U Antje Pugnat v ateliéru

Berlín a móda. Dvě slova, která k sobě neoddělitelně patří. Ale kde najít tu pravou, skutečně BERLÍNSKOU módu? To už je težší.Berlín a móda. Dvě slova, která k sobě neoddělitelně patří. Ale kde najít tu pravou, skutečně BERLÍNSKOU módu? To už je težší.

Concept stores nabízejí jen velké značky a pronajmout si sám obchod si mnoho designérů netroufá. A tak raději prodávají do Ameriky, Číny nebo Japonska, kde dostávají za své zboží  někdy i trojnásobně vyšší ceny než v ateliéru. Ano, v ateliéru. To je pro ně často jediná možnost, jak se dostat ke klientům v jejich městě, když nepočítáme online. A tak v Kreuzbergských či Friedrichshainských uličkách najdete někdy značky, o kterých se normálnímu, tématu neznajícímu turistovi, nemůže ani zdát.

antje-pugnat-moda-berlin-7

antje-pugnat-moda-berlin-2

antje-pugnat-moda-berlin-3

Jednou z takovýchto hvězd je již 21 let Antje Pugnat. Její mistrovská pletenina vytváří dokonalé tvary a sofistikované outfity, které odráží neuvěřitelně bohatou historii spojenou s pletením. Ve svém ateliéru navrhuje umělecké, ručně pletené oděvy a unikáty z jemné pleteniny, které kombinuje s jedinečnými technikami.

antje-pugnat-moda-berlin-4

antje-pugnat-moda-berlin-5

antje-pugnat-moda-berlin-6

antje-pugnat-moda-berlin-9

antje-pugnat-moda-berlin-8

Doposud připravila 15 kolekcí a její vybraný vkus a nadšení pro krásu ocení každý estét. A jak charakterizuje Antje sama sebe? „Jsem pletařka, matka, přítelkyně, manželka, žena, podnikatelka.“ Já dodávám, že to vše koná s grácií a šarmem. Její ateliér můžete navštívit 28. 9., 26. 10. a 7. 12. v Potsdamerstr. 70, na 3. poschodí.

antje-pugnat-moda-berlin-10

antje-pugnat-moda-berlin-11

www.pugnat.com

Text Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii ArtDesign