Ukážeme vám berlínské návrháře, kteří vás ohromí

V Berlíně je spousta skvělých a kreativních návrhářů, jejichž nápady dělají svět módy zajímavějším. Přinášíme vám tipy na designéry, v jejichž jedinečných návrzích vás zaručeně nikdo nepřehlédne.

Foto: Lisa Lankes, Facebook / IndiAnna.

1. NAKT

Clubwaer značka NAKT je pro odvážné. Elegantní a nápadité oblečení definuje zakladatel Moritz Danner jako “tvrdé střihy, ujeté minimalistické vzory, elegantní řetězy a výrazné železné přezky“. Jejich oblečení najdete v obchodech po celé Evropě, v jejich studiu v Berlin-Neuköllnu a v internetovém obchodě. Anebo se vydejte do Berlína, 7. srpna na jejich NAKT BOAT RAVERS PARTY. Věřte mi, nudit se nebudete!

Foto: Facebook / Nakt.

2. AFTER MARCH

Originální, průkopnický styl zakladatelky April von Stauffenberg spočívá v proměně běžných košilových rukávů do povznášejících křídel. U zrodu značky After March stálo přání použít ten nejudržitelnější materiál (tj. vintage) a vytvořit z něho neodolatelně stylové kousky pro muže i ženy. Vysoce kvalitní košile shání April v berlínských secondhandech.

Foto: Dominik Schulthess.

„Často jsou to nenošené, v buticích neprodané oděvy, které dokonce stále nesou značky původních výrobců, ať už je to Gucci, Boss, Etro, Van Laack, nebo Olymp,“  vysvětluje stále usměvavá April. Všechny jsou ze stoprocentní bavlny, většina pochází z Německa, Itálie a Francie. April spolupracuje s místními krejčími a veškerou přepravu provádí sama na vlastním kole. Její upcyklované košile a blejzry se během krátké doby objevily na přehlídkových molech i v předních fashion magazínech.

3. STARSTYLING

Za touto nekonvenční a experimentální módní značkou stojí od roku 2000 Katja SchlegelKai Seifried. Zastánci funkční a nevšední módy dokazují, že úspěch je možný i v rozporu s mainstreamovým myšlením. Dnes je Starstyling  neodmyslitelnou součástí německého módního průmyslu a je všeobecně známý jako průkopník kreativní berlínské scény. A jak to vidí návrhářské duo? “Nikdy jsme nedělali žádnou reklamu ani nic podobného. Podle našeho názoru se o něčem výjimečném a kvalitním lidé rychle dozví.“ Design a výroba probíhá převážně ručně v Berlíně a EU.

Foto: Facebook / starstyling.

4. IVY BERLIN

Nový standard pro nestandartní módu. Návrhářka Tessa Ivy se zasazuje o udržitelnost a inkluzivitu v oblasti módy, která je věnována hlavně oblečení na party.  IVY móda je pohodlná a zároveň vzrušující, ideální pro 24 hodin tance na festivalu či na party. Najdete ji v obchodě Shop Radical ve Friedrichshainu a v jejich internetovém obchodě. Ivy všechno navrhuje a vyrábí v Berlíně.

Foto: Faacebook / IVY Berlin.

5. INDYANNA

Chcete vyrazit na party a jste odvážnější? Potom musíte sáhnout na to nejlepší z berlínského klubového oblečení. Značku Indyanna založila Anna, absolventka módní školy, s šicím strojem a snem stát se úspěšnou značkou alternativního oblečení. Její styl charakterizují cvočky a hroty, bláznivé vzory jako kráva, had a plameny a spousta síťoviny. Indyannu najdete v konceptuálním obchodě Coexist ve Friedrichshainu, který vlastní a provozuje.

Foto: Lisa Lankes, Facebook / IndiAnna.

6. LOOK54

Od konce 90. let je Timo Röpcke v Berlíně znám jako DJ Ultimo. Na tančící ploše vznikla inspirace pro trička s ústředními tématy “rock’n’roll“ a “berlínský způsob života“. Timo je přesvědčen, že už od dob J.F. Kennedyho je všeobecně známo, že se nemusíte narodit v Berlíně, abyste se cítili jako Berlíňané. Mimochodem, stejně to vidí i slavná parta světových rockových hvězd: Uriah Heep, Alice Cooper, Kim Wilde nebo Rick Parfitt ze Status Quo, kteří nosí styl LOOK54 na pódiích po celém světě. Trička, mikiny, bundy a doplňky se tisknou a dokončují ručně v jejich sídle v Berlin-Charlottenburgu. Všechno dělají sami, všechno pod jednou střechou, všechno uprostřed Berlína. Vše lze zakoupit v jejich pěti obchodech v Berlíně a na internetu

7. OBECTRA

V dokonalé symbióze s “berlínskou uniformou“ vyrábí společnost Obectra oblečení pouze v černé barvě. Jejich kousky jsou vyrobeny z ekologických materiálů a často z “vintage kůže”. Vyrábějí pohodlné mikiny, harémové kalhoty, spodní prádlo a trička a také celou řadu fetišistického oblečení. Veškeré jejich oblečení se vyrábí v jejich berlínském studiu v Neuköllnu, kde může tyto unikáty i zakoupit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher