#restartpodnikani Fitness trenér Jan Kareš

Jan Kareš je osobní trenér v klubu LivingWell v hotelu Hilton a spolumajitel fitness centra Jan Kareš Fitness, které má sídlo v ulici Na Poříčí. I pro něj je současná doba velkou výzvou. Jan je však životní optimista a tvrdí, že každý problém má své řešení. Jeho příběh je toho důkazem.

Celý svůj život jsem někoho vedl, či trénoval. Měl jsem problémy s řečí – koktal jsem, ale díky cvičení jsem se z toho dostal a od té doby rád pomáhám lidem. Jsem narozen ve znamení vah a prý to k tomu i sedí.

Fitness centra zavřela a já jsem navíc přišel i o to, být u porodu svého syna. To vše kvůli COVID-19. Máme celkem 4 děti, bydlíme v Praze a já se najednou ocitl zcela bez příjmu. Někteří klienti mi na začátku posílali peníze, za což jim moc děkuji. Ale musel jsem začít usilovně přemýšlet, co budu dělat. On-line trénování mi nejde, necítím se v tom. Má praxe není jen o trénování, počítání a ukazování, co dělat, ale hlavně o komunikaci, zajímání se o život klienta a vše s tím spojené a tam je potřeba oční kontakt. Venkovní workout a plná hřiště také nešla a pak i ta musela zavřít.

Sestavil jsem pár tréninků lidem, co mi napsali na sociální sítě, obvolal klienty, poradil jim, jak by šlo cvičit. Co mám ale dělat dál? Vymyslel jsem loni takové chyty (někdo říká úchyty), na kterých se dají cvičit přítahy a kliky. Je to něco jako hrazda nad dveře, ale vypadá to lépe a když se položí na zem, dá se na tom klikovat. Tak jsem je začal nabízet klientům.

K jednomu klientovi jezdím domů a už jsem i přemýšlel, že se vrátím k výškovým pracím, které jsem dělával. Ale kamarád mi navrhnul terasu, prý je volná, ať si tam postavím hrazdy a začnu cvičit tam. Plácli jsme si, poloha je super – 11. patro Domu odborových svazů, opravdu nádhera.

Pak ale vláda vyhlásila, že fitness centra otevře, ale bez sprch a šaten. To je podle mě nesmysl. Já ale stejně trénuji v hotelu a ten se otevře asi jako poslední. Tak doufám, že alespoň díky této terase budu moct dělat to, co umím nejlépe. A má to i výhody, může se mnou cvičit i někdo, kdo nemá členství v clubu LivingWell.

Vždy je třeba končit pozitivně a věřit v lepší zítřky, protože vše je jen situace a vše má nějaké řešení.

Jana můžete kontaktovat na FB nebo IG.

Webovou stránku jeho fitness centra najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

O vlaku, kde se mladí Češi a Němci potkají s drogami – úplně jinak, než byste čekali 

Fascinující ponor do světa mladých lidí nabízí český projekt REVOLUTION TRAIN – vlak, v němž jsou reálně simulovány situace spojené se závislostmi a užíváním drog. Autentickou a poučnou jízdu už v něm zažilo více než 250 000 návštěvníků v Česku a Německu, říká Jan Lamser bývalý bankéř, expert na blockchainy, teorii her, vystudovaný teolog, který který tento unikátní interaktivní projekt podporuje.
Archiv Style Jet
Přečtěte si

Style Jet: Spread your wings

Přijdete na letiště a za pár minut začne vaše letadlo pojíždět ke vzletové dráze. Čas jsou peníze. Je to jediný důvod, proč pronájem privátních letadel zažívá nevídaný boom?

Nejčtenější v kategorii Business