Míla Fürstová, významná česká umělkyně, včera pokřtila knihu o svém životě

Míla Fürstová, významná česká umělkyně žijící ve Velké Británii, včera v galerii Miro pokřtila knihu o svém životě a díle „Všechny mé řeky“.Míla Fürstová, významná česká umělkyně žijící ve Velké Británii, včera v galerii Miro pokřtila knihu o svém životě a díle „Všechny mé řeky“.

K jejím nejznámějším dílům patří vytvořením přebalu alba Ghost Stories pro britskou hudební skupiny Coldplay. Její díla mají ve svých sbírkách nejen přední světové galerie, ale také například britská královna Alžběta II. Krtikové ji řadí k nejvýznamnějším umělcům současnosti. Česká veřejnost zná její dílo v podobě monumentální kompozice křídel pro firmu Mattoni nebo na přebalu desky Miro Žbirky. Míla Fürstová splétá pavučiny snů a reality, její díla jsou intimním portrétem lidské duše z pohledu ženy a výrazné umělecké osobnosti. Film o jejím životě „Křídla pro Coldplay“ bude mít v únoru premiéru v Rudolfinu.

Její obrázek byl na naší titulce jaro 2017.

mila-furstova-kniha-3

mila-furstova-kniha-2

miro-zbirka-album

cold-play-mila-furstova

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Politicky nekorektní Louskáček. Berlínský státní balet stáhl adventní hit z programu

K adventu neodmyslitelně patří baletní představení Louskáček – Vánoční příběh, které bývá beznadějně vyprodané měsíce dopředu. Pohádku o oživlé hračce a zlém Myším králi ovšem na programu Berlínského Státního baletu letos nenajdete. Opulentní nastudování z roku 2013 v choreografii Vasilije Medveděva a Yuriho Burlaky za 1,5 milionu eur zůstane v depozitáři. Je prý totiž politicky nekorektní.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign