Ulrich Welter: Snad už budu moct na podzim představit naše nové tapety v Paříži

V minulosti stavěl Ulrich Welter filmové kulisy, potom začal zařizovat byty a pokoje pro film. Když mu jednou majitelé řekli „ten byt nám nechte tak, jak jste jej zařídil“, rozhodl se pro změnu povolání. Dnes se svými 17 zaměstnanci vyrábí v berlínském Schönebergu tapety, které zdobí stěny v objektech po celém světě. Najdeme je například v hotelu Adlon a Schlosshotel Berlin by Patrick Hellmann nebo v obchodních domech Lafayette v Istanbulu a Jakarte.

Ulrich Welter.

V buticích Dior a Chanel Ulrich ozdobil tapety zlatými listy, kovovým prachem nebo skleněnými korálky. Pracoval i pro architekty a designéry při udílení Oscara, Golden Globe Awards, ale i pro arabské šejky. Takže není divu, že čtvereční metr jeho originálních tapet stojí od 70 až do 2 000 eur.

Jak byste popsal vaši práci? Co vás na ní pořád baví?

Popsal bych se jako vynálezce materiálů pro interiérový design a nábytek. Jsem trochu „alchymista“. Rád experimentuji s materiály a technikami, abych vytvořil něco nového. To v kombinaci s designem vytváří neuvěřitelně skvělé prostory.

Jste jedním z předních designérů a výrobců tapet v Německu. Na co jste hrdý?

Od začátku se pohybuji na trhu s vysokými cenami, protože naše produkty jsou velmi složité, a proto drahé. Umístit se do tohoto segmentu je velmi obtížné a časově náročné, protože je třeba vybudovat obzvláště vysokou úroveň důvěry.

Mám dojem, že se nové dveře otevírají každý den. Jsem hrdý na to, že jsem jako velmi malý výrobce obsadil mezeru v mezinárodním měřítku.

Rok 2020 změnil prakticky všem jakékoli plány. Co znamenal pro Vás?

Lockdown nám dal příležitost zastavit se a přemýšlet o budoucnosti. I tak se nám povedlo udělat neuvěřitelně skvělé projekty a vymysleli jsme nové materiály. Na našich ukázkových panelech jsme například pracovali na speciálních instalačních systémech, které vytvářejí stěny bez viditelných spár. A funguje to.

Už jste navštívil Prahu? Jak se vlastně mohou čeští zákazníci k vašim výrobkům dostat?

Byl jsem krátce v Praze, ale několikrát jsem byl i na jiných místech v České republice. Pokaždé na mě hluboce zapůsobila zdánlivě nedotčená příroda. V Česku jsem měl také pocit, že tam máte stále „normální“ počasí, tedy chladné, bílé zimy a horká léta s bzučivým hmyzem. Mimochodem, moje vedoucí výroby, která se mnou pracuje více než 20 let, pochází z České republiky. Hodně vyvážíme do všech evropských zemí a zákazníci z České republiky si mohou tapety objednávat přímo u nás.

Máte nějaké konkrétní plány do roku 2021?

Využili jsme tuhle dobu ke změně některých interních procesů a vyvinuli jsme nové produkty. Doufám, že se život nás všech snad od léta znovu znormalizuje, abych mohl na podzim představit v Paříži naše nové výrobky. 

Více o Welter se dozvíte zde.

Tento článek si můžete přečíst i v němčině.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu


Aktuálně na německém webu

Geheimnisse von Míla Fürstová in Hradec Králové

       ·   07.05.2024
Sie ist eine der bedeutendsten zeitgenössischen Künstlerpersönlichkeiten. Sie stammt aus Tschechien, lebt seit dreißig Jahren in Großbritannien. Ihre Werke befinden sich in den Sammlungen von Königin Elisabeth II. und dem V&A Museum in London: die

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und