I James Bond má strach

Koronavirus se pro filmový průmysl vyvíjí do existenční krize. I uvedení nového filmu Jamese Bonda „No Time to Die“ do kin bylo znovu odloženo. Producenti Michael G. Wilson a Barbara Broccoli vysvětlili tento krok tím, že mají zájem, aby 25. film James Bonda vidělo co nejširší publikum na celém světě. A to současná situace neumožňuje.

Foto: MGM

Je to již po čtvrté, co byla premiéra „No Time to Die“ posunuta. Nejdříve byl poslední film s Danielem Craigem jako 007 přesunut kvůli změně režiséra z října 2019 na únor 2020. Později bylo datum posunuté o další dva měsíce, protože scénář musel být přepsán. Poté byla kina kvůli koroně zavřená. Nyní jsou místa k sezení povolena pouze ve velmi omezeném počtu, v některých zemích jsou kina ještě pořád mimo provoz. Další premiéra byla stanovena na 2. dubna 2021.

Nejen filmový průmysl, ale i provozovatelé kin bojují o svoji existenci. V Německu, v aktuálním dopise kancléřce, bijí na poplach: „Celý filmový průmysl je paralyzován.” 

Z důvodu přísných hygienických požadavků mohou provozovatelé kin v současné době plánovat pouze s 20procentním využitím sedadel. Výjimku tvoří Berlín, kde kvůli tlaku a opakovaným stížnostem schválil Senát sezení, kdy pouze každé druhé místo musí být volné. Podmínkou je nošení masek a dobrý větrací systém. Tato výjimka je povolena pouze pro kina, neplatí pro další kulturní zařízení.

Režisér Tom Tykwer shrnul nespokojenost se situací v kinech do jedné věty: „Nechápu skutečnost, že v letadle sedí blízko sebe 400 lidí a v kině musí mít několika metrový odstup.” 

Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.