Prof. Drosten – tvář koronavirové krize v Německu

V německé televizi proběhl včera večer jeden z nejsledovanějších talk programů. Prvotřídní žurnalistka Mybrit Illner pozvala schopné hosty, kteří mají co říci a můžou odborně diskutovat na téma korona krize. Jedním z hostů byl i virolog prof. Christian Drosten, ředitel Virologického ústavu Charity Berlin (již jsme informovali), který v současné době patří k nejznámějším tvářím koronové krize v Německu. Naslouchají mu politici, čtenáři i televizní diváci. Mluví jasně, nezkrášluje, ale zároveň dodává naději.

Foto: Philipp Jester.

Prof. Drosten doufá, že Německo nebude čelit podmínkám, jako Itálie, kde na virus zemřelo více než 3 400 lidí a systém zdravotnictví je přetížen. Mj. Drosten řekl: „V Německu jsme pochopili naléhavost tématu, např. v Itálií již v době, kdy se korona rozbíhala, k takovýmto talk programům vůbec nedocházelo.“ Popisuje také mnoho časově náročného úsilí o nalezení léků a vakcín proti koronaviru. “Existují modelové výpočty, které předpokládají, že boj bude trvat dva roky.”

Dr. Eckart von Hirschhausen, lékař a komik říká: “V následujících týdnech na koronu zemřou lidé v Německu. Ale neumřou kvůli nedostatku toaletního papíru, nýbrž kvůli nedostatku zdravého rozumu, nedostatku respirátorů a nedostatku vyškolených lidí.”

Husí kůži jsem měla, když profesor Drosten nakonec dodal: “Veřejný život bude pravděpodobně stát déle, než bychom chtěli.”

Mohlo by vás zajímat

Archiv Martina Janeckého
Přečtěte si

Martin Janecký: Foukat sklo tři dny je věčnost

Tvoří plastiky, které odporují všedním představám o práci se sklem, a svou techniku zdokonalil tak, že se mu vyrovná jen málokdo. I přes to z Martina Janeckého cítíte respekt k řemeslu i samotnému materiálu, který se podle svých slov snaží zkrotit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign