Prosklený pes připomínající vesmírnou loď, kam můžete přijít na víno a obslouží vás robotická ruka

Bláznivé? Rozhodně ne z uměleckého úhlu pohledu, kde kreativita nezná mezí, ale i z toho technologického, kde inovace rostou jako houby po dešti. Vyzkoušejte projekt Cyberdog!Bláznivé? Rozhodně ne z uměleckého úhlu pohledu, kde kreativita nezná mezí, ale i z toho technologického, kde inovace rostou jako houby po dešti. Vyzkoušejte projekt Cyberdog!

Zajít si do vinárny, kde vás informují o nejnovějších počinech z oblasti vědy a techniky, se vám pravděpodobně nikde jinde, než na pražských Nových Butovicích, nepodaří. Dvoupatrový Cyberdog svým tvarem připomíná hlavu a tělo psa a materiálem vesmírnou loď z budoucnosti. Spodní část objektu je delší. S horní částí je spojena vnitřním točitým schodištěm. Vnější fasádu tvoří nerezové plechy, jež jsou osazeny na ocelovém roštu. Prosklená fasáda v druhém patře konceptu je pokryta speciální fólií, díky které můžete promítané informace nasávat z venkovních i vnitřních prostor.

cyberdog-jiri-sebek-architektura-bar-4.

A jak si tedy objednat drink? Prostřednictvím aplikace v mobilu nebo na zapůjčených tabletech. Nejen pití, ale i teplé pokrmy, které vám přijedou na speciální vozíkové dráze, jež objednávky rozváží. Platit můžete jak elektronicky, tak i pěkně po starém – hotově. Víno pochází z vinic Vinařství Veselí nad Moravou a k jídlu si můžete vybírat například mezi wrapem, zeleninovými saláty, batátovými hranolky či sladkými dobrotami jako jsou čokoládový dort nebo pečená rolka s jahodami a ledovým cukrem. Kapacita je čtyřicet míst a Cyberdog má svá vrátka otevřená každý den vždy od 17 do 23 hodin.

cyberdog-jiri-sebek-architektura-bar-2

cyberdog-jiri-sebek-architektura-bar-8

cyberdog-jiri-sebek-architektura-bar-7

cyberdog-jiri-sebek-architektura-bar-6

Toto technologicko-informační centrum je součástí futuristické budovy z dílny studia Black N’Arch, konkrétně z návrhu Davida Černého a Tomáše Císaře. Projekt má obohacovat Prahu o nové architektonické dílo a také širokou veřejnost o technologickém pokroku 21. století.

cyberdog-jiri-sebek-architektura-bar

„Původně jsme se nechali inspirovat roboty, kteří míchají drinky na zaoceánských lodích, ale i těmi, co mixují koktejly i v Las Vegas,“ uvádí David Černý, jeden ze spoluautorů projektu a současně i šéfů studia Black N´ Arch.

cyberdog-jiri-sebek-architektura-bar-5

Stavbu realizovala společnost Trigema Building a celkové náklady přesáhly dvacet milionů korun. V rámci objektu se nachází také galerie Czech Photo Centre – multižánrový umělecký prostor zaměřený na současnou fotografii. Těsně vedle Cyberdog se tyčí plastika Davida Černého – Trifot. Kráčející skulptura z nerezu, která dosahuje úctyhodných dvanácti metrů, tvoří ji soubor fotoaparátů a představuje vývoj oboru fotografie za poslední desítky let. Tak nezbývá, než si futuristický koncept budoucnosti otestovat na vlastní kůži!

www.cyber-dog.cz

Text Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,