Přečtěte si

#restartpodnikani / PODPORY V ČESKU – HubHub

HubHub je síť coworkingových center, za nimiž stojí mezinárodní poskytovatel pracovních prostor HB Reavis. Nabízí prémiové prostory určené jak freelancerům a startupům, tak rovněž větším týmům i specializovaným projektům. Zároveň vytváří ideální prostředí pro zhodnocování lidského potenciálu, a vytváří tak unikátní komunitu lidí.
Přečtěte si

Praha se probouzí z kulinárního kómatu

Svět se nezastavil, jede se dál, natož na poli gastronomickém. Ale k tomu, aby se kulinární kolovrátek pořádně roztočil, je potřeba v sobě znovu aktivovat hon za chuťovými p(r)ožitky. Praha se totiž začíná probouzet z kulinárního komatu, tak jí to urychleme! Co nás právě čeká?
Přečtěte si

Cestovní ruch nespí, nový hotel Essence je toho důkazem

Mohlo by se zdát, že pražský hotelový průmysl stagnuje, ale opak je pravdou! I v této době se otevírají hotely. Jedním z takových je butikový Best Western Premier Hotel Essence – malý, útulný, s originálním designem a ve stylu českého art deca. „Snažím se udržovat mezi zaměstnanci dobrou náladu a optimismus, protože právě na personálu záleží, zda se hotel stane úspěšným či nikoliv,“ říká Lenka Valachová, celoživotní optimistka a ředitelka hotelu.
Přečtěte si

Arch+Art Connection – Zahrada snů uprostřed Prahy

Zahrada snů, to je nový developerský projekt na Praze 8. Jak už je z názvu patrné, zásadní prvek tvoří zahrady, jejichž kompozici developerská společnost Masák & Partner Group vložila do rukou zkušenému Ateliéru Krejčiříkovi. Výsledkem je harmonický projekt ve stylu francouzského venkova. O propojení domů a zahrad jsme mluvili s Jakubem Masákem – architektem a zakladatelem společnosti Masák & Partner Group a s Kamilou Krejčiříkovou z Ateliéru Krejčiříkovi.
Přečtěte si

#restartpodnikani Hotel Adria se probouzí k životu

„Ať děláš cokoliv, mysli na to, abys z toho měl prospěch nejen ty a tví blízcí, ale i zaměstnanci, hosté a lidé v okolí hotelu,“ tvrdil prvorepublikový zakladatel hotelu Adria – František Tichý. „Této filozofie se hotel vždy držel a osvědčila se mu i v těžkých chvílích,“ říká Karel Doubek, ředitel hotelu Adria. Nebo právě v nich.
Přečtěte si

Podpora cestovního ruchu – V Praze jako doma

Hlavní město spustilo internetový portál #vprazejakodoma, který prezentuje program podpory cestovního ruchu. Hlavní město od něj očekává zmírnění fatálních ekonomických následků koronavirových opatření pro turismus v metropoli. V Praze totiž činí škody v oblasti cestovního ruchu až 80 % z celkového objemu 100 mld. Jedná se tak celkem o třetinu celkových příjmů z cestovního ruchu v celé České republice.
Přečtěte si

#restartpodnikani HARMON research: Prožili jsme digitální evakuaci

Malá česká butiková firma Harmon research – zaměřená na průzkum trhu a marketingové poradenství – má za sebou v důsledku krize kompletní transformaci a před sebou nové výzvy. Její majitelka Lenka Harmon fandí českým značkám a tvrdí, že nyní budou hrát hlavní roli lokálnost a správné nastavení produktů.
Mobilní aplikace TRIFFT
Přečtěte si

#restartpodnikani / PARTNEŘI Jakub Minks, zakladatel platformy TRIFFT: Budujeme nesmrtelné vztahy

Jakub Minks vlastní doktorát z molekulární genetiky z kanadského Vancouveru, ale také společnost TRIFFT, která se zabývá chováním zákazníků v gastru a v retailu, konkrétně tím, jak budovat dlouhodobé vztahy a měnit jejich nákupní zvyky, které se ale vlivem koronakrize zásadně změnily. Nyní bude – dle slov Minkse – klíčové vytvářet se zákazníky „nesmrtelné vztahy“.
Absolventi MBA studia
Přečtěte si

#restartpodnikani Online studium je budoucnost

„Jsme instituce, která se na svět vzdělávání dívá moderně a bez předsudků k využívání online technologií, se silným proklientským přístupem,“ říká Štěpán Mika, ředitel a majitel institutu CEMI. I díky tomu zvládli nedávnou krizi, která jen potvrdila, že online vzdělávání je zkrátka neodmyslitelnou součástí budoucnosti.