor.

Za zmínku určitě stojí několik soch od kontroverzního umělce Davida Černého, jehož instalace vždy nesou zajímavý názor na současné společenské dění. Jeho obrácený kůň sv. Václava, rozpohybovaný automobil Brouk nebo London Booster autobus nenechají nikoho chladným. Praha je plná sochařských skvostů, které vzdávají hold událostem či slavným osobnostem naší historie. Podívejte se, jaké pražské sochy zaujaly nás. A až se příště budete procházet ulicemi hlavního města, nezapomeňte se pořádně rozhlížet. Umění je na každém kroku.

Na video se můžete podívat tady:

Mohlo by vás zajímat

Dušan Martinček
Přečtěte si

Ivo Kahánek: Ticho má mnoho podob

Hostem Salónku Lucie Šilhové byl v pražské Art&Event Gallery klavírista a hudební pedagog Ivo Kahánek. Veselý interpret vážné hudby kromě jiného prozradil, že s Dvořákovým klavírním dílem je třeba zacházet jako s dobrým parfémem. Dvě tři kapky stačí.…

Nejčtenější v kategorii Society