Galerie Kodl

Galerie KODL je aukční, prodejní a výstavní síň založená na více než stoleté rodinné sběratelské tradici. Zaměřuje se na nákup a prodej obrazů, kreseb, grafik a plastik českého výtvarného umění 19. a 20. století.Galerie KODL je aukční, prodejní a výstavní síň založená na více než stoleté rodinné sběratelské tradici. Zaměřuje se na nákup a prodej obrazů, kreseb, grafik a plastik českého výtvarného umění 19. a 20. století.

Zajišťuje rovněž odborné konzultace, soudně-znalecké posudky a expertizy, restaurování či rámování obrazů. Navrhuje a také realizuje privátní instalace sbírek klientů v jejich soukromých či firemních objektech. Galerie si zakládá nejen na záruce prodávaných uměleckých děl, ale také na maximálně profesionálním přístupu. V čele špičkového týmu odborníků a historiků umění stojí současný vlastník, čtvrtý z rodinné generace, soudní znalec PhDr. Martin Kodl.

galerie-kodl-Frantisek-Kupka-Plochy-pricne

Dvakrát ročně pořádá Galerie KODL vyhlášené aukční dny, kterým předchází před-
aukční výstava v sídle galerie. Již devátý rok je ve všech číslech nejúspěšnější aukční síní v České republice. Za posledních třicet let se v ní prodaly obrazy za takřka tři a půl miliardy korun.

galerie-kold-josef-capek-dva-muzi

Autorské rekordy se netýkají jen děl tvůrců z 19. a 20. století, ale velice úspěšných prodejů dosahuje celá řada kvalitních současných výtvarníků, v jejichž tvorbě spatřují odborníci v galerii do budoucna velký potenciál a hodnotu. Jejich zastoupení na aukcích navazuje na Letní výtvarné salony, které pořádá Kodl Contemporary za účasti všech tří potomků současného majitele. Ideou Letních salonů je představovat širší veřejnosti současné umění v mezinárodním kontextu a ve více srozumitelném formátu skupinových výstav. Na nadcházejícím Salonu se od 19. června do konce srpna představí umělci Jan Kaláb, Pasta Oner, Jan Pištěk, Lukáš Rittstein, Hubert Scheibl a Ivana Štenclová.

galerie-kodl-Mikulas-Medek-ziznivy-andel

Text Terezie Kaslová

Mohlo by vás zajímat

Nejčtenější v kategorii ArtDesign