Sochařská přehlídka v zámeckých zahradách

Jestli je pro vás umění zónou volného myšlení a spekulativní představivosti, zavítejte do venkovského prostředí na zámek Schwante v Brandenburgu, půl hodinky severně od Berlína. Sochy v parku zde odkazují na dlouhou historii tohoto panského stavení z poloviny 18. století.

Toshihiko Mitsuya – Květinový záhon.

V roce 2019 byl zámek prodán na nejmladší soudkyni v Berlíně – s manželem jsou sběratelé umění – kteří zámek zrenovovali a žijí v něm. Pořádají zde trhy, výstavy nebo třeba také milongu. Od června byl v parku o rozloze 20 hektarů otevřen sochařský park s díly Hanse Arpa, Martina Creeda, Tonyho Cragga, Björna Dahlema, Dana Grahama, Ai Weiweiho a dalších umělců.

Katja Strunz – Unfolding Process.

Ai Weiwei, pro jeho Flag for Human Rights nevál správný vítr.

George Rickey, Three Squares Vertical Diagonal II.

Přírodní park s mnoha různými formacemi a vegetací v kombinaci s reprezentativní fasádou zámku přináší sochám v zahradě nové perspektivy. Vydejte se s námi na procházku jednou pohádkovou zahradou. Čeká zde 23 venkovních soch, houpací sítě, lehátka, vodní rondel a zeleň všude, kam oko dohlédne. 

Dan Graham – Play Pen for Play Pals.

Carsten Nicolai – Echo.

Nás nejvíce zaujala hliníková zahrada Toshihiko Mitsuya. Narodil se v roce 1979 v Japonsku, kde studoval na renomované Seian University of Arts. Od roku 2009 žije a pracuje v Berlíně.

Toshihiko Mitsuya – Květinový záhon.

Toshihiko Mitsuya – Květinový záhon.

Těžištěm jeho práce jsou díla z hliníkové folie, která v naprosté propracovanosti představují květiny, zvířata nebo pohádkové bytosti. Například “květinový záhon” uchvátí každého návštěvníka. Posazené do země, ohýbané větrem a odrážející světlo budí dojem, že květiny žijí. Přitom je to hlavně preciznost, s jakou umělec pracuje… obdivuhodné!

Nejčtenější v kategorii ArtDesign