#restartpodnikani Fitness trenér Jan Kareš

Jan Kareš je osobní trenér v klubu LivingWell v hotelu Hilton a spolumajitel fitness centra Jan Kareš Fitness, které má sídlo v ulici Na Poříčí. I pro něj je současná doba velkou výzvou. Jan je však životní optimista a tvrdí, že každý problém má své řešení. Jeho příběh je toho důkazem.

Celý svůj život jsem někoho vedl, či trénoval. Měl jsem problémy s řečí – koktal jsem, ale díky cvičení jsem se z toho dostal a od té doby rád pomáhám lidem. Jsem narozen ve znamení vah a prý to k tomu i sedí.

Fitness centra zavřela a já jsem navíc přišel i o to, být u porodu svého syna. To vše kvůli COVID-19. Máme celkem 4 děti, bydlíme v Praze a já se najednou ocitl zcela bez příjmu. Někteří klienti mi na začátku posílali peníze, za což jim moc děkuji. Ale musel jsem začít usilovně přemýšlet, co budu dělat. On-line trénování mi nejde, necítím se v tom. Má praxe není jen o trénování, počítání a ukazování, co dělat, ale hlavně o komunikaci, zajímání se o život klienta a vše s tím spojené a tam je potřeba oční kontakt. Venkovní workout a plná hřiště také nešla a pak i ta musela zavřít.

Sestavil jsem pár tréninků lidem, co mi napsali na sociální sítě, obvolal klienty, poradil jim, jak by šlo cvičit. Co mám ale dělat dál? Vymyslel jsem loni takové chyty (někdo říká úchyty), na kterých se dají cvičit přítahy a kliky. Je to něco jako hrazda nad dveře, ale vypadá to lépe a když se položí na zem, dá se na tom klikovat. Tak jsem je začal nabízet klientům.

K jednomu klientovi jezdím domů a už jsem i přemýšlel, že se vrátím k výškovým pracím, které jsem dělával. Ale kamarád mi navrhnul terasu, prý je volná, ať si tam postavím hrazdy a začnu cvičit tam. Plácli jsme si, poloha je super – 11. patro Domu odborových svazů, opravdu nádhera.

Pak ale vláda vyhlásila, že fitness centra otevře, ale bez sprch a šaten. To je podle mě nesmysl. Já ale stejně trénuji v hotelu a ten se otevře asi jako poslední. Tak doufám, že alespoň díky této terase budu moct dělat to, co umím nejlépe. A má to i výhody, může se mnou cvičit i někdo, kdo nemá členství v clubu LivingWell.

Vždy je třeba končit pozitivně a věřit v lepší zítřky, protože vše je jen situace a vše má nějaké řešení.

Jana můžete kontaktovat na FB nebo IG.

Webovou stránku jeho fitness centra najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Business

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher