Hipsterský dědeček vydává knihu

Günther Anton Krabbenhöft se ve svých sedmdesáti letech v podstatě proslavil přes noc. Jako obvykle stál elegantně oblečený na berlínské stanici metra, když ho vyfotografoval jeden turista a později fotku zveřejnil na internetu.

Foto: Zeitblatt.

Günther Krabbenhöft vůbec netušil, že během velmi krátké doby byl post sdílen víc než milionkrát a jako údajně 104letý „hipsterský dědeček z Berlína“ se stal senzací po celém světě. Krátce na to přiletěl za ním japonský shooting tým, aby ho vyfotili do módního katalogu. A kariéra začala.

Právě nyní vydal Krabbenhöft knihu, ve které popisuje svůj životní příběh. Kniha “Sei einfach du / Buď sám sebou” vypráví o touze a odvaze objevovat a oslavovat svou vlastní jedinečnost.

Foto: Picture alliance.

Günther Anton Krabbenhöft, narozen v roce 1945, vyrostl v malé vesnici nedaleko Hannoveru. Ve věku osmnácti let se stal kuchařem, v roce 1968 se přestěhoval do Berlína, kde žije doposud. Byl ženatý, má dceru a na začátku 80. let byl jedním z prvních členů sdružení “Gay Fathers / Homosexuální otcové”. Dnes žije v komunitě v Kreuzbergu.

S Britt Kanja tvoří pozoruhodný pár. O jejich stylu jsme více psali tady.

Jeho fanouškovská základna, obzvlášť mezi mladými, rychle roste; na IG má přes 100 000 sledujících. Nejčastěji bývá nazýván Hipster Opa a dnes je vyhledávaným mužem v různých reklamách. Lze ho vidět také v novém hudebním videu od Neny – Back to the Future.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign