Sochařská přehlídka v zámeckých zahradách

Jestli je pro vás umění zónou volného myšlení a spekulativní představivosti, zavítejte do venkovského prostředí na zámek Schwante v Brandenburgu, půl hodinky severně od Berlína. Sochy v parku zde odkazují na dlouhou historii tohoto panského stavení z poloviny 18. století.

Toshihiko Mitsuya – Květinový záhon.

V roce 2019 byl zámek prodán na nejmladší soudkyni v Berlíně – s manželem jsou sběratelé umění – kteří zámek zrenovovali a žijí v něm. Pořádají zde trhy, výstavy nebo třeba také milongu. Od června byl v parku o rozloze 20 hektarů otevřen sochařský park s díly Hanse Arpa, Martina Creeda, Tonyho Cragga, Björna Dahlema, Dana Grahama, Ai Weiweiho a dalších umělců.

Katja Strunz – Unfolding Process.

Ai Weiwei, pro jeho Flag for Human Rights nevál správný vítr.

George Rickey, Three Squares Vertical Diagonal II.

Přírodní park s mnoha různými formacemi a vegetací v kombinaci s reprezentativní fasádou zámku přináší sochám v zahradě nové perspektivy. Vydejte se s námi na procházku jednou pohádkovou zahradou. Čeká zde 23 venkovních soch, houpací sítě, lehátka, vodní rondel a zeleň všude, kam oko dohlédne. 

Dan Graham – Play Pen for Play Pals.

Carsten Nicolai – Echo.

Nás nejvíce zaujala hliníková zahrada Toshihiko Mitsuya. Narodil se v roce 1979 v Japonsku, kde studoval na renomované Seian University of Arts. Od roku 2009 žije a pracuje v Berlíně.

Toshihiko Mitsuya – Květinový záhon.

Toshihiko Mitsuya – Květinový záhon.

Těžištěm jeho práce jsou díla z hliníkové folie, která v naprosté propracovanosti představují květiny, zvířata nebo pohádkové bytosti. Například “květinový záhon” uchvátí každého návštěvníka. Posazené do země, ohýbané větrem a odrážející světlo budí dojem, že květiny žijí. Přitom je to hlavně preciznost, s jakou umělec pracuje… obdivuhodné!

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,