Prof. Drosten – tvář koronavirové krize v Německu

V německé televizi proběhl včera večer jeden z nejsledovanějších talk programů. Prvotřídní žurnalistka Mybrit Illner pozvala schopné hosty, kteří mají co říci a můžou odborně diskutovat na téma korona krize. Jedním z hostů byl i virolog prof. Christian Drosten, ředitel Virologického ústavu Charity Berlin (již jsme informovali), který v současné době patří k nejznámějším tvářím koronové krize v Německu. Naslouchají mu politici, čtenáři i televizní diváci. Mluví jasně, nezkrášluje, ale zároveň dodává naději.

Foto: Philipp Jester.

Prof. Drosten doufá, že Německo nebude čelit podmínkám, jako Itálie, kde na virus zemřelo více než 3 400 lidí a systém zdravotnictví je přetížen. Mj. Drosten řekl: „V Německu jsme pochopili naléhavost tématu, např. v Itálií již v době, kdy se korona rozbíhala, k takovýmto talk programům vůbec nedocházelo.“ Popisuje také mnoho časově náročného úsilí o nalezení léků a vakcín proti koronaviru. “Existují modelové výpočty, které předpokládají, že boj bude trvat dva roky.”

Dr. Eckart von Hirschhausen, lékař a komik říká: “V následujících týdnech na koronu zemřou lidé v Německu. Ale neumřou kvůli nedostatku toaletního papíru, nýbrž kvůli nedostatku zdravého rozumu, nedostatku respirátorů a nedostatku vyškolených lidí.”

Husí kůži jsem měla, když profesor Drosten nakonec dodal: “Veřejný život bude pravděpodobně stát déle, než bychom chtěli.”

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher