Prof. Drosten – tvář koronavirové krize v Německu

V německé televizi proběhl včera večer jeden z nejsledovanějších talk programů. Prvotřídní žurnalistka Mybrit Illner pozvala schopné hosty, kteří mají co říci a můžou odborně diskutovat na téma korona krize. Jedním z hostů byl i virolog prof. Christian Drosten, ředitel Virologického ústavu Charity Berlin (již jsme informovali), který v současné době patří k nejznámějším tvářím koronové krize v Německu. Naslouchají mu politici, čtenáři i televizní diváci. Mluví jasně, nezkrášluje, ale zároveň dodává naději.

Foto: Philipp Jester.

Prof. Drosten doufá, že Německo nebude čelit podmínkám, jako Itálie, kde na virus zemřelo více než 3 400 lidí a systém zdravotnictví je přetížen. Mj. Drosten řekl: „V Německu jsme pochopili naléhavost tématu, např. v Itálií již v době, kdy se korona rozbíhala, k takovýmto talk programům vůbec nedocházelo.“ Popisuje také mnoho časově náročného úsilí o nalezení léků a vakcín proti koronaviru. “Existují modelové výpočty, které předpokládají, že boj bude trvat dva roky.”

Dr. Eckart von Hirschhausen, lékař a komik říká: “V následujících týdnech na koronu zemřou lidé v Německu. Ale neumřou kvůli nedostatku toaletního papíru, nýbrž kvůli nedostatku zdravého rozumu, nedostatku respirátorů a nedostatku vyškolených lidí.”

Husí kůži jsem měla, když profesor Drosten nakonec dodal: “Veřejný život bude pravděpodobně stát déle, než bychom chtěli.”

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,