Jazzový věk ožívá – nejslavnější taneční sál meziválečného Berlína se znovu otevře

Hotel Duke Ellington, v srdci Západního Berlína na Nürnberger Strasse, se svou ikonickou architekturou a 150 metrů dlouhou unikátní fasádou, byl pojmem daleko za hranice Berlína. Před více než rokem přišlo překvapení – ze dne na den byl hotel uzavřen.

Co se s budovou teď stane? ptali se mnozí. Zdá se, že řešení je nalezeno… a může potěšit nejen Berlíňany, ale i turisty dychtící po nevšedních zážitcích.

Budova hotelu není totiž ničím menším než legendární Femina Palast a nyní má být obnoven do své původní krásy a znovu otevřen. Centrem se opět stane famózní taneční sál Femina. Tam, kde ve zlatých dvacátých letech Paul Godwin se svým orchestrem představil publiku nejnovější jazz a swing, můžete brzy opět tancovat, bavit se, flirtovat a zazpívat si. To vše na ploše více než 1 000 m² a dvou podlažích s výškou stropu přes 10 metrů. 

Pár slov k historii

Na konci 20. let minulého století se Femina Palast stal prvním místem nočního života v Berlíně – synonymem zlatých berlínských let, s Josephine Baker a její sukničkou z banánů. Taneční parket v sále se hydraulicky mohl zvednout, skleněná střecha se dala za příznivého počasí otevřít. U stolů byly telefony a fungoval systém tiché pošty. Abslutní vrchol své doby.

Fasáda nové Femina Palast. Budova sousedí s nejznámějším německým obchodním domem KaDeWe.

Po válce zde vznikl legendární jazzový klub “Die Badewanne”, ústřední místo setkávání jazzové elity – hráli zde Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Duke Ellington, Count Basie, Lionel Hampton, Dizzie Gillespie ad.

V roce 1978 se do Femina Palast stěhuje diskotéka “Dschungel”. Vzniká nejslavnější taneční a společenské místo v Západním Berlíně, ne-li v Německu. Seznam slavných návštěvníků je nekonečný. Téměř každá celebrita tvrdí, že zde nejméně jednou byla. Poctou tomuto místu je také poslední píseň Davida Bowieho “Where are we now”.

Neue Femina Palast  

Posledních 14 let zde sídlil hotel Duke Ellington. A nyní změna – na scénu přichází po sto letech znovu Femina Palast. Budovu totiž koupila společnost Signa Real Estate, se známým rakouským investorem René Benko, do jehož bohatého portfolia patří také  KaDeWe. Femina Palast je totiž sousední budovou tohoto nejznámějšího německého obchodního domu. Podchodem budou obě budovy propojené, ve Femina Palastu vznikne kancelářské zázemí Kadewe.

Bar ve Femina Palst.

Téměř sto let po svém vzniku nabídne tato exkluzivní berlínská destinace 15 000 m² vysoce kvalitních kancelářských prostor, prvotřídní zábavu a vybrané požitky. Welcome in Babylon Berlin!

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher