Každý nemusí být Picasso

Řada lidí ráda maluje, chvíle se štětcem v ruce vedou k relaxaci, kreativitě, ale i poznání lidí podobných zájmů. Nemusí být každý Picasso, přesto může být jeho dílo vystavené. Duchovní otec internetové galerie umění E-MOC-E Milan Deutsch podporuje v neziskové činnosti umělce v jejich tvorbě, prezentuje jejich dílo a spojuje osobnosti české kultury se začínajícímu i zkušenými autory. E-MOC-E vstupují již do 14. ročníku a opět prezentují díla v kategoriích fotografie, malba, hudba a poezie.

Veřejnost si může prohlédnout umělecká díla a zároveň interaktivně bodovat jednotlivé příspěvky. Návštěvníci virtuální galerie se tak sami stanou porotci projektu a vyberou nejoblíbenější autory. Vybrané příspěvky si lidé budou moci také zakoupit. A bude z čeho vybírat! Do letošního ročníku poslalo práce rekordních 55 umělců.

„Projekt E-MOC-E jsem založil s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, že se umělci setkávají, navazují kontakty a vzájemně se mohou inspirovat,” uvedl zakladatel projektu Milan Matyáš Deutsch, který má sám za sebou řadu úspěšných výstav fotografií a obrazů po celé České republice, vydal tři hudební CD a je autorem dvou divadelních her.

Projekt E-MOC-E, zakladatelé

U zrodu projektu stály s Milanem Deutschem také kmotry – Kateřina Pospíšilová a herečka Chantal Pouillain.

Formou účasti v odborné porotě se zapojila řada osobností české kulturní scény, např. Ester Kočičková, Lukáš Hejlík, Tereza Pokorná Herz, Václav Tobrman, Marta Marinová, Štěpánka Duchková, Elena Sonenshine, Jan Kunovský, Vlasta Rydlová, Erika Merjavá, Šárka Hejnová, Danuše Siering, Monika Pavlíčková, Kateřina Pospíšilová, Vojtěch Morava, Milan Junek a několikanásobná vítězka projektu v kategorii malba, divadelní scénografka Eliška Peroutková. Profily vybraných porotců naleznete zde. Porota každý rok vybírá ty nejlepší vystavené autory, kteří dostanou možnost prezentovat se v kamenných galeriích, na koncertech a večerech poezie. Třeba příště budete v Emocích i Vy!

Obraz Ireny Procházkové

Irena Procházková, vítězka 2019, Kompozice Boxeři, 2020.

Více informací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Do Brna za současným designem a svítícím mrakem

Co všechno je možné udělat pro design? Na to hledá odpověď Moravská galerie v Brně, která po téměř tříleté rekonstrukci znovuotevřela budovu Uměleckoprůmyslového muzea. Nové prostory provází i nový koncept, který napoví, co přesně v expozicích najdete – Art Design Fashion, tedy jména jako je Maxim Velčovský, Liběna Rochová, Jíří Pelcl a mnoho dalších významných současných designérů.
Přečtěte si

Česko se na rozdíl od bývalé NDR nevylidňuje. Má však podobné problémy jako SRN

Zwickau znal před pár desítkami let každý, kdo uměl najít tehdejší Německou demokratickou republiku na mapě. Tehdy víc než stodvacetitisícové město bylo totiž proslavené jako jedno ze dvou center východoněmeckého automobilového průmyslu. Město, kde se vyráběly slavné trabanty, lidová bakelitová vozítka, která měla sice mnoho odpůrců, ale jež jsou dodnes symbolem své doby.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign