Jak pozitivně nasměrovat budoucnost měst?

To je klíčová mise mezinárodního eventu reSITE 2019 s letošním hlavním tématem REGENERATE. Organizátoři do Prahy opět přiváží vlivné lídry z celého světa. Prestižní akce se odehraje 19.—20. září na dvoře pražského Fora Karlín.

Architekt Thomas Heatherwick — autor nejdiskutovanější stavby světa roku 2019 (Heatherwick Studio), Yosuke Hayano (MAD Architects) nebo starostka Almady Inês de Medeiros se objeví mezi očekávanými řečníky, kteří Prahu pozvednou zpět do středu mezinárodní diskuse o městském designu a udržitelné budoucnosti měst. 50 světoznámých řečníků ze čtyř kontinentů se na 360° pódiu reSITE podělí o inspiraci a osvědčená řešení z nejatraktivnějších světových měst za účasti tisícovky posluchačů z řad inovátorů, architektů, designérů, investorů a developerů, komunálních politiků i lidí z neziskovek.

Thomas-Heatherwick-architekt-resite

heatherwick-Hudson-Yards-studio-resite-architektura

resite-architektura-4

Yosuke-Hayano-architekt-resite

Ravi Naidoo, zakladatel festivalu Design Indaba z Kapského Města, pronese 19. září první hlavní přednášku. Nově letošní akce nabídne účastníkům break-out sessions, intenzivní kulaté stoly a několik společenských eventů a sportovních akcí, které podpoří networking novým způsobem.

Ravi-Naidoo-resite-architekt

Jaké základní otázky se budou řešit na reSITE 2019?

Hlavně tedy jak REGENEROVAT města inkluzivně a udržitelně. Mezinárodní line-up hostů je letos opět v rukou kurátora Grega Lindsayho společně s Martinem Barrym. Do bezprostřední blízkosti a neformální diskuse s hlavními řečníky se může zapojit každý na Live Mic Stage by Shared Cities, po oba dny odpoledne přímo ve dvoře Fora Karlín. V letošním roce bude program obohacen o break-out sessions a budou se řešit témata důležitá pro Prahu a Českou republiku, ve spolupráci s místními společnostmi — rozsáhlé redevelopmenty, družstevní bydlení, brownfieldy nebo udržitelná energie, ve spolupráci s Nano Energies, McKinsey & Company a dalšími společnostmi a organizacemi.

resite-architektura

resite-architektura-5

Jednou z nejočekávanějších diskuzí bude„Generations“ čili města budoucích generací. Té se zúčastní Yosuke Hanayo (MAD Architects), britský „král spolubydlení” Reza Merchant (The Collective), Kate Wagnerová (McMansion Hell) a starosta Christopher Cabaldon, který razí poslední trendy ve městě West Sacramento. Dalšími atraktivními tématy diskuzí bude například „Jak vrátit divočinu do měst“, protože ta se na rozdíl od měst dokáže sama regenerovat. Co se tedy může městský svět naučit od přírody – i když je obvykle vnímán jako její protiklad.

resite-architektura-3

resite-architektura-6

Anni Sinnemäki, místostarostka Helsinek pro městské prostředí, se zaměřila na to, aby do roku 2035 vytvořila z finské metropole uhlíkově neutrální město. Ta bude jednou z přednášejících v rámci bloku „Ženy v popředí“. Mezi dalšími tématy najdete i taková jako „Na křižovatce východu 
a západu“, „Mega-projekty obnovy“ a další.

reSITE se vždy vyznačuje vysokou mírou interakce, propojování lidí a vytváření nových vztahů. Konferenční dny bude možno navíc zahájit na dvou lekcích jógy a snídaňových posezeních, kterými bude každý den začínat. Pro účast na eventech s omezenou kapacitou je vyžadována pozvánka nebo rezervace. 19. září se opět uskuteční legendární párty na renesančním nádvoří Bokovky na Starém Městě.

Více info na: www.resite.org/events/resite-2019-regenerate

Text Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,