Každý nemusí být Picasso

Řada lidí ráda maluje, chvíle se štětcem v ruce vedou k relaxaci, kreativitě, ale i poznání lidí podobných zájmů. Nemusí být každý Picasso, přesto může být jeho dílo vystavené. Duchovní otec internetové galerie umění E-MOC-E Milan Deutsch podporuje v neziskové činnosti umělce v jejich tvorbě, prezentuje jejich dílo a spojuje osobnosti české kultury se začínajícímu i zkušenými autory. E-MOC-E vstupují již do 14. ročníku a opět prezentují díla v kategoriích fotografie, malba, hudba a poezie.

Veřejnost si může prohlédnout umělecká díla a zároveň interaktivně bodovat jednotlivé příspěvky. Návštěvníci virtuální galerie se tak sami stanou porotci projektu a vyberou nejoblíbenější autory. Vybrané příspěvky si lidé budou moci také zakoupit. A bude z čeho vybírat! Do letošního ročníku poslalo práce rekordních 55 umělců.

„Projekt E-MOC-E jsem založil s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, že se umělci setkávají, navazují kontakty a vzájemně se mohou inspirovat,” uvedl zakladatel projektu Milan Matyáš Deutsch, který má sám za sebou řadu úspěšných výstav fotografií a obrazů po celé České republice, vydal tři hudební CD a je autorem dvou divadelních her.

Projekt E-MOC-E, zakladatelé

U zrodu projektu stály s Milanem Deutschem také kmotry – Kateřina Pospíšilová a herečka Chantal Pouillain.

Formou účasti v odborné porotě se zapojila řada osobností české kulturní scény, např. Ester Kočičková, Lukáš Hejlík, Tereza Pokorná Herz, Václav Tobrman, Marta Marinová, Štěpánka Duchková, Elena Sonenshine, Jan Kunovský, Vlasta Rydlová, Erika Merjavá, Šárka Hejnová, Danuše Siering, Monika Pavlíčková, Kateřina Pospíšilová, Vojtěch Morava, Milan Junek a několikanásobná vítězka projektu v kategorii malba, divadelní scénografka Eliška Peroutková. Profily vybraných porotců naleznete zde. Porota každý rok vybírá ty nejlepší vystavené autory, kteří dostanou možnost prezentovat se v kamenných galeriích, na koncertech a večerech poezie. Třeba příště budete v Emocích i Vy!

Obraz Ireny Procházkové

Irena Procházková, vítězka 2019, Kompozice Boxeři, 2020.

Více informací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Německo pro vůbec první ročník festivalu Open House vybralo město Essen. Praha své budovy v létě otevře už posedmé

Do jaké míry ovlivňuje urbanistický návrh města naše životy? A jak vlastně architektuře správně porozumět? S těmito otázkami pracuje už od roku 1992 festival Open House Worldwide, který návštěvníkům otevírá dveře do prostor, kam by se běžně jen těžko dostávali. K festivalu se připojilo už více než čtyřicet měst z různých zemí světa včetně Prahy, která své budovy letos zpřístupní posedmé. Je trochu s podivem, že v seznamu měst dlouho chyběl jakýkoliv zástupce Německa. To se ale v září změní, Open House se totiž poprvé uskuteční také v Essenu.
Přečtěte si

V Praze odstartovalo německé Sommerkino. Potrvá až do září

Chcete v létě zažít opravdovou atmosféru berlínského Sommerkina? DAS FILMFEST letos opět organizuje projekce německých, rakouských a švýcarských snímků, které se k letnímu večeru ve městě skvěle hodí. V programu najdete třeba coming-of-age drama z Kreuzbergu, výlet do Alp, který se nevyvíjí úplně podle představ, a samozřejmě Lolu běžící o život.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign