#restartpodnikani Fitness trenér Jan Kareš

Jan Kareš je osobní trenér v klubu LivingWell v hotelu Hilton a spolumajitel fitness centra Jan Kareš Fitness, které má sídlo v ulici Na Poříčí. I pro něj je současná doba velkou výzvou. Jan je však životní optimista a tvrdí, že každý problém má své řešení. Jeho příběh je toho důkazem.

Celý svůj život jsem někoho vedl, či trénoval. Měl jsem problémy s řečí – koktal jsem, ale díky cvičení jsem se z toho dostal a od té doby rád pomáhám lidem. Jsem narozen ve znamení vah a prý to k tomu i sedí.

Fitness centra zavřela a já jsem navíc přišel i o to, být u porodu svého syna. To vše kvůli COVID-19. Máme celkem 4 děti, bydlíme v Praze a já se najednou ocitl zcela bez příjmu. Někteří klienti mi na začátku posílali peníze, za což jim moc děkuji. Ale musel jsem začít usilovně přemýšlet, co budu dělat. On-line trénování mi nejde, necítím se v tom. Má praxe není jen o trénování, počítání a ukazování, co dělat, ale hlavně o komunikaci, zajímání se o život klienta a vše s tím spojené a tam je potřeba oční kontakt. Venkovní workout a plná hřiště také nešla a pak i ta musela zavřít.

Sestavil jsem pár tréninků lidem, co mi napsali na sociální sítě, obvolal klienty, poradil jim, jak by šlo cvičit. Co mám ale dělat dál? Vymyslel jsem loni takové chyty (někdo říká úchyty), na kterých se dají cvičit přítahy a kliky. Je to něco jako hrazda nad dveře, ale vypadá to lépe a když se položí na zem, dá se na tom klikovat. Tak jsem je začal nabízet klientům.

K jednomu klientovi jezdím domů a už jsem i přemýšlel, že se vrátím k výškovým pracím, které jsem dělával. Ale kamarád mi navrhnul terasu, prý je volná, ať si tam postavím hrazdy a začnu cvičit tam. Plácli jsme si, poloha je super – 11. patro Domu odborových svazů, opravdu nádhera.

Pak ale vláda vyhlásila, že fitness centra otevře, ale bez sprch a šaten. To je podle mě nesmysl. Já ale stejně trénuji v hotelu a ten se otevře asi jako poslední. Tak doufám, že alespoň díky této terase budu moct dělat to, co umím nejlépe. A má to i výhody, může se mnou cvičit i někdo, kdo nemá členství v clubu LivingWell.

Vždy je třeba končit pozitivně a věřit v lepší zítřky, protože vše je jen situace a vše má nějaké řešení.

Jana můžete kontaktovat na FB nebo IG.

Webovou stránku jeho fitness centra najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Business

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,