Katja Krasavice: Provokativní česká raperka dobývá německé hitparády a vydělává miliony

Pokud je nějaký Čech pro Němce stejně známým jako byl Karel Gott, pak je to Katja Krasavice. 23letou rodačku z Teplic na Instagramu sleduje skoro 2 a půl milionu lidí a je tak nejúspěšnější Češkou na sítích. Její singl se drží na vrcholu německé hitparády a za sebou nechala dokonce i slavného Eminema. Její život denně plní německý bulvár.

„Jsem Gucci dívka, mám ráda Gucci svět. Je to fantastické,“ zpívá 23letá výrazně nalíčená blondýna spoře oblečená v růžovém kostýmu, zatímco se prochází v růžovém pokojíčku, řídí barbínovský kabriolet anebo se válí na posteli plné bankovek. Právě tohle je jeden ze singlů, se kterým Katja Krasavice dobývá německé hitparády. Raperka je obrovský německý fenomén, třeba na Youtube mají její videa 894 milionů zhlédnutí.

Její provokativní image je zvláštní: na první pohled povrchní a bulvární postava, která dělá v klipech kopulační pohyby, na druhou stranu úspěšná byznysmenka, která se otevřeně hlásí k feminismu a upozorňuje na problém sexuálního zneužívání. Její outfity jsou na hranici vkusu a jejím poznávacím znamením jsou zvětšené rty, silikonová prsa a výrazný make – up. „Není na mě přirozeného vůbec nic a přesně takhle se mi to líbí,“ říká otevřeně Katja, která se prý často kontroluje v zrcadle a přemýšlí, co by si na sobě nechala ještě upravit. Plastických operací za sebou má už desítky a o všech otevřeně mluví.

V Česku téměř neznámá zpěvačka, vlastním jménem Katrin Vogelová, později Katja Vogel, je pro Němce celebritou a strojem na peníze. V podstatě cokoli, do čeho se vrhne, generuje obrovský zisk, ať už jde o videa na Youtube, singly nebo teď nově i knížka. Její cesta k úspěchu je ale dlážděná depresemi, šikanou a rodinnými tragédiemi. Katrin, která se narodila české matce v Teplicích, které ve své knize popisuje jako „špinavé zapadlé místo a české ghetto“, se už v dětství stěhovala do německého městečka Liebschütz. V její rodině to prý nefungovalo a v médiích se svěřila i s tím, že ji jako dítě zneužíval otec alkoholik, který kvůli tomu skončil ve vězení. Navíc se musela vyrovnat se smrtí sourozenců. Oba její bratři totiž zemřeli: jeden podlehl rakovině a druhý spáchal sebevraždu. 

Katrin už od mala navíc nezapadala mezi vrstevníky. V dětství nosila ráda minisukně a vysoké podpatky a utíkala ve svých představách do světa silikonových krásek. Jejím vzorem byla Pamela Anderson. „Vždy jsem byla jiná než ostatní děti. Už jako dítě jsem se chtěla malovat a nosila jsem výrazné líčení,“ tvrdí Krasavice, kterou už od školky spolužáci šikanovali kvůli její odlišnosti. Dívka se proto uzavírala do sebe a snila o kariéře v šoubyznysu. První úspěchy přišly v 17 letech, kdy si založila Youtube kanál s názvem Krasavice. Tam začala spoře oděná blondýna natáčet life-stylová videa a mluvila ráda o sexu. Její provokativní styl se Němcům zalíbil a už po dvou letech měla víc než milion odběratelů. V 18 si splnila sny o vzhledu silikonové krásky a postupně začala s četnými plastickými operacemi.

Ve stejné době se vrhla i do šoubyznysu, zúčastnila se například německé verze reality show Big Brother, kde skončila šestá. Následně se vydala na pěveckou dráhu, sama se považuje za raperku. Zabodovala už se svým prvním albem Doggy, které se umístilo na 6. místě v žebříčku. Úspěšné u Němců byly i její další singly: například Dicke Lippen (Tlusté rty) nebo Sex tape. Krasavice, která si v klipech často sahá do rozkroku a zpívá o tom, co by chtěla dělat se svými partnery, se netají tím, že je závislá na sexu. Na lásku a vztah mezi mužem a ženou však nevěří. „Nevěřím v monogamii, je to podle mě lež. Nemusím mít vážný vztah, stačí mi v životě sex. A po sexu posílám ráda muže pryč domů,“ říká otevřeně a jedním dechem dodává, že je láskyplný člověk. Lásku prý ale dává přátelům a především práci.

A „láska“ k její práci se vyplácí. Loni získala Krasavice prestižní hudební kontrakt s mezinárodní společností Warner Music, u které vydala album Boss Bitch. Singly, kde vystupuje oblečená jako polonahá Barbie jí vystřelily mezi opravdové hvězdy: právě její v úvodu zmiňované album Gucci Girl se drželo letos v létě na první příčce celoněmecké hitparády a boduje i ve Švýcarsku nebo v Rakousku.

V červnu vydala Krasavice svou první knihu, která zaznamenala fenomenální úspěch a získala si pozornost i seriózních německých médií. Její autobiografie se jmenuje „Die Bitch Bibel“ (doslova „bible štětky“) a Krasavice popisuje samu sebe jako Popelku, která se z chudoby vypracovala v úspěšnou milionářku. Knížka se už týdny drží jako nejprodávanější v kategorii bestseller na německém Amazonu. A dostala se i do prestižního žebříčku časopisu Spiegel, kde skončila na druhém místě mezi bestsellery v kategorii literatury faktu.

Krasavice z Teplic si úspěch otevřeně užívá s provokativností sobě vlastní. Nechává se fotit v obložení značkovými kabelkami, nebo na sebe sype bankovky. Ostatně provokace je součástí její image. Ať už jde o fotky, kde pózuje s lízátky ve tvaru penisu nebo sérii snímků, kde byla oblečená jen do roušek během korony. Tyto fotky například vyvolaly i vlnu negativních reakcí. Z těch si však žena, která se ráda nazývá „šéfkou všech štětek“, nic nedělá. A netají se tím, že úspěch a bohatství jsou pro ni velkým zadostiučiněním za léta šikany a utrpení v dětských kolektivech. „Všechna nenávist, všechny slzy v mé školce a ten odpor, vše to stálo za to,“ napsala Krasavice na svém instagramovém účtu po úspěchu alba Bitch Boss.

Foto: Facebook / Katja Krasavice.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,