Pražské sochy, které nás baví a ohromí i vás

Milujeme umění v ulicích naší krásné Prahy. Proto jsme pro vás natočili zajímavé sochy a pomníky nejen v jejím centru. A je z čeho vybírat. Ať už realistické, nebo abstraktní, každé dílo v sobě skrývá silné emoce, nadsázku a někdy i humor.

Za zmínku určitě stojí několik soch od kontroverzního umělce Davida Černého, jehož instalace vždy nesou zajímavý názor na současné společenské dění. Jeho obrácený kůň sv. Václava, rozpohybovaný automobil Brouk nebo London Booster autobus nenechají nikoho chladným. Praha je plná sochařských skvostů, které vzdávají hold událostem či slavným osobnostem naší historie. Podívejte se, jaké pražské sochy zaujaly nás. A až se příště budete procházet ulicemi hlavního města, nezapomeňte se pořádně rozhlížet. Umění je na každém kroku.

Na video se můžete podívat tady:

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Muzeum a galerie jako pevnost? Loupež v Drážďanech rozvířila debatu o bezpečnosti

Před dvěma lety otřásla Drážďany loupež století, jak vloupání do slavné klenotnice Historická Zelená klenba v areálu Rezidenčního zámku v barokním centru nazvala místní média. Pachatele sice policie již dopadla, po klenotech se nicméně slehla zem a příslušné úřady řeší, jak zvýšit bezpečnost uměleckých sbírek v muzeích či galeriích.
Wikimedia, Simsalabimbam
Přečtěte si

Oceňovaná švýcarská autorka Dorothee Elmiger: Je na čtenářích, jak naloží s mými texty

Prožitek, konzum, peníze, sny, loterie, cukr. Nejúspěšnější švýcarská autorka současnosti Dorothee Elmiger je oceňována především pro experimentální formu svých knih, v nichž nachází překvapivé souvislosti mezi společenskými a politickými tématy. Rodačce z Wetzikonu vyšly již tři knihy, za každou z nich obdržela nominaci na prestižní Švýcarskou knižní cenu. Její texty se dočkaly překladu do mnoha jazyků, ten do češtiny však chybí. Pro N&N Magazín se rozpovídala o svém nejnovějším díle ‚Z továrny na cukr‘, o inspiraci i o tom, jak vnímá kritiku.

Nejčtenější v kategorii Society