Mají digitální fashion shows budoucnost?

Módní scéna je kreativní. Nejen v módě samotné, ale i v prezentaci. Když už nemůžou hosté přijít na módní přehlídku, přijde móda k nim domů. Marc Cain se ujal tohoto nápadu a poprvé představil svoji letní kolekci 2021 formou digitální show “The Sky is the Limit” na internetu.

Po hororových zprávách o stagnaci módního průmyslu v posledních měsících a po propuštění 90 zaměstnanců ukázal Marc Cain v charismatickém SOHO House Berlín před ani ne 20 vybranými VIPs, že móda se dá prezentovat i jiným způsobem než náročnými módními přehlídkami. Nový začátek má přinést nádech omlazující a letní nálady, ale také v sobě nese trochu experimentálního ducha. Dříve předváděl Marc Cain své skvělé show na neobvyklých místech v Berlíně, ve Velodromu, u Braniborské brány, dokonce i v prostředí metra. Dnes je módní výrobce jednou z prvních německých společností, která svou novou kolekci uvedla jako film na internetu.

Katja Foos, nová kreativní ředitelka Marc Cain, nastoupila na své místo v lednu, poté, co u Dorothee Schumacher vedla 12 let oddělení s pleteninou. Její nový vzestup byl ale rychle zastaven koronou. Na otázku, zda ji nemrzí, že nemohla uskutečnit svoji první módní přehlídku, odpověděla: „Vzhledem k pandemii není dnes možné a ani není ten správný čas udělat módní přehlídku. V tomto ohledu je film novým začátkem a příležitostí prolomit nové cesty. Dnes, více než kdy jindy, bychom se měli soustředit na to, kdo jsme a za čím si stojíme.”

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,