Mají digitální fashion shows budoucnost?

Módní scéna je kreativní. Nejen v módě samotné, ale i v prezentaci. Když už nemůžou hosté přijít na módní přehlídku, přijde móda k nim domů. Marc Cain se ujal tohoto nápadu a poprvé představil svoji letní kolekci 2021 formou digitální show “The Sky is the Limit” na internetu.

Po hororových zprávách o stagnaci módního průmyslu v posledních měsících a po propuštění 90 zaměstnanců ukázal Marc Cain v charismatickém SOHO House Berlín před ani ne 20 vybranými VIPs, že móda se dá prezentovat i jiným způsobem než náročnými módními přehlídkami. Nový začátek má přinést nádech omlazující a letní nálady, ale také v sobě nese trochu experimentálního ducha. Dříve předváděl Marc Cain své skvělé show na neobvyklých místech v Berlíně, ve Velodromu, u Braniborské brány, dokonce i v prostředí metra. Dnes je módní výrobce jednou z prvních německých společností, která svou novou kolekci uvedla jako film na internetu.

Katja Foos, nová kreativní ředitelka Marc Cain, nastoupila na své místo v lednu, poté, co u Dorothee Schumacher vedla 12 let oddělení s pleteninou. Její nový vzestup byl ale rychle zastaven koronou. Na otázku, zda ji nemrzí, že nemohla uskutečnit svoji první módní přehlídku, odpověděla: „Vzhledem k pandemii není dnes možné a ani není ten správný čas udělat módní přehlídku. V tomto ohledu je film novým začátkem a příležitostí prolomit nové cesty. Dnes, více než kdy jindy, bychom se měli soustředit na to, kdo jsme a za čím si stojíme.”

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher